Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir. EFLATUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Dünya Kitapları

Dünya Kitapları

• Dünya Kitapları Kitapları | • Dünya Kitapları İletişim Bilgileri | • Dünya Kitapları Hakkında Bilgi
Sitemizde Dünya Kitapları isimli yayınevine ait Toplam 162 kitap bulunuyor."Dünya Kitapları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Can Bahadır Yüce

Dünya Kitapları

"Bu kitap, umarım, Hilmi Yavuz'un biraz da o görünmeyen yüzüne ayna tutar. Pek çok 'entelektüel' konuda düşünce üretmiş bir şairle nehis söyleşi yapmak, elbette, ilk bakışta ürkütücü bir şey. Fakat daha söyleşiye başlarken, bazı meseleleri bir kenara bırakmayı kabullendik. Oryantalizm, Osmanlılık, gelenek gibi Hilmi Yavuz'un defalarca yazdığı, üzerine konuştuğu konuları bu kitapta sormadım. Bel..»»
Fatih Uzun

Dünya Kitapları

125 SORUDA GÜMRÜK MEVZUATINDA PARA CEZALARI (AÇIKLAMALI – İÇTİHATLI) Gümrük para cezaları hakkında genel bilgiler Gümrük mevzuatında para cezası öngörülen ihlaller Gümrük para cezalarında usule ilişkin hükümler Gümrük para cezalarında karşı hukuki yollar Gümrük para cezalarının ödenmesi ve zaman aşımı »»
Demir Özlü

Dünya Kitapları

Yaşamını boşaltmış bir kişi, kanlların kirli sularının üzerinde yansıyan görüntüsünden başka bir yerde daha iyi tanıyabilir mi kendini? Artık o isimlendirilemez imgesini. Demir Özlü (Arka Kapak) »»
Demir Özlü

Dünya Kitapları

"Demir Özlü'nün öykü ve romanlarında okuru alıp sürükleyen şiirli bir hava duyulur. İstanbul'un sokakları, köşeleri, insanları sorunları elle tutulurcasına yaşatılır. Bireyci bir tutum değildir bu, yazarın kendi kişiliğinde bir toplumu yaşatmasıdır. Hepimizi olabiliriz İthaka'ya ulaşmak isteyen, çaresizlikle, tüm ilkgençlik aşklarını, yaşantısını, özlemlerini gerilerde bırakıp yabancı ülkelere k..»»
Zeynep Burucerdi

Dünya Kitapları

Bilirim çünkü... İslam'ı gerçek şekliyle tanıyabilmenin, İslam'a samimiyetle inanabilmenin senin için de ne kadar zor olduğunu... Onunla tanışabilmene izin vermediler ki senin... Kendi düzüp koştukları masalları anlattılar onun adına... Cehalet ve çıkarlarına İslam adını vererek sundular sana... Öyle değil mi? Bugün "İslam" denince neler geliyor senin aklına?... Nasıl tanımakta, ni..»»
Kolektif

Dünya Kitapları

Bu kitap, Cumhuriyet`in kuruluşundan başlayarak bu ülkeye ekonomi, kültür, sanat ve spor alanında katkı sağlamış, 7 den 70`e hepimize umut ve enerji veren yurttaşlarımıza adandı. Herbiri kendi aralarında sadece başarılara imza atmakla kalmamış, tek tek her birimize enerji veren müstesna insanlara... İşte bu enerji sayesindedir ki Türkiye Cumhuriyeti bugünlere geldi ve yarınlara umutla bakı..»»
Kolektif

Dünya Kitapları

Bu kitapta yer alan yemek tarifleri, Akova kadınları, erkekleri ve Akova Kadınlar Derneğine gönül veren kişilerden alınmıştır. Kıbrıs Türk yemek kültüründen örnekler olan bu tarifler kayıt altına alınarak, tariflerin gelecek nesillere ulaşmasını böylece kültürümüzün unutulmamasını istedik. Ayrıca bu kitaptaki tarifler Türkçe ve İngilizce hazırlanarak, tariflerin ve kültürümüzün dünyanın fa..»»
Dünya Gazetesi

Dünya Kitapları

Dönüşümün 30 Yılı; 1980-2010 çalışması, içeriği, sistematiği ve sunumu ile alanındaki ilk ve tek çalışma. Yola çıkarken hedefimiz, 30 yıllık birikimimizin hiç olmazsa bir kısmını yansıtabilecek ve genç kuşakların da yararlanabileceği temel bir başvuru kaynağı hazırlamaktı.Umuyoruz, ortaya çıkan çalışma amaca uygun oldu. Takdir her zaman olduğu gibi siz okurlarımızın... Zevkle okum..»»
Semih Süreyya Yazıcı

Dünya Kitapları

Diş hekimi Dr. Semih Süreyya Yazıcı çektiği fotoğrafları `Dünyadan Kareler` adlı kitapta topladı.

"Sanırım kendimi bu öykünün içinde bulduğumu söylesem daha doğru tanımlamış olurum. Başlangıçta mesleğim olan diş hekimliği nedeniyle yurt içi ve yurt dışı seminer kongre sempozyum gibi amaçlarla gerçekleştirdiğim kırka yakın ülke ve yüzü aşkın şehre yaptığım seyahatler, sonrasında bir tut..»»

Gözde Hatipoğlu

Dünya Kitapları

Varoluşsal Bir Aşk Bendeki

Garip bir his sanki içimdeki

Dudağımdaki buruk bir yürek gülümsemesi

Şüphe götürmez bir gerçeğim var

Aşk yansıyor gözümden sensin nedeni

Bunca zaman sonra yinelendim seninle

Buna dair pişmanlığım yok, özürüm de Her şeyi al tek şey ver, o da gözlerinin ötesi; sıcak

Seçim ve bilinç eşit söz..»»

Komisyon

Dünya Kitapları

Dünya Yayıncılık tarafından yılda bir kez yayınlanan Dünya Almanak 2008’nin içeriği Takvim, Yararlı Bilgiler, Türkiye Bilgileri, Yerel Yönetimler, Vergi Daireleri, İhracatçı Birlikleri Vize Uygulaması, Kamu Kurumları Telefon Bilgileri, Devlet Üniversiteleri Telefon Bilgileri, Diplomatik Kuruluşlar,Ulaşım, Yargı, Sağlık Kuruluşları, Finans Kuruluşları, Medya Kuruluşları, Siyasi Partiler, Türkiye..»»

Besim Üstünel

Dünya Kitapları

Ekonominin Temelleri, ekonomik sorunlarla ilgilenen aydınlara veya ekonomi öğrenimi yapmak isteyen yüksek okul ve üniversite öğrencilerine giriş niteliğinde temel bilgiler vermek üzere hazırlanmıştır. Bu kitapta ekonomi ilminin konusu, kapsamı ve temel kavramları açıkladıktan sonra başlıca ekonomik sorunlar ele alınmakta ve piyasa mekanizmasının çeşitli koşullar altında nasıl işlediği, fiyatlar..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.