Unutma ki, ağzında bal olan arının, kuyruğunda da iğnesi vardır. John Lyly [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
delisarmaşık

delisarmaşık

• delisarmaşık Kitapları | • delisarmaşık İletişim Bilgileri | • delisarmaşık Hakkında Bilgi
Sitemizde delisarmaşık isimli yayınevine ait Toplam 103 kitap bulunuyor."delisarmaşık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
İsrafil Güler

delisarmaşık

Uzayınca zamanlar Soğumadı yılların tortusu Yollar eskidi Her akşam döndüm uzaklardan Yaktım lambaları, oturdum Sevdim kara saçlarını»»
Oya Zeytin

delisarmaşık

Uyudum uyandım Sabrımı doğurdum Yaşımın şahidi derin biadımı Yaşayabilmek için yeniden Öz anamı doğurdum.»»
Fatih Alkar

delisarmaşık

Gazeteci – yazar Fatih Alkar, ilk yapıtı “Tuhaf Hayat” ile merhaba dediği okura bu kez “Hayat Bazen” adlı deneme kitabıyla sesleniyor. Alkar deneme türünün öncü ustası Montaigne’nin, “Her insanda insanlığın bütün halleri vardır,” deyişini örnek alarak hayatın içinden süzüp çıkardığı sevgi, mutluluk, iyimserlik, duyarlılık, özveri, inanç, zaman, ölüm vb. düşünsel boyut içeren konuları çok yönlü ele..»»
Selcen Öner

delisarmaşık

Dünya kirliymiş, ülke harapBir yanda kutlamalar, bir yanda ağıtlarNe büyük tezatlar ülkesindenmişizNe büyük hüzünler ülkesindenmişiz bizDünyadan kaçıp kendimize bir yurt aramışızDolunaya yerleşip bembeyaz bir sayfa açmışız.»»
Beyza Sinem Çağlar

delisarmaşık

Hiç mi mutlu son yok dünyada,Ya da mutlu olmak içinİlla sonunda mı olmalısın bir şeylerin? Beyza Sinem Çağlar, 1982 yılında Aydın’da doğdu. Üniversiteyi bitirince, 18 senesini geçirdiği Ankara’dan İstanbul’a taşındı. Kendini bildi bileli bir şeyler karalıyor; ilk ve ortaöğretim çağında öykü ve şiirleriyle il ve ülke çapında birçok ödül aldı. “Yalnızlıktan” isimli şiiri, 18 yaşındayken Varlık de..»»
Zeki Emir

delisarmaşık

Esrarlı ağrının mirasısuskun mavinin vadisiZamanın kovuğundanovaya akan ırmakYaşamak derin kımıltı Okyanustan derinkimi yaraKendisine çekilenbıçağa da acıdığından»»
Uğur Koçlu

delisarmaşık

ŞiirlerimÖnce kalbimin penceresine düşenSonra denizin dalgalarına karışanPoyraz yağmurlarıdır yaşamınBenden çok bize aittirler…Siz de geçtiniz acılardan bir dönemKahkahalarıyla savruldunuz neşeninYokluk yoksunluk bolluk bereket tattınızAşklar hastalıklar yalnızlıklar kalabalıklar…O yüzdenKafiyesi tanıdık bir yerlerden her damlanın…»»
Orhan Özben

delisarmaşık

Yalnızlık ve Sen Orhan Özben bulutlar kaynaşıyorrüzgâr saçlarıma esiyoryalnızlık içimde senbu hava beni titretiyor Orhan Özben, 1 Ocak 1950’de Of’un Yazlık köyünde doğdu. 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden İşletme Lisans diploması aldı. Eşi Ayşe Asiye Özben ile birlikte yaptıkları yöresel mani derlemeleri “Of Yöresi Manileri” adıyla 2012’de kitaplaştı. Lise yıllarınd..»»
İsrafil Güler

delisarmaşık

Sokak lambaları, su birikintili yollarİnsan sesleri, dahası şu şehirAralarına alıp yutmak istiyorlar beniKarşı koyuyorum. İsrafil Güler, 15 Şubat 1964 tarihinde Çanakkale / Bayramiç / Ahmetçeli’de doğdu. Lise son sınıfta şiir yazmaya başladı (1981). Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi (1987). Ankara TRT’de mühendis olarak çalışmaya başladı. 1994-199..»»
Tufan Çolak

delisarmaşık

Bende senden daha çok var.Ne kadar uzağa gitsen de içimden, Daha derinden buluyorum seni yeniden. Sen yine tüketsen de beni, Ben gidişine sarılıp yatarken geceler, İçimden yine sen geliyorsun, avutuyorsun gözlerimi…»»
Osman Öztürk

delisarmaşık

Osman Öztürk geniş bir duyarlılık haritasında gezindiği şiirlerinde, aşktan yalnızlığa, kırlardan kentlere, sevinçten kedere, insan olma hallerini naif duygularla dile getiriyor. İnsanın yitirilmemiş özünün birer tanığı olan bu şiirler, beslendiği kaynakların doğallığını, halk kültürünün içtenliğini de arı duru bir biçimde yansıtıyor.»»
İsrafil Güler

delisarmaşık

1964 yılında Çanakkale’de doğdu. Lise son sınıfta şiir yazmaya başladı(1981). Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi(1987). 1994-1996 yılları arasında başmühendislik yaptı. 1996 yılında elektronik yüksek lisansını ve işletme lisans programını tamamladı. Daha sonra tekstil sektöründe bölüm şefi olarak çalıştı. 2001 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.