Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Dipnot Yayınları

Dipnot Yayınları

• Dipnot Yayınları Kitapları | • Dipnot Yayınları İletişim Bilgileri | • Dipnot Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Dipnot Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 400 kitap bulunuyor."Dipnot Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Evrim C. İflazoğlu,A. Aslı Demir

Dipnot Yayınları

Türkiye’de öteki olarak yaşayanlar, öteki olarak yaşarken hangi sorunlarla karşı karşıyalarsa, öldüklerinde de neredeyse aynı, hatta daha ağırlaşmış bir biçimde, aynı sorunlarla baş etmek zorunda kalmaktadırlar. Hayattayken, içinde bulundukları sorunlarla baş edebilmek için çeşitli yöntemler geliştirme olanağına, en azından teorik olarak sahip olan ötekiler, ölümleri halinde ne yazık ki bu teorik ..»»
Ali Osman Coşkun

Dipnot Yayınları

Halita Alloy, Ali Osman Coşkunun resimlerini ve bu resimler hakkında yazılmış değerlendirmeleri/yorumları içeriyor. "Ali Osman Coşkun'un resminin belirgin bir karakteristiği de bu değil mi? Eksikli bedenler, eksikli bazen fazlalıklı çehreler ve 'müstakil' uzuvlar… İstiklâlini ilan etmiş, her biri başka istikamete kanatlanmış parmaklar… Olmaması gereken yerde bir küçük boynuz, pençe-tırnak… Tıkı..»»
Kolektif

Dipnot Yayınları

David Amcanın Devlerle Perilere Dair Saçma Öyküsü Catherine Sinclair- Şenakıl’ın Öyküsü Francis Browne- Küçük Günışığı George Macdonald- Kahvesine Tuz Koyan Kadın Lucretia Peabody- Hale Çocuk Şakası Louisa May Alcott- Bin Dokuz Yüz Yetmiş İki Jean Ingelow- Yeni Anne Lucy Lane Clifford- Okullu Oğlanın Öğrencisi Edward Verrall Lucas- Ufak Oğlanla Arpa ..»»
Ayşen Uysal

Dipnot Yayınları

1990’lar Türkiye tarihi açısından da önemli bir referans noktası. Bugünlerin şiddet ortamında ise neredeyse temel referans noktası: “90’lara mı dönüyoruz?” sorusu şimdilerde en çok sorulan sorulardan biri. Öyle ki, 1970’leri bile toplumsal ve siyasal şiddet bakımından temel referans olmaktan çıkarmış durumda. Artık şiddet, özellikle de devlet şiddeti denince ilk akla gelen 1990’lar. Elbette her..»»
Yasin Erol

Dipnot Yayınları

Bakar mısınız bayan Bu masumiyet sizin mi Tanıdık biri gibi davranıyorsunuz yağmurlara Sevinçleriniz cumhuriyet Dalgınlığınızsa osmanlı Sizi daha önce hiç sevmiş miydim Yasin Erol’un şiiri. Delişmen bahar sularını andırıyor. Çoşkulu, köpük köpük ve sıçramalarla dolu. Ancak kuytu köşeleri yoklamayı da ihmal etmiyor. Düş gücünün sınırsızlığı, bizi çarpıcı imgelerle yüklü z..»»
Richmal Crompton Lamburn

Dipnot Yayınları

Arabelle Teyze İş Başında / Richmal Crompton LamburnBüyük Bronz Lale / Henry De Vere Stacpoole Spit Nolan / Bill NaughtonIstakozun Doğum Günü / Joan AlkenBüyük Böğürtlen Hasadı / Philippa PearceKedi Beslemek / Ann ThwaiteOliver Hyde'ın Havlu Konseri / Jerome Richard KennedyO Kadın / Rosa Guy Muz Ağacı / James BerryDekor Ustası Hector / Jan MarkEl Sanatları / Anne Fine  »»
Derleme

Dipnot Yayınları

Dünya masalları seçkimizin bir bölüğüyle daha karşınızdayız. Masal deyip de geçmemek gerektiğini erbabı bilir. İnsanların ortak deneyimlerinden damıtılmış kültür ürünleridir masallar: Evrensel ve zamansız... Eğlendirici olduğu kadar aydınlatıcı... Üstelik kimsenin mülkiyetinde de değil. Büyük sanat yapıtları gibi zamanın sınamasından geçen tükenmez bu hazineyi çocuklarınızla birlikte o..»»
Tuğba Asrak Hasdemir

Dipnot Yayınları

Bilgi edinme hakkı konusunda nasıl bilgi edinirim, diye soruyorsanız, elinizdeki kitabı bırakmayın lütfen, karıştırın.Konumuz, bilgi edinme hakkı. “neden bilgi edinme hakkı?“ dediğimizde, yanıtlardan mutlaka biri, “çünkü son dönemlerde çok gündeme gelen bir konu“ olacaktır. Bir başka yanıtın da “ günümüzde demokratik ve saydam bir devlet anlayışının oluşturulması bakımından çok önem taşıyan bir uy..»»
Anonim

Dipnot Yayınları

İnsanların hayallerinin, arzularının, sevinçlerinin, öfkelerinin, sitemlerinin ve sevgilerinin hayal gücüyle harmanlandığı en güzel masalları getiriyoruz sizlere... Masalların dünyasında bir halının üzerine binip gözünüzü açıp kapayıncaya kadar bir yıllık yol alabilir, bir melekle konuşan kahramana dönüşebilirsiniz. Yedi kat yerin altında karıncalar kralıyla buluşup, bir ejderhanın sırtında on ..»»
Kolektif

Dipnot Yayınları

Bir kültürden diğerine masalların izini süren, Kuzey Amerika diyarının engin bir mitolojinin evreninden beslenen hikâyelerini bu kitapta bir araya getirdik. Kanada’dan Meksika’ya ve Amerika’ya uzanan bir yolculuk bu kitabın içinde sizleri bekliyor. Doğanın muhteşem ve yüce gizemleri, insanların ateşle tanışmalarına dair mitler, ışığı bulmak için bir serüvenden diğerine koşan kahramanlar, tanrıl..»»
Kolektif

Dipnot Yayınları

Dünya masalları seçkimizin bir bölüğüyle daha karşınızdayız. Masal deyip de geçmemek gerektiğini erbabı bilir. İnsanların ortak deneyimlerinden damıtılmış kültür ürünleridir masallar: Evrensel ve zamansız... Eğlendirici olduğu kadar aydınlatıcı... Üstelik kimsenin mülkiyetinde de değil. Büyük sanat yapıtları gibi zamanın sınamasından geçen tükenmez bu hazineyi çocuklarınızla birlikte okuyun, çocuk..»»
Derleme

Dipnot Yayınları

Zeki Ökten'in Türkiye sinemasındaki diğer birçok yönetmenden en belirgin farklılığı, yönetmenin filmlerine konu ettiği olaylara, insanlara, topluluklara ve tarihsel dönemlere sosyolojik, kimi zaman da antropolojik bir bakış açısıyla yaklaşabilmesinden kaynaklanmaktadır. Ökten, özellikle bazı filmlerinde sinemayı, yaşadığı ülkenin, toplumun ve dönemin bütününün ya da bir bölümünün tarihsel/toplumsa..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.