Kendinizi temiz ve parlak tutsanız iyi edersiniz; çünkü arkasına geçip dünyayı görmeniz gereken pencere sizsiniz. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Çise Kitap

Çise Kitap

• Çise Kitap Kitapları | • Çise Kitap İletişim Bilgileri | • Çise Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Çise Kitap isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."Çise Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hekimoğlu Süleyman Özcan

Çise Kitap

İyi ile kötünün savaşı ezelden ebede bitmeyecek bir süreçtir. Doğrunun yanlışla, güzelin çirkinle, hakkın haksızlıkla, dostluğun düşmanlıkla, iyiliğin kötülükle mücadelesi kıyamete kadar devam edecektir. Bir kış vakti gelen asrın dertlileri, Türkiye'den dünyaya uçurdular barış güvercinlerini. Bu güvercinler; karartılmış, kirletilmiş, uyutulup köreltilmiş toplumları kurtuluş müjdelerinin nuruy..»»
M. Ali Kırıcı

Çise Kitap

Hayat, yaşanmış tecrübelerden ibarettir. Tecrübeler ise kendisinden sonra gelenlere silinmez izler bırakmış, onlara yol göstermiş, hayatın çerçevesini çizmiştir. Bu çerçeve içinde kalıp ibret alanlar hayatlarını kolaylaştırmış, hayat tecrübesinin çizdiği çerçevenin dışına çıkanlar ise hüsrana uğramıştır. Bu çerçeve bazen Rabbimiz (c.c.) tarafından, bazen Efendimiz (s.a.v.) tarafından, bazen i..»»
Kolektif

Çise Kitap

Şairler, şiirlerini çoşkun bir ruh hâli içerisinde söyledikleri için sözlerinde aşırı bir abartmaya kaçabilmektedirler. Şiirde "yalan" unsurlarının bulunup bulunmadığı hep tartışıla gelen bir konu olmuştur. Bu kitap, Allah'ın övdüğü ve yücelttiği Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v.) için söylenmiş ve içerisine asla yalanın zerresi dahi karışmamış ve karışmayacak olan övgülerden bir demet sunma..»»
İsmail Hakkı Zeyrek

Çise Kitap

İnsanların fizik ötesi konulara merakları olduğu gibi gerçek bilgiye sahip olma istekleri de bulunduğunu biliyoruz. Bu konularla ilgili, bilimsellikten uzak birçok şey söylenmekte ve yazılmaktadır ki insanlar adeta bunlarla büyülenmekte ve inkâr yollarına sürüklenmektedir. İnsan bilmediği alanlarda hemen inkâr yoluna sapmamalıdır. İnkâr bir ilim yolu değildir. Belki aczin, benlik ve gururun i..»»
Behram Kılıç

Çise Kitap

-Devlet Bakanımızın Önsözüyle- Bu yapılan bir bakıma sporcu eğitiminde yararlanılacak değerli bir çalışma olduğunu görmekten sevinç duydum.Bu eserin Türk sporuna sağlayacağı katkı için teşekkür ederim -Faruk Özak-Spordan Sorumlu Devlet Bakanı- Türk sporunun gerçek yıldızlarını bir kitapta toplayıp anılarının ve başarılarının ortaya konulması gerçekten çok değerli ve önemli bir girişim.K..»»
M. Salih Altınsu

Çise Kitap

Yaşananlar ne bitmiş bir olaydır ne de hikâye, Kötüden ders almak, iyiyi yaşatmaktır asıl gaye. Varlık insanla başlamadı insanla da bitmeyecek ama insan, eşyaya hep hükmedecek. İnsanın yokluktan varlık âlemine çıkması bir hikâye idi, yaşaması hikâye, vaat edilen yere doğru gitmesi de hep hikâye olacak. Yaşanmış hikâyeler okuyan ve anlayanlar için bir yol işareti, bazen yaşanacak bir hadise..»»
Mustafa Yüksel

Çise Kitap

Göğsünde fiyakalı yıldız taşıyan Şerif'ten değil, boynunda fotoğraf makinesiyle haber kovalayan bir gazeteciyi anlattım size. O, ekonomi muhabirliğinin oskarı sayılan bir ödülün sahibidir aynı zamanda. Hazırladığı dosyalarla ses getiren Şerif'i 'Kahraman' yapan da gittiği her yerde haber değeri olan garipliklere imza atmasıdır aslında. Şerif'i tanımıyorsanız ve kahramanı olduğu hadiselere tanıkl..»»
Meryem Aybike Sinan

Çise Kitap

O Kasabada Kalan Tek Misafirdi. Nurlu kalemiyle asrı aydınlatan Üstad Bediüzzaman'ın Kafkaslardan Sibirya'ya uzanan esaretinin öyküsü. Modern çağ insanı Züleyha'nın karanlık yılları ve yasak aşk karşısında yaşadığı sarsıntı ve açmazları. Nefsi ile mücadelesini üstadın tesirli sözleriyle aşması ve yeni bir yolculuğa sürüklenmesi. Çarlık Rusya'sının ünlü komutanı Grand Dük Nikola Nikolayeviç'i..»»
Necdet İçel

Çise Kitap

Filistin... İnsanların sahip olmak için en çok uğraş verdikleri, yüzyıllar boyu savaştıkları, kan ve gözyaşına boğulmuş topraklar... Filistin geçmişte olduğu gibi günümüzde de ilgi odağı olmaya devam etmekte zalim ve mazlumun bir arada yaşadığı bir toprak olmaya devam etmektedir. Hiç merak ettiniz mi, Filistin niçin bu kadar büyük bir ilginin odağı olmuştur? Kimin, nerede, niçin, neden iddias..»»
Ahmet Ay

Çise Kitap

"Rakibinin Hamlesini Önceden Bilen Kazanır" Şeytan; binlerce yıllık düşmanımız. Zekâdan ve öfkeden ibaret acayip bir yaratık! Bazen suretini saklasa da, bazen dostumuz gibi davransa da, bizden ne istediği belli: İnadıyla cezalandırıldığı yere bizleri de götürmek! Binlerce yıldır buna çalışıyor, binlerce yıldır bunun mücadelesini veriyor. Sabırla, hırsla, tuzaklarla... En zeki psikologl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.