İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar.-- NEWTON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

• Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kitapları | • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İletişim Bilgileri | • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Hakkında Bilgi
Sitemizde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Deniz Kuvvetleri Komutanlığı" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Liderlik sanatı hakkında geniş bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz, ancak bu bilgi birikimini kullanmak ustalık ve tecrübe gerektirir, özellikle de denizde... İyi bir bahriyeli, iyi bir bahriye lideri olmak için sihirli bir yol olmadığı gibi, kestirme bir yol da yoktur. Bahriye Liderliği kitabı, bahriye hayatına yelken açanlar için önemli bir seyir öncesi kaynağı. Liderlik konusunda kaleme..»»
DVD Hediyeli Japonca

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Ertuğrul Fırkateyni'nin 1889 yılında Uzakdoğu seyrine gönderilmesi; donanmanın dış politika unsuru olarak kullanılması açısından Osmanlı İmparatorluğu tarihinde önemli bir yer tutmaktadır. Ertuğrul Fırkateyni'nin bu yolcuğu Osmanlı İmparatorluğu'nun hem kendi halkı, hem de imparatorluğun etki ve ilgi alanına giren ülkelerde yaşayan halkların üzerinde moral ve motivasyon yönünde büyük etki yaratmış..»»
Yüksel Öcal

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Emekli Dz. Kur. Alb. Yüksel Öcal tarafından yayına hazırlanan ***Kürek ve Yelken Döneminden Günümüze Türk Bahriyesi*** başlıklı çalışma, kürek ve yelken döneminden günümüze denizciliğimizin tarihsel gelişimini ortaya koyan önemli olay ve kişileri bir araya getiriyor. Yaklaşık beş yıllık bir süreci kapsayan çalışmalar sonucu ortaya çıkan kitap; Türk Bahriyesinde Kürek ve Yelken Dönemi;..»»
Besim Özcan

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Prof. Dr. Besim Özcan tarafından kapsamlı araştırmalar ve uzun süreli yoğun çalışmalar sonucu oluşturulan *** Sinop Deniz Felaketi*** isimli eser; daha önce bir bütün halinde herhangi bir kaynakta bulunmayan ve 30 Kasım 1853'te meydana gelen Sinop Baskını olayını öncesi ve sonrasına olan etkileriyle birlikte ortaya koymayı amaçlıyor. Kitap; ***Sinop'un Coğrafi ve Tarihi Konumu, Sinop ..»»
Kolektif

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Osmanlı denizcilik tarihinde özel bir yeri olan Yavuz gemisi, 28 Mart 1911 tarihinde denize indirilen, Alman Donanması'nın beş efsane gemisinden biri olan SMS Goeben'in ta kendisi. 16 Ağustos 1914'te Yavuz Sultan Selim adını alarak Osmanlı sancağı altında göreve başlayan gemi, Cumhuriyet döneminde de önce Yavuz Sultan Selim, sonra da Yavuz adıyla görev yapmış. Uzun yıllar sancak gemis..»»
Kolektif

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Modern Türkiye'nin en seçkin ve köklü kurumlarından biri olan Deniz Harp Okulu ve Lisesi, Türk Deniz Kuvvetleri'nin en önemli subay kaynağını oluşturmakta. Bu kitapta Deniz Lisesi'nden başlayarak, Deniz Harp Okulu'ndan itibaren aralarına kız öğrencilerin de katılımıyla devam eden uzun bir süreçte, yürekleri vatan ve millet sevgisiyle dolu olan öğrencilerin iyi bir deniz subayı olma yo..»»
Kolektif

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Atatürk'ün çok sevdiği ve içinde çok az bir zaman geçirebildiği Savarona, Deniz Harp Okulu öğrencileri için genç Türkiye Cumhuriyeti'nin de bir sembolüydü. 1957 yılında Deniz Harp Okulu son sınıf öğrencileri Savarona ile 78 gün süren ve 11 ülkeyi kapsayan 'Açık Deniz Eğitimi'ne çıktılar. 'T. C. G. Savarona ile Akdeniz ve Atlantik'te 78 Gün' isimli bu çalışma, o yıllarda öğrenciler ara..»»
Mayın Filosu Komutanlığı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Mayın Filosu Komutanlığı tarafından yayına hazırlanan ***Türk Donanmasında Mayın Harbi - Dünü, Bugünü*** isimli kitap, mayıncılığımızın tarihi gelişimini ve Mayın Filosunun oluşumunu yeni kuşaklara aktarmak; bilgi ve ihtisas yanında özel bir dikkat, sabır ve fedakarlık gerektiren bu temel Harp Nevii'nin bahriyemizde köklü bir geçmişi olduğunu dikkatlere sunmak ve Mayın Filosunu bugünk..»»
Kolektif

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Bilgeliği ve üstün komutanlık nitelikleriyle, Osmanlı İmparatorluğu'nun denizcilik politikasının belirlenmesinde rol oynayan büyük Türk denizcilerinden Kemal Reis'in anlatıldığı eser Piri Reis Araştırma Merkezi Yayınları'ndan. Kemal Reis hakkında araştırma yapacaklara kaynak belgesi niteliğinde hazırlanan kitapta, Kemal Reis'in yaşamı, savaşları, kahramanlıkları ve bilgeliği özetle di..»»
Kolektif

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Piri Reis Araştırma Merkezi Yayınları'ndan olan kitap Türk Deniz Harp Tarihinde İz Bırakan Gemiler, Olaylar ve Şahıslar serisin 5. sayısını oluşturuyor. Kitapta Türk Bahriyesine uzun yıllar hizmet eden ve donanmanın sancak gemisi olarak görev yapan Mesudiye Zırhlısı'nın yaklaşık olarak 40 yıla yayılmış yaşam öyküsü anlatılıyor. Zırhın tarihsel gelişimi ve Abdülaziz dönemi Osmanlı Dona..»»
Kolektif

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Türk Deniz Kuvvetleri'nin bin yıllık geçmişini arşiv niteliğinde fotoğraf ve belgeler eşliğinde sunan yapıt iki ayrı bölümden oluşuyor. Kitabın gün ve ay olarak tarihi tespit edilememiş, sadece yılı tespit edilmiş olayların anlatıldığı birinci bölümünde, 1081 yılından 1902 yılına uzanan süreçteki olaylar yıl bazında detaylandırılarak anlatılıyor. Kitabın ikinci bölümünde ise ay ve gün..»»
Japon İlişkileri ve Ertuğrul Fırkateyninin Öyküsü

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Amiral Çetinkaya Apatay tarafından kaleme alınan 'Türk Japon İlişkileri ve Ertuğrul Fırkateyni'nin Öyküsü'nde, 2. Abdülhamid döneminde Japonya'ya gönderilen Ertuğul Fırkateyni'nin hikayesi; bu hikayeyi bir drama dönüştüren stratejik, politik, ekonomik, dinsel ve kişisel nedenler Türk -Japon ilişkileri çerçevesinde anlatılıyor. İki ülkenin geçen yüzyılın sonlarında dünyanın içinde bulu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.