Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Damla Yayınları

Damla Yayınları

• Damla Yayınları Kitapları | • Damla Yayınları İletişim Bilgileri | • Damla Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Damla Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 97 kitap bulunuyor."Damla Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ömer Seyfettin

Damla Yayınları

Değerli Yazarımız Ömer Seyfettin, hikâyelerini o devirde sade bir Türkçe ile kaleme almış, Türk karekterine uygun düşen kahramanları seçkin bir uslûpla destanlaştırmıştır. Türk insanı bu hikâyelerde kendisini, tarihini, geleneklerini, üstün ahlâk ve karakterini bulduğu için Ömer Seyfettin'i istekle, zevkle ve ..»»
Peyami Safa

Damla Yayınları

Peyami Safa bu serisini soluk soluğa okuyacaksınız.»»
Sadi Şirazi

Damla Yayınları

Şirazlı Sadi'nin gerek şiirlerle gerekse öğüt ve ibret alıcı hikâyeleriyle yazmış olduğu Gülistan, günümüzde hâlâ çok okunan eserlerin başında gelmektedir. Sadi bu eserinde insanlara toplumlara ahlâklı, adaletli, dürüst olmayı telkin eder. Öğüt verir. İbretli olayları anlatır. Zenginliği ve dünyevî zevk..»»

Damla Yayınları

Bu kitapta hikaye, örneklendirme ve karikatürlerle okulda uyulması gereken görgü ve nezaket kuralları anlatılıyor. Kahramanımız küçük Emre Can, kocamanyüreğiyle, okulunu mutlu bir yuvaya dönüştürmenin izlerini sürüyor. Öğretmenlerine ve arkadaşlarına olan davranışlarını gözden geçiriyor. Kimi zaman kendini haksızlı..»»
Sara Gürbüz Özeren

Damla Yayınları

kolojik dengenin hızla bozuldığı, beton duvarlar arasında yaşamak zorunda olduğumuz bugünkü kent dünyasının ruhumuzu nasıl örselediğinin farkına varacağımız gerçek bir doğa özlemi tomanıyla karşı karşıyayız.Bu kitapta bir yandan sevimli bir kızın yeşil bir köyden kente taşınmasıyla ortaya çıkan gridünyanın ruhunda yaptığı etkilerin samimi duygusallı..»»
Sara Gürbüz Özeren

Damla Yayınları

Gözünü açtığında yumuşacık bir samanlıktaydı ve annesi onu yalıyordu. Sahibi bankerlere kaptırdığı malvarlığı yüzünden İstanbul'a göç alma kararı aldı zaman, alabaş da onları takip etmeye karar vermişti.Bu zorlu yolculukta başından birbirinden heyecanlı maceralar gçti. İstanbul'a vardığında onu büyük bir hayal kırıklığı ve deprem..»»

Damla Yayınları

Bu kitapta hikaye, örneklendirme ve karikatürlerle toplumda uyulması gereken görgü ve nezaket kuralları anlatılıyor. Kahramanımız küçük Emre Can büyükleriyle, komşularıyla, arkadaşlarıyla ve toplumun hemen her yerinde uyulması gereken bu güzel kuralların izini sürüyor. Bu gizemli yolculuk sırasında ise kimi zaman hatalar yapıyor, kimi z..»»
Ahmet Rasim

Damla Yayınları

Ahmet Rasim çok gezen, gördüğü ya da duyduğu şeyleri not alan ve bunları daha sonra kendi üslûbuyla işleyerek yazan bir yazardır. Elinizdeki bu eserindeki mektuplarıyla âdeta İstanbul'un fotoğrafını çekmiş ve o zamanki sesleri yazılarına başarıyla yansıtmıştır.»»
Johann Wolfgang von Goethe

Damla Yayınları

Johann Wolfgang Von Goethe 1749-1832 yılları arasında yaşamış ünlü Alman şairidir. En önemli eseri Faust dünya klasikleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Faust'un konusu çok eski bir öyküden alınmıştır. Daha önceki yıllarda bu tema bir çok hikâyeye ve oyuna konu olmuştur. Şeytanla bahse giren insanoğlu temasıdır. İki bö..»»
Kolektif

Damla Yayınları

Türkler, İslâm kültürünün etkisiyle ilim dilinde Arapçayı, edebiyat ve sanat dilinde de Farsçayı benimsedi. Aydınlar Arapça ve Farsça öğrendiler. Türkçe eserlerinde bu dillerden alınan kelime ve tamlamalara çok yer verdiler. İslâm dini, kültürü ve mitolojisi ile beslenerek ortak konularda eserle..»»
Yusuf Has Hacib

Damla Yayınları

Bu kitap, çok aziz bir kitaptır. Çin düşünürlerinin hikmetleri ile bezenmiş, Maçin âlimlerinin şiirleriyle süslenmiştir.Bu kitabı okuyan, içindeki bilgileri başkalarına aktaran kimse, bu kitaptan daha azizdir. Çin'de, Maçin'de, bütün Türkistan'da, Buğra Han dilinde, Türkçe olarak bu kitapt..»»
Sara Gürbüz Özeren

Damla Yayınları

1- Seyit Onbaşı 2- Seddülbahir 3- 57. Alay 4- Ateş Çemberi 5- İlk Düşen Uçak 6- Goliath'ın Batırılışı 7- Sultabhisar 8- Şehit Mektupları 9- Anafartalar 10- Çanakkale Geçilmez Deniz Zaferinden Kara Savaşlarına, Denizaltı Muharebelerinden Uçak Çatışmalarına, Didik Didik İncelenmiş Arşivler, Yerinde Yapılmı..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.