Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Cumhuriyet Kitapları

Cumhuriyet Kitapları

• Cumhuriyet Kitapları Kitapları | • Cumhuriyet Kitapları İletişim Bilgileri | • Cumhuriyet Kitapları Hakkında Bilgi
Sitemizde Cumhuriyet Kitapları isimli yayınevine ait Toplam 353 kitap bulunuyor.
Kuruluş Tarihi:7 Mayıs 1924
Son Yayınlanan Kitapları
Mustafa Kemal Atatürk

Cumhuriyet Kitapları

"Söylev" yaşanmış bir efsanenin, bugüne ve yarına ışık mtutan bir öyküsüdür. Her aşaması belgelenmiş, duygulara değil akla seslenen bir öyküdür bu. "Tek adam"ın giderek bir ulusla bütünleşmesinin ve evrenselle buluşmasının adım adım izlenilen bir öyküsüdür.   Geçmişten bug&uum..»»
Sulhi Dölek

Cumhuriyet Kitapları

Sulhi Dölek'in kendine özgü derinlikli bir gülmeceyle ördüğü romanı Kirpi, kendisine yapılan kötülükleri asla unutmayan Reşat Şaşmaz'ın, çocuksu bir öç alma hırsıyla başlayan, ama karşılıklı saldırılarla gelişerek ülke çapında bir kargaşaya yol açan serüvenini anlatıyor. Bir söyleşide, &quo..»»
Mustafa Kemal Erdemol

Cumhuriyet Kitapları

Toz duman içinde Türkiye, Karşılıklı "mevzileniş"ler var. Bu "mevziler" arasındaki çatışma, daha önce benzerine rastlanmamış söylemlerle sürdürülüyor.»»
Christian Destian

Cumhuriyet Kitapları

Ereği dünyayı insana bilim aracılığıyla sunmak olan Aydınlanma hareketi, dünyayı, tarihi, toplumu ve insanı anlamak ve açıklamak için sadece akla başvurulmasını ister. Aydınlanma, akla ve ilerlemeye duyduğu sarsılmaz güvenle, inandırıcılığını yitirmiş geleneğe, tartışılmazlık zırhına bürünmüş otoriteye ve insanı sadece öteki dünya mutluluğun..»»
Mustafa Balbay

Cumhuriyet Kitapları

Uydurma bir örgüt Birbiriyle ilgisi olmayan kişiler Gizli tanıklar ve hayal ürünü iddialar İçinden çıkılmaz hale getirilen bir dava -Mustafa Balbay- Hapishanesiyle, mahkemesiyle "Silivri Toplama Kampı", ortaçağ mantığının 21. yüzyıl olanaklarıyla donatılmışıydı. Filistin askısı yok, dijital işkence var.Kalabalık koğuşlar yok,..»»
Tuncay Özkan

Cumhuriyet Kitapları

Milli İstihbarat Teşkilatı MİT’İN GİZLİ TARİHİ Bilginin ‘güç’ demek olduğunu keşfeden insanoğlu, tarih boyunca bilgiye ulaşabilmenin, ‘gizli’ yi öğrenmenin yollarını aramıştır ve aramaktadır. Bu nedenle, dünyanın en eski mesleklerinden birini oluşturmuştur: İstihbarat, yani haber alma faaliyeti...Bu kitap, Türkiye’de hakkında en &ccedi..»»
Necati Cumalı

Cumhuriyet Kitapları

Ege bölgesinin kırsalında tütün üreten emekçileri anlattığı üçlemenin ilk kitabı Zeliş' te çarpıcı bir aşk öyküsü ekseninde, yöre insanının dramatik yaşamını gözler önüne seriyor Necati Cumalı.»»
Necati Cumalı

Cumhuriyet Kitapları

Çağdaş Türk edebiyatının usta kalemi Necati Cumalı'dan sıradan insanlara ilişkin, sevecen, duyarlı, insancıl öyküler. Cumalı, önümüzden geçip giden, varlığının farkında bile olmadığımız hayatlara değişik gözle bakmaya çağırıyor bizi.»»
Necati Cumalı

Cumhuriyet Kitapları

Necati Cumalı'dan cinsellik olgusunu işleyen, bilinçli, gerçekçi bir bakışla kaleme alınmış öyküler toplamı. Necati Cumalı, usta kalemiyle Anadolu insanının kimseyle paylaşmaya cesaret edemediği yasak aşklarını, sapkınlıklarını, bunalımlarını deşiyor.»»
Necati Cumalı

Cumhuriyet Kitapları

Necati Cumalı'nın çocuklar için kaleme aldığı bir roman. Romandaki kahraman Sonçiçek'in doğa ve hayvan sevgisini küçük okurlar da duyumsuyor.»»
Zafer Temoçin

Cumhuriyet Kitapları

Refik Durbaş

Cumhuriyet Kitapları

İlhan Selçuk 1989'da Refik Durbaş'a, Ahmed Arif ile Enver Gökçe'nin şiirlerindeki benzer iki dizeyi hangisinin daha önce yazdığını sordu. Durbaş da Arif'le bir söyleşi yaptı. Bu kitap o söyleşiye kimi yazı ve mektuplar eklenerek ortaya çıktı.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.