Ama şan ve şerefime tanık olanların önünde ondan daha fazla söz etmek bana yakışmaz.. XIV. Louis [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Dipnot Yayınları

Dipnot Yayınları

• Dipnot Yayınları Kitapları | • Dipnot Yayınları İletişim Bilgileri | • Dipnot Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Dipnot Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 99 kitap bulunuyor."Dipnot Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Naci Kutlay

Dipnot Yayınları

  Kimlik ve milliyetçilik kavramları ve bunlara ilişkin tezler son elli yılın çok tartışılan, araştırılan konuları arasında yer aldı.   Kimlikler, toplumların kültürlerinin farklılığı üzerine mi inşa edilmektedir?    Ulus-devlet yapılanmaları, o devletin sınırları içindeki farklı etnik ve kültürel toplulukları..»»
Bilge İmamoğlu

Dipnot Yayınları

Türkiye'de Cumhuriyet döneminde mimarlık hakkında üretilen çalışmalar son yıllarda artmış ve bu üretim kapsamlı ve detaylı olarak incelenmeye başlanmış olsa da, yayınlanan çalışmaların sayısı hâlâ yetersizdir. Tarihyazımının kuramsal ve yöntemsel yeni açılımları ile olası yenilenme alanlarının, yirminci yüzyılın başından yirmi b..»»
Hüseyin Aygün

Dipnot Yayınları

Şeriat anadır, tarikat baba; marifet oğuldur, hakikat torun. Dersim'in şeriatı söze hiç gelmedi; ak kağıtlar üzerinde kara fermanlar olarak kim bilir hangi arşivlerde, hangi mucizeyi bekliyor? Babaların, öfkeleri kendinden menkul, söze gelişi de. Oğullar, “Evlad-ı Kerbela”ydı ve çoktan şaşırmayı unutmuşlardı; çünkü ilk değildi k..»»
Güven Tunç

Dipnot Yayınları

Bir zamanların Ankara'sının hikâyesi; öncesinde Ulus'un, Hisar'ın, Anafartalar Caddesi'nin, Samanpazarı'nın, Dörtyol ve Cebeci'nin sonrasında Sıhhiye'nin, Yenişehir'in, Kızılay'ın en sonunda da Yenimahalle'nin Kavaklıdere'nin ve Cinnah'ın hikâyesi... Palabıyığın Meyhanesi, Arnavudun Lokantası, Kürdün Meyhanesi, Acemin ..»»
Kolektif

Dipnot Yayınları

Vanka -Anton Çehov- Kutsal Noel Ağacı -Fyodor Dostoyevski- Vilayet Doktoru -Ivan Turgenyev- Çekiliş -Shirley Jackson- Koca Kanatlı İhtiyar -Gabriel Garcia Marquez- Clochette -Guy De Maupassant- Eve Dönüş -Wılliam Saroyan- Ölü Köpek -Mark Schorer- Halloween -Isaac Asimov- Junius Maltby -John Steinbeck- Ta-Na-E-Ka -Mary Whitebird- Düğme, Düğme -Richar..»»
Johann Wolfgang von Goethe

Dipnot Yayınları

Alman edebiyatının ve klasizmin en büyük yazarlarından olan Goethe, 28 Ağustos 1749'da Frankfurt'da doğdu.   Goethe, şiir, drama, hikâye (düzyazı ve dörtlük şeklinde), otobiyografik, estetik, sanat ve edebiyat teorisi, ayrıca doğa bilimleri olmak üzere birçok esere imza atmıştır. 'Fırtına ve Coşku' (Sturm und Drang) d&..»»
Paul Ransome

Dipnot Yayınları

Toplumun nasıl işlediği, göreli istikrarın nasıl sağlandığı, aynı zamanda toplumun değişmeyi ve gelişmeyi nasıl sağladığı üzerine çalışan herhangi bir kişinin karşısına kısa bir süre sonra Antonio Gramsci'nin popülaritesi giderek artan yapıtı çıkacaktır. Gramsci'nin, Marksizmin yeni paradigmasıyla olan yakın ilişkisi ve düşüncelerini &cce..»»
James A. Beane

Dipnot Yayınları

Eğitim yönetimi için daha demokratik; eğitim programı, öğretim ve değerlendirme için daha duyarlı modellere, daha da önemlisi bu doğrultuda ilerlemeye hizmet edecek pratik çözümlere duyulan ihtiyaca cevap vermek amacıyla kaleme alınan bu kitap, eleştirel ve demokratik bir eğitimin, ancak eğitim politikası ve uygulamalarının somut görünüm..»»
Hanife Aliefendioğlu

Dipnot Yayınları

"Kıbrıs sorunu" tarih, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, ekonomi ve toplumbilimi alanında yapılan pek çok çalışmanın konusu olarak bugüne dek ele alınmıştır. Bu kitap, eleştirel kitle iletişim ve medya teorilerinden yola çıkarak, Kuzey Kıbrıs'taki güncel medya metinleri üzerinden "Kıbrıs Sorunu"nu irdeliyor olması açısından bir ilki oluşturuyor. Her biri kendine özgü anlatı diline sahip olan..»»
Hüseyin Aygün

Dipnot Yayınları

Elinizdeki kitap, Dersim katliamını yaşamış Hacı Hıdır Ataç'ın anı defterlerinden ve devlet arşivlerinden derlenip ilk kez günışığına çıkarılan belgeler, raporlar ve haritalardan oluşmaktadır. Hacı Hıdır Ataç, yıllardır sakladığı defterini 2002 yılında bu kitabın yazarına ulaştırdığında, "Bak bakalım işe yarar mı?" diye sorar, sonra da "vasiyetimdir; bunu ben öldükten sonra kitap yap" der. Ataç, ..»»
Carl Sandburg

Dipnot Yayınları

Rootabaga Ülkesi'nde yaşayanlar, genellikle "emek" harcayan çiftçi veya işçilerdir: Mısır yetiştirirler, fırında palyaçolar yaparlar, balonları toplarlar, dolunaya bakıp öyküler anlatır ve dinlerler. Rootabaga Öyküleri, kendine özgü dili, coğrafyası, âdetleri ve insanları olan, "eğlenceli" ve "saçma" öykülerden oluşan bir kitaptır. "Saçmalık" ise her yaştan çocukların özelliğidir. Dilbilgisi içind..»»
Kolektif

Dipnot Yayınları

12 Eylül sonrası Mamak Cezaevinde hapis yatmış 46 kadının cezaevi anıları. Mamak... 12 Eylül darbesinin ardından bir cezaevi... Ve Türkiye'nin her tarafını çok sarsıcı bir şekilde etkileyen günlerde Mamak'ta ayakta kalmaya, direnmeye çalışan kadınlar... Direnirken birbiriyle dayanışan ve her acıdan bir kahkaha çıkaran kadınların... Bir başkaldırı hikayesi. Gülerek, şarkı söyleyerek, hayır diyere..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.