Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Doğan Novus

Doğan Novus

• Doğan Novus Kitapları | • Doğan Novus İletişim Bilgileri | • Doğan Novus Hakkında Bilgi
Sitemizde Doğan Novus isimli yayınevine ait Toplam 122 kitap bulunuyor."Doğan Novus" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Musa Dede

Doğan Novus

Kalp uyanır aşk ile, en güzel mümkünlere… İşte bu âlem, dünyamız ve biz.. Yaradılış itibariyle tüm olasılıklar alanında anlık bir “mümkün”üz, “hayır” (la) ile “evet” (illa) arasında titreşen..  Manamız Allah tarafından isimlendirilmiş, akseden suretlerimiz biricik, Rahman’ın “İlahi Nefes”iyle her şen yeniden niteleniriz. Bölünmez birlikte, çokluk görünümlü birleşik mümkünler… Ki mümkünlüğ..»»
Beliğ A. Güreller

Doğan Novus

Bu kitap bir oyun daveti. Okuyup bitirdiğinde kendinle yeniden tanışmış olacaksın… Sorsan bir gün kendine; hani hep o “ben” diye düşündüğün, sadece o “sen sandığın” ise. Hani “o hep düşlediğin”, belki de hiç tanışmadığın, derinlerinde sessizce durup bir gün sana sesini duyurmayı bekleyen o “gerçek sen” ise? Merak etsen bir gün; hani belki de o hiç farkına dahi varmadığın “gerçek sen” en çok ney..»»
Georgiy Sytin

Doğan Novus

Yeniden gençleşmeye hazır mısınız?Çok sıra dışı bir kitabı elinizde tutuyorsunuz şu an! Düşünce Gücüyle Gençleşme kitabının hikâyesini onu yazan “mucize” doktor Georgiy Sytin’in hikâyesinden ayrı düşünmek olmaz. Her şey Sytin’in 20 yaşında genç bir delikanlıyken İkinci Dünya Savaşı’na katılmasıyla başlıyor. Sekiz kez yaralanıp bedeni enkaza dönüşen genç askere herkes günleri sayılı gözüyle bakı..»»
Elvin Aydın Keleş

Doğan Novus

Zaman zaman onu duymam zor olsa da bu sefer söylediğini anlamıştım. Anlamıştım ama içime alamıyordum, o ayrı. “On iki yaşında intihara teşebbüs mü?”“Evet” dedi, gülüp geçiştirerek.Kanımı donduran bu gülüşü hemen tanımıştım.Bu gülüşe “Celladın Kahkahası” deriz biz.Danışanın aslında çok acı çektiği ve utandığı anlarda durumu ele alan “ Cellat” aslında kişinin içten içe neyle baş etmeye çalıştığını b..»»
İdil Sevil

Doğan Novus

Duygularımız bizden daha güçlü. ‘Şaşırmaktan vazgeçtim’, ‘kaygımı durdurdum’, ‘sevinmeye karar verdim’ ifadeleri pek de anlamlı değil.  Duygularımızın gücünden yararlanabiliriz. Üstelik çeviri ‘self help’ kitapları ve ‘mindfulness’ gibi ithal kavramlarla değil, kendi kelimelerimizle, bedenimizin bilip de bizim belki farkında olmadıklarımızla…  Bu kitap, kadim bilgilerimizi günyüzüne çıkartıy..»»
Sepin İnceer

Doğan Novus

Vahşi şeylere dair evcil bir dil kullanmak yok artık. -Martin Shaw Okan, ölü, yatakta yatıyordu. Perşembe gecesi beraber yattığımız yatakta. Sağdık ikimiz de, daha perşembe gecesi sağdık. N’oldu da pazartesi gecesi ölü ölü yattık o yatağa? Ölü olmak yetmedi, bir de salı denen o lanet günde, ölülerin bir tanesini toprağa mı koyacaktık?Artık verebilirim demiştim, o sabah. Artık verebilirim. Be..»»
Filiz Telek

Doğan Novus

Bir kadın içsel gücünü nasıl keşfeder? Kadın olma, insan olma yolculuğunda, bir labirente benzeyen erginlenme eşiklerinden nasıl geçer? Bedeniyle nasıl barışır? Ruhunun iç sesiyle nasıl tanışır? Bildiğimiz dünyanın hızla şekil değiştirdiği ve pek çok krizle karşı karşıya olduğumuz bu dönemde, insanın uyanışında kadınların çok önemli bir rolü var: Doğanın, yeryüzünün çağrısına bedenlerindeki diş..»»
Vivet Pitelon Sparkes

Doğan Novus

Dile Evren’den ne dilersen... Bugüne dek pek çok şey istedin, yüzlerce dilek diledin. Bir kısmı gerçekleşti, bir kısmı içinde bir hayal olarak kaldı. Peki şu hayatta kimilerinin istekleri, dilekleri kolayca gerçekleşirken seninkiler neden olmadı? Cevabı duymak ister misin? Sana varoluşun en büyük sırrını vereceğim desem, ne dersin? İçinde yaşadığımız dünyanın temel yazılımının formülünü... İ..»»
Esra Özkalkan

Doğan Novus

Ben buraya ait değilim... “Ben bu hapishaneye nasıl girdim Tanrım...” diye düşünüyordu Tarık, demir parmaklıklar bir bir üstüne kapanırken. Güneşi ve kuş seslerini ardında bırakıp, duvarlara sinen pişmanlıkların ağır kokusunu soluyarak ilerliyordu. Ağır sorgular, kelepçeler ve telsiz seslerinin ardından teslim edilmişti. İçeri girdiğinde karanlığa alışması gerektiğini düşündü. Gerçekten de çok ..»»
Beril Tokcan

Doğan Novus

Anat Baniel Metodu NöroHareket hakkında muazzam bir anlayış ve içgörüyle yazılmış bu kitabı hem çok sevdim hem de derinden etkilendim. Bu kitap gerçek bir umut ve dönüşüm hikâyesi anlatıyor. Her farklı gelişim gösteren çocuk ebeveyninin, hatta her ebeveynin, torun sahibinin, çocuklarla çalışan profesyonellerin bu kitabı okumasını çok isterim.Anat Baniel, ABMNH’in kurucusu, Sınırlarını Aşan Çocukla..»»
Güneş Tan,Serhat Koçak

Doğan Novus

“Ben gizli bir hazine idim. Bilinmek istedim.” Hep susturulduk. Sevdiğimizi söyleyemedik, rahatsızlığımızı anlatamadık, bunu istiyorum diyemedik. İfade edemedik. Oysa ifade hayatın kilidini çözer. Çünkü biz Allah’ın ifadesiyiz. Ve bu dünyaya kendimizi ifade ederek aslında O’nu ifade etmek için geldik. İfade yaratılışın özüdür. İfade edememek, susmak, varlığını inkâr etmek, Allah’ı reddetmektir...»»
Neslican Tay

Doğan Novus

“Sil ağzının kenarını, yine gülüşünden cennet akıyor…” Şairin dizesi bana seni anlatıyor.Hepimizin cennet gülüşlü kahramanıydın…19 yaşındaydın kansere yakalandın… İki yıl olağanüstü bir mücadele verdin… Şaşkınlıkla, hayretle, saygıyla izledik seni.Daha önce hiç senin gibi birini tanımamıştık.Büyülendik.Çok ama çok sevdik. Galiba görevliydin sen, geldin, hepimize bir şeyler öğrettin ve gittin..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.