İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Detay Yayıncılık

Detay Yayıncılık

• Detay Yayıncılık Kitapları | • Detay Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Detay Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Detay Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 81 kitap bulunuyor."Detay Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Detay Yayıncılık

Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi bünyesinde yapılan Turizm Rehberliği Kongresi, alanında uzmanlaşmış akademisyenleri, sektör temsilcilerini ve turist rehberlerini buluşturmuş bunun yanı sıra turizm rehberliği alanına büyük katkı sağlamıştır. Kongreye Türkiye’deki 34 farklı üniversiteden 145 yazar 70 tebliğ ile katılım göstermişlerdir. Kitapta konularına göre kategorilendiril..»»
Kolektif

Detay Yayıncılık

Turist rehberi, çok yönlü, kültürlü ve entelektüel birikimi yüksek birisi olmak durumundadır. Dolayısıyla gençlerimizin, turist rehberliği alanında kariyerlerini geliştirebilmeleri, her şeyden önce kendilerini geliştirebilmeleri ile ilgilidir.  Turist rehberi adayları niteliklerini geliştirmeli, “şansın hazırlıklı olana güldüğü” gerçeğini hatırdan çıkarmamalıdır. “Turist Rehberliğ..»»
Kolektif

Detay Yayıncılık

Elinizdeki bu kitap; dijitalleşmenin etkilerinin hangi alanlarda, neler olduğu ve nasıl oluştuğu konularında KAYFOR 15’te yapılan 200’e yakın bildiri sunumlarından nitelikli ve güncel olanlar arasından seçilerek, tekrardan çalışılarak kitap bölümüne dönüştürülen ve hakemlenen çalışmalardan derlenmiştir. Bu derleme kitapta yer alan 13 bölüm ile editörlerin giriş niteliğindeki ilk bö..»»
Kolektif

Detay Yayıncılık

Türkiye’nin Balkanlar Siyasetini konu alan bu çalışmamız Soğuk Savaş Sonrası dönemini analiz etmeyi amaçlamıştır. Soğuk Savaş döneminin sona ermesi ile birlikte meydana gelen gelişmeler belki de en fazla Türkiye’yi etkilemiş ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra izlenen dış politikada önemli değişikliklerin yapılması sonucunu doğurmuştur. 1990’lardan itibaren Türkiye özellik..»»
Aynur İlyasov

Detay Yayıncılık

Turizm sektöründe gerçekleşen gıda israfının öncelikle tespit edilmesi, bireysel ve toplumsal bazda farkındalığın oluşturulması, hükümetler, ilgili sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler nezdinde gerekli çalışmaların yapılması ve gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması, gıda israfının önlenebilmesi adına önemli katkılar sağlayacağı düşünülmektedir. Bu bağlamda, açık b..»»
Ünsal Tazegül

Detay Yayıncılık

Beden algısı, bir insanın kendi bedeni hakkındaki algılarını, düşüncelerini ve tutumlarını içerir. İnsanlar, toplum içerisinde fiziksel görünümleri ile değerlendirilmekte ve yargılanmaktadır. Yapılan birçok çalışmada, sporun beden algısı üzerinde olumlu etkisinin olduğu anlaşılmıştır. Narsisizm ise, bireyin kendisine aşırı derecede hayran olması olarak tanımlanmaktadır. ..»»
Başak Erdem Rena

Detay Yayıncılık

Günümüzdeki değişime ve gelişime uyum sağlamak için oluşturulan tedarik zincirleri, maliyet yönetimi bakış açısında farklılaşmayı beraberinde getirmiştir. Bu çalışma, günümüzün hızla değişen ekonomik çevresinde, işletmelerin tedarik zinciri boyunca maliyetlerinin etkin bir şekilde yönetilebilmesi için gerekli maliyet yönetimi tekniklerinin ve uygulamalarının ortaya konul..»»
Hasan Ali YıldırımÇiğdem Özkaya Yıldırım

Detay Yayıncılık

Elinizdeki kitap, farklı yaş ve öğrenme özelliklerine/yeteneklerine sahip öğrenciler için özel olarak “3 dakikada 90 kelime” yazma becerisi kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu yönüyle elinizdeki kitap temelde zabıt katipliği sınavlarına hazırlık için bir kaynak niteliğindedir. Bununla birlikte, büro yönetimi/sekreterlik, muhasebe, adalet alanlarında eğitim alan öğrenciler i..»»
Gaye Gökalp Yılmaz

Detay Yayıncılık

Bu çalışma, hem teorik bir Gündelik Hayat Sosyolojisi incelemesi hem de Certeau’dan hareketle sıradan bireyin yaratıcı taktiklerini uygulamalı bir biçimde Almanya’daki Türkiyeliler üzerinde inceleme imkânı sunmaktadır. Almanya’daki Türkiyelilerin gündelik hayatlarında “görünmeyen hileleri” ve gündelik hayatlarında “kendi olabilmelerinin ve kalabilmelerinin yollarını sağl..»»
Veli Denizhan Kalkan

Detay Yayıncılık

Örgütler hayatta kalabilmek için çevreye uyum sağlamak, uyum sağlayabilmek için ise bilgiden gereğince yararlanmak durumundadırlar. Bu konuya ilişkin farkındalık düzeyi gittikçe yükselmektedir. Öyle ki bilgi yönetimi çağdaş yönetimin en önemli konularından biri olarak belirginleşmiştir. İşletmecilik, kamu yönetimi, strateji bilimi, örgüt kuramı, teknoloji ve yenilik yöne..»»
Veli Denizhan Kalkan

Detay Yayıncılık

Örgütlerde zekâ hem bireysel hem de kolektif düzeyde önem arz etmekte; süreklilik, verimlilik, performans gibi sonuç değişkenleri üzerinde etkili olmaktadır. Davranışsal sorunlar ise yönetimin çaba ve açılımlarını işlevsiz kılabilen, hatta zaman zaman iş yaşamını çekilmez hâle getirebilen unsurlardır. Üç ayrı ancak nihayetinde ilişkili yazıdan oluşan bu çalışmada; örgüt ..»»
Güntekin Şimek

Detay Yayıncılık

Bu çalışma ile hazır paket yazılımların kalitelilik etkinliği ortaya koymak amaçlanmış, uygulama olarak havayolu işletmelerinde hazır paket yazılım kullanıcıları ele alınmıştır. Ulaşılan sonuçlar itibariyle havayolu işletmeleri yöneticilerine ve alanyazına katkıda bulunulmaya çalışılmıştır.       »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.