Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Doğan Kitap

Doğan Kitap

• Doğan Kitap Kitapları | • Doğan Kitap İletişim Bilgileri | • Doğan Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Doğan Kitap isimli yayınevine ait Toplam 3100 kitap bulunuyor.
Edebiyat dünyasında kalıcılığı ve sürekliliği kendisine hedef seçen, ilkeli yayıncılıktan şaşmayan Doğan Kitap, Doğan Medya Grubu içinde yer alan ve bugünkü adıyla 1999 yılından beri faaliyet gösteren, özerk bir yayınevidir. Doğan Kitap, günümüz dünya edebiyatının seçkin eserlerini, tüm dünyada ilgi gören, çoksatanlar listelerinde yer alan kitapları, diğer ülkelerle eşzamanlı olarak dilimize kazandırır. Basımına karar verilen bir eserin Türkçe'ye kazandırılması, usta çevirmenlerin titiz çevirileri, redaksiyon kurulunun onayı ve deneyimli bir editörün özenli çabalarıyla gerçekleşir. Doğan Kitap, edebiyat tarihimiz açısından olmazsa olmaz değerdeki eserleri yeniden yayımlar, günümüz Türk yazarlarının eserlerini hak ettiği özenle okura ulaştırır, yetenekli yeni yazarların ilk kitaplarını yayımlayarak edebiyat dünyamıza yeni değerlerin katılmasını teşvik eder. Polisiye- gerilim, aşk ve macera romanları, araştırma, anı ve tarih kitaplarının yanı sıra Doğan Kitap, sağlık, yemek ve yaşam sanatıyla ilgili tüm kaliteli çalışmaları okurlara aynı özenle ulaştırır.
Son Yayınlanan Kitapları
Aletha Solter

Doğan Kitap

Çocuğunuzun davranış sorunlarını oyun aracılığıyla nasıl çözersiniz? Hangi tür oyunlar ebeveyn-çocuk bağını güçlendirir? Travmayla başa çıkmakta oyundan nasıl yararlanırsınız? Ev ödevlerini oyunla nasıl keyifli hale getirirsiniz?  Çocuklar anne babalarıyla mutlu ve uyumlu bir ilişki kuramadıklarında ya da herhangi bir travma yaşadıklarında, aralarındaki bağ zayıflar; bu da davranış sor..»»
Gülcan Özer

Doğan Kitap

Malum, hayat geriye doğru okunur, ileriye doğru yaşanır... İçinde çocukluğu ve yaşlılığı beraber barındıran; ergenlik, kişilik, hatta cinsellikle tatlandırılmış bir kitap nasıl okunur? Misal, çocuğu olan çocukluğu, ergeni olan ergenliği okuyup geçsin mi, yoksa bu mevzular birbiriyle muhabbet halinde midir? Bildiğimiz şudur: Çocukluğun ve ergenliğin kişiliğe damga vuruşu, kişiliği anlamak için ç..»»
Özlem Kumrular

Doğan Kitap

Osmanlı'yı yöneten kadınlar:  Nurbanu ve Safiye Sultan “Kadınlar Saltanatı”nın bu iki ünlü ismi hakkında bugüne kadar bildiklerimiz çok sınırlıydı. Yaşamöyküleri birbirine karıştırılan, yer yer hayal gücüyle süslenen valide sultanların en doğru hikayesini tarihçi Özlem Kumrular kaleme aldı. Hayatları birbirinden ayrılamayacak denli iç içe geçmiş Nurbanu ve Safiye, şimdi aynı kitapta buluşuyo..»»
Liz Behmoaras

Doğan Kitap

Birde doğdum, ikide büyüdüm, üçte âşık oldum… Sonra…Sonrası mutlu bir evlilik olarak da devam edebilirdi… Ancak Birinci Dünya Savaşı yıllarında mutluluk herkese çok uzak bir duyguydu… Yanmış yıkılmış kentlerin, açlığın sefaletin hüküm sürdüğü yıllarda…  O günlerden kalma bir aşk hikâyesi yankısını Alman Subayın Evi olarak bilinen Büyükada’daki metruk bir evde bulacaktı… Leman, Elsa ve Despin..»»
Berna Kumaş Sipahi

Doğan Kitap

Aşk zehirlediyse panzehri yeni bir aşktır…Dışarıdan bakıldığında Allah’ın sevdiği kadınlardan biri Arya; sağlıklı, güzel, iyi eğitimli, varlıklı. Ama yetmiyor. Sevilmek, hayatı paylaşmak, kadınlığını yaşamak istiyor. Kırklı yaşlar, kadının en kuvvetli ve en güzel olduğu yıllar olsa da mahalle baskısıyla, özgüvenin yerini endişeye bıraktığı yaşlar oluveriyor birdenbire. Arya’nın hayatında da endişe..»»
İbrahim Yıldırım

Doğan Kitap

Küresel hüznü içselleştiren bir semt: Aksaray…Cinayete kurban giden Arap, Özbek ve siyahi kadınlar… Her günü, her saati acılar ve dertlerle yaşanan iki sıkıştırılmış hayat, iki uzun öfke… İki yakıcı ve olanaksız aşk hikâyesi... Melez bir kültürü içselleştiren, yakın geçmişte Arabesk’in Başkenti denilen bir dünya semti… Hüznün ve yalnızlığın derinlerine damardan bir yolculuk… Bir lisan curnatası..»»
Hakim Türkmen

Doğan Kitap

Geçen gün berber koltuğunda tıraş olurken Avrupa’nın neden bu kadar gelişmiş olduğunu ve bizim nasıl bu kadar geri kalabildiğimizi düşünüyordum. “Kulaklar açılmasın” dedim berbere. Her defasında uyarsam da kulakları açıyordu. “Tamam yeğen, merak etme” dedi.  Meraktan çıldırıyordum oysaki.O koltuğa her oturduğumda aynı saç modelini tarif etmeme rağmen berberim saçlarımı o günkü kendi ruh haline gör..»»
Hüseyin Mutlu Akpınar

Doğan Kitap

Yüreğimden aşk geçerdi hep, İçinden aşk geçen karşıyaka’yla yeniden buluştum. Yüreğimden memleket geçerdi hep. İçinde memleket sevdalısı Mustafa Kemal ve anası Zübeyde Hanım’la buluştum. Yüreğimden özgürlük geçerdi hep. İçinde en özgür ruhlu insanlarla buluştum. Yüreğimden geçenleri içinde yaşayan ve yaşatan Karşıyaka’dan, Geleceğe selam olsun! “Yürüyelim arkadaşlar” Hüseyi..»»
Mehmet Öğütçü

Doğan Kitap

Oyunlardan oyun beğen Geleceğimiz Asya’da mı?, Kalkınma İçin Kaliteli Yabancı Yatırım, Yeni Ekonomik Süper Güç Çin ve Türkiye, Yeni Bir Ekonomik ve Ticari Diplomasi Stratejisine Doğru, Küresel Göçebe, Enerjide Oyun Değiştiriciler, 2023 Türkiye Yol Haritası gibi alanında öncü eserlerin yazarı Mehmet Öğütçü bu defa geleceğimizi temelden etkileyecek yeni “Büyük Oyun”un şifrelerini gözler önüne ser..»»
Tekin Akpolat

Doğan Kitap

Hipertansiyonunuz olduğunu öğrendiniz! Kendinizi kötü hissediyorsunuz, durumu kabullenmek istemiyorsunuz.  Panik yok! Sakın moralinizi bozmayın, çünkü bunu fırsata çevirebilirsiniz.  Nasıl mı? Yaşam düzeninizde yavaş yavaş yapacağınız basit değişikliklerle.  İşte bu kitap rehberiniz olacak.  Hem öğrenecek hem de eğleneceksiniz.  “İyi ki tansiyonum çıktı” demekten kendinizi ..»»
Zülfü Livaneli

Doğan Kitap

Merhamet zulmün merhemi olamaz! İstanbul’un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin’e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin’de başlayıp Amerika’da sona ermiş hayatını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tutkuyla ve hırsla gizemli bir kadının peşine düşer. Harese ne..»»
David Mitchell

Doğan Kitap

David Mitchell’ı kendi kuşağının en beğenilen yazarlarından biri kılan yaratıcılık ve zekayla dopdolu insanı büyüleyen ve akıldan çıkmayacak bir öykü. “Her canlı doğar, büyür, ölür; değil mi? Hayatın sözleşmesinde yazar bu. Ama ben buraya, bazı ender durumlarda bu değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddenin… tadil edilebileceğini söylemeye geldim.” David Mitchell, Hayalet Yazılar, 9. Rüya, ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.