Aşk, insanı sürükleyip götüren eşi bulunmaz bir taşıt aracıdır. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Dost Kitabevi Yayınları

Dost Kitabevi Yayınları

• Dost Kitabevi Yayınları Kitapları | • Dost Kitabevi Yayınları İletişim Bilgileri | • Dost Kitabevi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Dost Kitabevi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 527 kitap bulunuyor.
Kitapçılıkta 28, yayıncılıkta 8 yılını geride bırakan Dost Kitabevi, altı mağazası, yayınevi ve dağıtım birimiyle hem kitap perakendeciliğinin hem de yayıncılık dünyasının temel taşlarından biri olmayı sürdürüyor. Kurulduğu günden bu yana yenilikçi ve atılımcı bir çizgiyi benimseyen ve değişimi başlıca yapısal özelliği olarak hem müşterilerine hem de okurlarına benimseten Dost, çeyrek yüzyıldan uzun bir zamandır kentin doğal dokusu içindeki en temel ve en dikkat çekici unsurlardan biri olma özelliğini korudu. Kentin toplumsal yapısı içindeki organik bir öğe olarak okurlarıyla kurduğu karşılıklılık ilişkisi sayesinde bir üniversite ve öğrenci şehri olan Ankara’nın başlıca bileşenlerinden biri haline geldi. Bu alandaki varlığını sergi, panel ve imza günleri gibi etkinliklerle destekleyerek ticari kaygıların ötesine geçen bir kültür ve sanat misyonunu başarıyla üstlendi, kentin gündelik yaşamı ve doğal akışı içinde tüm bu temel ihtiyaçlara karşılık veren bir yapıyı temsil etti, kent içinde atıl halde bulunan bir potansiyelin kültür ve sanat alanındaki projeler çevresinde seferber olmasını sağladı. Bütün bu etkinlik ve çalışmaların yanı sıra, 1996 yılında kurulan ve bir anlamda Dost’un ilk kez seksenlerin başında giriştiği yayıncılık çabasının devamı sayılan yayınevi de benimsediği editoryal anlayış ve entelektüel varoluş kaygısıyla kısa bir sürede yayıncılık alanında kendini kabul ettirdi. Şu anda, yılda yayınladığı yaklaşık 60 kadar kitap, yayın faaliyetini destekleyen sempozyum ve kolokyum organizasyonları, altına imza attığı dört adet uluslararası yayın eşgüdüm anlaşmasıyla bu alanın temel dinamiklerinin ve tercih önceliklerinin oluşmasında gerçek bir öncü rolünü başarıyla yerine getirmektedir. Temel olarak sosyoloji, siyaset bilimi, antropoloji, sosyal antropoloji, psikoloji, iktisat kuramı, iktisat tarihi, kültür tarihi ve tarihyazımı gibi alanlarda yayın yapan Dost Kitabevi Yayınları, yenilikçi, özellikli ve ayrıksı çizgisiyle yayın hayatındaki ağırlığını ve saygınlığını günden güne artırmaktadır.
Son Yayınlanan Kitapları
Jack London

Dost Kitabevi Yayınları

  Jack London'ın dünyasında birbirine karşıt iki öğreti buluşmuş ve kaynaşmıştır. Yaşam mücadelesinde en güçlü olanın ayakta kalacağını savunan Darwin'in öğretisi ve sonsuz insan sevgisi. Jack London tensel ve tinsel yaşamı son damlasına kadar tüketerek kırk yaşında öldü. Bu yaşamlardan hiçbiri ona tam anlamıyla doygunluk s..»»
Aristoteles

Dost Kitabevi Yayınları

Eudemos'a Etik, Aristoteles'in etik alanda söylediklerinin toplandığı üç metinden biri. Elimizde bulunan beş kitabın (yapıtın tamamının sekiz kitap olduğu varsayılıyor, 4., 5. ve 6. kitapların, Nikomakhos'a Etik'in, 5., 6. ve 7. kitaplarıyla örtüşmesinden ötürü yazmanlarca çoğaltılmadığı savlanıyor) en eski elyazmaları ondörd..»»
Rudyard Kipling

Dost Kitabevi Yayınları

Birçok öyküsünde, Poe'nin öykülerinden farklı olarak, yavaş yavaş ortaya çıkan doğaüstü konuları işledi. Dilek Evi'nde bir kadın diğerine büyülü ve acı dolu bir öykü anlatır. Her iki kadın da şaşkınlık duyamayacak kadar sıradandır. İnanılmaz olanı, günlük olayları kabul ettikleri teslimiyetle kabul ederl..»»
Elizabeth Wright

Dost Kitabevi Yayınları

Brecht'in tartışmalar yaratan bu radikal yeniden-okunmasında Elizabeth Wright, onu müzedeki bir parçaya dönüştürme tehlikesi taşıyan alışılmış görüşe meydan okur. Brecht hala politik bağlılıkları ya da politik bağlılıktan yoksunluğu ile tiyatro uygulamalarındaki belirli dönemlerine uyum sağladığı düşünülen göz kamaştırıcı ve dik kaf..»»
Robert Louis Stevenson

Dost Kitabevi Yayınları

Chesterton'un kurgusal yapıtlarında bizi büyüleyen fantastik Londra, Stevenson tarafından daha 1878 yılında İntihar Kulübü'nün şaşırtıcı serüvenini de içeren Yeni Bin Bir Gece'de keşfedilmişti. Eleştirmenler, Stevenson'ın en iyi yapıtları olarak kardeşler arasındaki nefreti konu eden The Master of Ballantrae (1889) ve bir babayla oğlu arasınd..»»
Jacques Cazotte

Dost Kitabevi Yayınları

Kendi kurguladığı oyunun ağına düşan Şeytan, özünü değiştirmişçesine Alvaro'ya aşık olur. Portici yıkıntılarında, İtalyanca olarak Che vuoi? diye soran, Alvaro'nun büyüsüne kapılan Biondetta'nın romanın başında sergilediği şeytansı görünüşten geriye hiçbirşey kalmaz. Maske, gerçek yüze dönüşmü..»»
Saki

Dost Kitabevi Yayınları

Hector Hugh Munro... Munro soyadını köklü bir İskoç ailesinden, Farsçada kadeh sunan anlamına gelen Saki takma adını ise Rubailer'den almıştır. Acı çektiği ve çok şey öğrendiği İngiltere, orta sınıfın en büyük uğraşısı olan can sıkıntısını tertiplemek ve sonsuza dek birtakım alışkanlıkları tekrarlamak demek olan Victoria dönemi İ..»»
Eric J. Hobsbawm

Dost Kitabevi Yayınları

Hobsbawm, bu üçüncü ve son kitabıyla, uzun sürmüş ondokuzuncu yüzyılın tarihine noktayı koymaktadır. Burjuvazi tarafından burjuvazi için yaratılmış bir çağı sona erdiren 1914 yılının yarattığı aşılması olanaksız uçurumun karşı tarafından bakıldığında, batı dünyasında benzersiz bir barış çağını temsil eden İmparatorluk Ç..»»
Patrice Pavis

Dost Kitabevi Yayınları

Yirmibirinci yüzyıla girilirken tiyatro dili de yeniden yaratılmaktadır. Kimi yönetmenler tiyatronun bundan on beş yıl sonra kullanacağı dili konuşuyor... Tiyatro teknolojisindeki devrimsel gelişmelerin (bilgisayarlar, lazerler, dijital sesler, video duvarları) ve artık gösterimlerin çoklu düzeylerde eşzamanlı olarak iletildiğini tamamen anlamış olan tiyatro yöne..»»

Dost Kitabevi Yayınları

Duras'ın sesi suların hüzünlü çağrısına karışır. Vietnam'dan Laos'a, Gabon'dan Fransa'ya hep aynı mırıldanışın izini sürer. Bazen Nevers, bazen Loire, bazen de Seine o hüzünlü tanıklığı taşır yabancı kıyılara. Ve o, umutsuzluğuna kayıp sevgilinin adını verir: Benim ölü aşkım Fransa'nın düşmanı.»»

Dost Kitabevi Yayınları

Kudüs'ten Royal Hills'e kadar yaşam, inanç, tutku ve umudun her dilinde yakaran bir dünya. Soykırımın dehşetinden cemaat bilincinin karmaşık ve kapalı dünyasına uzanan bir Yiddiş ağıtı. Englander'in kaleminden neşeli, karanlık, tedirgin, patlamaya hazır Yahudi öyküleri.»»

Dost Kitabevi Yayınları

Yirminci yüzyılın ikinci on yıllık dilimini kapsayan dönemde Franz Kafka fantastik türün tanınmış bir biçiminin öncüsü oldu; bu unutulmaz sayfalarda inanılmaz olan, olaylardan çok kahramanların davranışlarıdır. Dava'da başkahraman saygınlıktan yoksun bir mahkeme tarafından yargılanır, ölüme mahkum edilir ancak en ufak bir tepki g&ou..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.