Aşk, insanı sürükleyip götüren eşi bulunmaz bir taşıt aracıdır. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Doğan / Milliyet Yayınları

Doğan / Milliyet Yayınları

• Doğan / Milliyet Yayınları Kitapları | • Doğan / Milliyet Yayınları İletişim Bilgileri | • Doğan / Milliyet Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Doğan / Milliyet Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 7 kitap bulunuyor."Doğan / Milliyet Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
M.S. 1453***

Doğan / Milliyet Yayınları

Bodrum'da, geçen sonbahar, ilk kez ipek İ don giydirilmiş bir köpek gördüm. Kadın çorabını kesmiş köpeğine don yapmıştı. Kız köpek bahçede oynuyordu. Erkek köpek sokaktan geçiyordu. Bir anda gözgöze geldiler, karşılıklı havladılar, göz süzdüler, kuyruk salladılar. Kız köpek duvarı aştı, sokağa kaçtı. Zanıpik köpek koştu ***ini, onu kıçından ve burnundan öptü. Anlaştılar. Zampik kı..»»
Örnek Çözümlü 2007

Doğan / Milliyet Yayınları

Vaktim yok diyenlere müjde: Bu kitapta hikayeler çok kısa, üstelik neşeli; komik. Sabah oku akşam anlat, ya da akşam oku sabah anlat. Aç kapa, aç kapa, sanki musluk. Üstelik Semih Poroy'un çizimleriyle süslenmiş. Dubai Havalimanı'nda uçak bekliyoruz. Saat sabaha karşı 04.00 yorgunuz, bıkkınız, bitkiniz. Bir koket kadın geldi Mustafa'ya kedi gibî yaklaştı, yanındaki hanımları ..»»
Aralık 2009*** 16 Aylık

Doğan / Milliyet Yayınları

... Sonra gezdiği yerleri anlatmaya başladı: Şaştım Kaldım, Hoş ya da Boş, Neler Gördüm Neler. Şimdİ sıra ***Yetmişin Baharında*** da. Burada Ege'nin kuzey adalarını, Aynaroz yarımadasını, 180 km uzunluğunda ince uzun Eğriboz adasını, denizlerde şövalyelerin yapmış oldukları muziplikleri, Bitez'in ulu zeytin ağacını, New York Hürriyet Abidesinin özelliklerini, Varşova'yı, Kr..»»
Örnek Çözümlü 2007

Doğan / Milliyet Yayınları

Rüya mı görüyorum? Elat'ta, denizin dibinde bir odanın içindeyim, mavi suya bakıyorum. Balıklar halime gülüyorlar. ***Şu işe bale, adamı akvaryumun içine koymuşlar*** diyorlar. ***Sarı denizalti***ya biniyorum, Kızildeniz'in dibine iniyorum, birbirinden güzel egzotik balıklan ve mercan kayalarını seyrediyorum, ölü Denîz'in içine giriyorum, suyun üstünde top gibi duruyoru..»»
Öncesi 1980 Sonrası

Doğan / Milliyet Yayınları

Orhan abimiz merak etti sordu: ***Selami ne ı yapıyorsun?*** ***Lisan öğreniyorum.*** ***Evladım kırkından sonra lisan masada ***. öğrenilir mi? Yatakta öğrenilir. Sen beni dinle, lügati yatağın içine al.*** Selamı inandı, gitti Iskoçyalı bir kız ile evlendi, çok güzel ingilizce öğrendi. Aradan on yıl geçti, Selami bir gün karısına ***Ben Fransızca öğrenmek istiyorum*** ded..»»
Tarık Minkari

Doğan / Milliyet Yayınları

Kız filin neden bekaret kemeri taktığını biliyor musunuz? Balıklar son derece romantik sevişir, şiddet nedir bilmezler. Ama mürekkepbalığı, aman Allahım, onların nasıl aşk yaptıklarını öğrenince tüyleriniz diken diken olacak. Köpekbalığı memeli değildir, ama doğurur. Neden? Nasıl? Erkek doğurmaz demeyin, işte örneği. Şövalyelerin geçen yaz orta Ege adalarında neler yaptıklarını me..»»
Anneannemin Akıl Almaz Maceraları 10. Kitap

Doğan / Milliyet Yayınları

Norveç'in kuzey güney uzunluğu 2200 km. imiş. Kıyı şeridinin uzunluğu 21.347 km. imiş. Yani karadaki her dikey kilometre başına yaklaşık on misli deniz kıyısı düşüyormuş. Norveç denizlerinde yaklaşık 30.000 ada ve 100.000 kayalık varmış. Bu hesaba göre, her dikey kilometre başına, denizde, 60 ada düşüyormuş. Cerrah Yazar Tarık Minkari, Norveç'in Bergen limanı'ndan bir vapura binmiş..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.