Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Çizmeli Kedi Yayınları

Çizmeli Kedi Yayınları

• Çizmeli Kedi Yayınları Kitapları | • Çizmeli Kedi Yayınları İletişim Bilgileri | • Çizmeli Kedi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Çizmeli Kedi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 79 kitap bulunuyor."Çizmeli Kedi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Jan Page

Çizmeli Kedi Yayınları

Leyla sürekli eşyalarını kaybediyordu. Sürekli... İşin kötüsü, Leyla bir şeylerini kaybettikçe, annesi de sakinliğini kaybediyordu. Evin içinde tartışma hiç bitmiyordu. Çikolata Canavarı, çocuklara eşyalarını korumanın önemini eğlenceli bir dille anlatan, çikolata tadında bir öykü... »»
Nurgül Ateş

Çizmeli Kedi Yayınları

Denizlerdeki yavru balıkları kimler büyütür? Elbette, okyanusların yedi kat altında yaşayan Şıpıdıklar! Bu sevimli yaratıkların dünyasında her şey vardır. Ancak güzel sanatların ne olduğunu bilmezler. Bir gün ülkeleri Şıpıdıkya'ya bir yabancı gelir. Ve bütün Şıpıdıklar önce heykel sanatıyla, sonra da güzel sanatların diğer dallarıyl..»»
Jenny Oldfield

Çizmeli Kedi Yayınları

Dikkat: Elmas Taç seni bir masalın içine düşürebilir! Amber sandıktan bu kez eski mi eski bir şapka ile masal dünyasına girer. Bu şapka, masalın içinde elmaslarla, yakutlarla süslü harika bir taca dönüşür. Ama o masal dünyasında Amber’ın başı beladan bir türlü kurtulmaz. Bizim masal kahramanı kızımıza kimler yardım e..»»
Nurgül Ateş

Çizmeli Kedi Yayınları

SEVGİ DEDİĞİN BİTER Mİ HİÇ? Güneş, çok iyi kalpli ve mutlu bir çocuktu. Ama son günlerde sürekli mızmızlanıyor, ağlıyordu. Çünkü birkaç ay önce babası hayata gözlerini yummuştu. Güneş, babasının neden artık onlarla birlikte yaşamadığını bir türlü anlamıyordu. Güneş’e hayatın devam ettiğini anlatmak gere..»»
Derman Bayladı

Çizmeli Kedi Yayınları

Meraklısı için Harita, Soyağacı ve Odysseus Sözlüğü ilaveli. Odysseus, Troya Savaşı'nın cesur kahramanlarından biridir. Cesaretinin yanı sıra, zekâsı ve kurnazlığı ile de ön plana çıkar. Öyle ki, Troya'nın ele geçirilmesini sağlayan meşhur Tahta At, onun fikridir. Troya Savaşı bitince, Odysseus adamlarıyla ülkesine dönmek i&cced..»»
Sadık Yemni

Çizmeli Kedi Yayınları

Zamanı bükmek istiyorsun! Peki, bedel ödemeye hazır mısın? Metin, genç yaşında ikinci hayatını yaşıyordu. Arkadaşlarıyla geçirdikleri kazadan tek kurtulandı o. Ancak Metin, sanki artık eski Metin değildi. İçinde ona ne yapması gerektiğini söyleyen bir ses vardı. Birgün, o sesin emriyle elini bir bilgisayarın ekranına dokundurdu. Avucunun i&ccedi..»»
Sadık Yemni

Çizmeli Kedi Yayınları

Demor cızırtısı, borza hışırtısı, metu gıcırtısı... Ünlü edebiyat eleştirmeni Dardurc böyle buyurdu. Metu'nun yazarlık gücünün tükendiğini söylüyordu. Oysa Metu'nun çok daha büyük sorunları vardı. Akisfer, yörüngesinde iki Ay bulunan bir gezegen. Kutsal Zar adı verilen şeffaf bir zarla ikiye ayrılmış. Akisfer'de ha..»»
Betül Tarıman

Çizmeli Kedi Yayınları

Kaplumbağanın biri, bir gün keyifli bir yolculuğa çıkmış. Başka başka kentler görmüş, başka başka insanlar tanımış. Gezdikçe, yeni yerler gördükçe ufku genişlemiş. Doğayı, dünyayı daha iyi anlar olmuş. Mesela eski kumaşlardan kuklalar yapan bir çocukla tanışmış. Kullanmadıkları eşyalarını ihtiyacı olanlarla paylaşan aileler..»»
Bruce Coville

Çizmeli Kedi Yayınları

Ya bir gün gerçeği söylemek zorunda kalirsan? Henry, yakın çevresine ipe sapa gelmez bir sürü yalan söylemesiyle ünlüydü. Öyle ki artık onun sözüne kimse inanmaz olmuştu. Doğruyu söylediğinde bile. Bir gün sihirbazlık eşyaları satılan bir dükkânda çok ilginç bir şey gördü Henry. Bu, g&..»»
Gültekin Emre

Çizmeli Kedi Yayınları

GEMİNİN GÖLGESİNİ YUTAR MI DENİZ? Edebiyatı bir ağaca benzetirsek, şiir bu ağacın köklerini oluşturur. Bir şiir zevki, beğenisi kazanmak hayli zordur. Her alt alta yazılmış sözcükler toplamı bir şiir oluşturmaz çünkü. Gültekin Emre, çağdaş şiirimizin usta kalemi… İlk kez çocuklar için kaleme aldı şiirlerini. Çocuklar küçük yaşta gerçek şiirle tanışsın, şiir sevgisi kök salsın diye…»»
Sadık Yemni

Çizmeli Kedi Yayınları

Yazın göbeğinde Kuşadası... 7 Temmuz akşamı İngiliz turist Marion Palmer, kaldığı otelin odasında ölü bulunur. Katil kimdir? Bayan Palmer’ın bir rastlantı eseri Ada’da bulunan eski sevgilisi mi, yoksa polisin katil zanlısı olarak aradığı genç işadamı Sedat Katırcıoğlu mu? İngiliz kadından sonra ölüm sırası kimdedir? Özel dedektif Mete R. Kurşun, ard..»»
Nurgül Ateş

Çizmeli Kedi Yayınları

Korkma Cesur, Ben Seni Korurum! Uslu Tavşan, o akşam yatağında yatarken bir ses duymuş. Daha önce hiç duymadığı bir ses... Oyuncağı Cesur Tavşan'a sıkı sıkı sarılmış. "Korkma Cesur, ben seni korurum." diye avutmuş onu. Ses artınca, ne yapsın, doğruca babasını uyandırmış. Baba oğul, gecenin bir yarısı, el ele ses avına çıkmışlar. Korkak Tavşan, aile ve çevre ile doğru iletişim becerileri üzerine ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.