İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Delidolu

Delidolu

• Delidolu Kitapları | • Delidolu İletişim Bilgileri | • Delidolu Hakkında Bilgi
Sitemizde Delidolu isimli yayınevine ait Toplam 33 kitap bulunuyor."Delidolu" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Terry Pratchett

Delidolu

Devrim, vaktiyle bir ihtimaldi ve… bu kez çok komikti! Kült yazar Sör Terry Pratchett’ın kaleme aldığı “DiskDünya” serisinin ilk kez Türkçeye çevrilen yeni kitabı İlginç Zamanlar, evrimin ve devrimin kalbinde, barbar kahramanların izinde ve eski-yeni nice karakterin nice buluşmalarında süren, kesintisiz bir serüven. Dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan “DiskDünya” serisinin on yedinci halk..»»
Abraham Flexner

Delidolu

Merak ve hayal gücü bilgiden önemlidir! Cep boy tasarımıyla dikkat çeken Faydasız Bilginin Faydası, Delidolu'nun kurmaca dışı kitaplar koleksiyonunun "Ne Yapmalı?" başlıklı alt dizisindeki yerini alıyor.  İleri Araştırmalar Enstitüsü’nün kurucusu Abraham Flexner’in 1939 tarihli, zamanının çok ötesindeki makalesi Faydasız Bilginin Faydası, şu an enstitünün başkanlığını..»»
Ferda İzbudak Akıncı

Delidolu

Anlatmak, daha iyi anlatmak… Delidolu'nun kurmaca dışı kitaplar koleksiyonunun yeni halkası Yazma Dersleri, dizinin "Okumak" başlıklı alt temasının da ikinci kitabı. Yazma Dersleri, Ferda İzbudak Akıncı’nın kendi "yazma serüveni"nden yola çıkarak deneyimlerini aktardığı bir deneme kitabı.   Yazma ve yaratma sürecine odaklanan Yazma Dersleri, sanatın edebiyat ile ilişk..»»
John Wyndham

Delidolu

Zihninizin dehlizlerini yabancı seslerle dolduracak sarsıcı bir kitap! Delidolu okurlarının Krizalitler ve Triffidlerin Günü adlı distopik romanlarından tanıdığı kült yazar John Wyndham’ın klasikleşmiş bilimkurgu eseri: Chocky Chocky, on bir yaşındaki Matthew’nun, zihninde duyduğu sesle kurduğu sıradışı ilişkiyi merkezine taşıyan, gizemli ve tedirgin edici bir roman. ..»»
José J. Veiga

Delidolu

İnsan kendisini ancak insanda sınar! Delidolu Yayınları, Brezilyalı usta yazar José J. Veiga'yı ilk kez Türkiyeli okurlarla buluşturuyor.  Gevişgetirenler Zamanı, tahakküm edenle tahakküm altında kalanın ilişkisini sorgulayan tekinsiz bir öykü anlatıyor. Gerçekçi anlatımında sembolizmden beslenen Gevişgetirenler Zamanı, küçük kasaba yaşamının evrenselliğini ortaya koy..»»
Terry Pratchett

Delidolu

DiskDünya serisinin Türkiye’deki okurları için yeni bir perde açılıyor ! Kült yazar Sör Terry Pratchett’ın kaleme aldığı DiskDünya serisinin ilk kez Türkçeye çevrilen yeni kitabı Hanımlar ve Beyler, Delidolu Yayınları etiketiyle yayımlandı. Dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan “DiskDünya” serisinin 14’üncü kitabı Hanımlar ve Beyler, “Cadılar” alt dizisinin de 4’ü..»»
Handan Gökçek

Delidolu

Arka Kapak Yazısı   Yaşamın kıyısında gezinen "kadın" öyküleri    6-7 Eylül olaylarını arka plana aldığı Elenika ve bir mübadele hikâyesi olan Ah Mana Mu ile tanıdığımız Handan Gökçek, yeni kitabı Katre’de, sevgisizlik, yalnızlaşma, aile içi şiddet gibi konuları ele alan sarsıcı öykülere imza atıyor.   21 öykü ve bir tiyatro oyununun yer aldığı Katre, şaşırtıcı sonl..»»
Doris Lessing

Delidolu

Arka Kapak Yazısı     ARGOS'TAKİ KANOPUS ARŞİVLERİ 2 Doris Lessing Nobel Ödüllü Lessing’den feminist bir bilimkurgu!   Evlilikler, 2007 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Doris Lessing'in, bilimkurgu, fantezi ve siyaseti harmanlayan politik bilimkurgu başyapıtı "Argos'taki Kanopus Arşivleri" dizisinin ikinci cildi. Lessing, bağımsız olarak da okunabilen bu kitabında, anae..»»
Dino Buzzati

Delidolu

Çok zaman sonra farkına varmıştım tüm bunların, bu aptallıkların, anlamsız hayallerin ve insanı yiyip bitiren günlük koşuşturmalar arasında boş verilen her şeyin.”   1942 yılında yayımlandığında okurlar ve edebiyat eleştirmenleri tarafından beğeniyle karşılanan, yalın ve sembollerle örülü Yedi Ulak, İtalyan yazar Dino Buzzati’nin kendi öykülerinden derlediği ilk seçki.  ..»»
John Berger

Delidolu

Doris Lessing

Delidolu

“Bir bireye öleceği söylenebilir, o da bu gerçeği kabullenir; çünkü ait olduğu tür, yaşamaya devam edecektir. Çocukları saçma sapan ve gelişigüzel bir biçimde ölecektir belki ama türü yaşamaya devam edecektir. Fakat koskoca bir türün, büyük bir ırkın yok olması veya çarpıcı ölçüde değişmesi… Hayır, bu kavranamaz; en derin benlik bile, tamamen köklü bir değişiklik geçirme..»»
Terry Pratchett

Delidolu

“HASAT, TIRPANLI ADAMIN ONU ÖNEMSEMESİNDEN BAŞKA, NE UMUT EDEBİLİR?” Kült yazar Sör Terry Pratchett’ın, dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan 41 kitaplık “DiskDünya” serisi, çok ama çok uzaklardaki küçük bir çiftliğe göçen ve tırpanıyla arşa yükselen Tırpanlı Adam'ın sıra dışı hikâyesi ile yoluna devam ediyor. Efsane dizinin, hararetli bir kaos ortamında geçen on bi..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.