Büyükler neden mi büyüktür? Biz, dizlerimizin üstüne çökmüşüz de ondan. Artık ayağa kalkalım! Stirnera [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Çile Yayınları

Çile Yayınları

• Çile Yayınları Kitapları | • Çile Yayınları İletişim Bilgileri | • Çile Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Çile Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 2 kitap bulunuyor.
Çile Yayınları, 1975 yılında İstanbul Beyazıt’ta kurulmuş; bu tarihten itibaren, özellikle dînî eserler alanında kaynak kitapların yayınlanması faaliyetlerini sürdürmüştür. Yayınevimiz tarafından, alanında uzmanlaşmış kalem erbâbı âlimlere ‘her biri büyük bir hassasiyetle ve uzun gayretler sonucu’ hazırlatılmış olan eserler; yine aynı titizlikle basılarak kültürümüzün gelişmesine katkıda bulunulmuş ve yayıncılık sektörüne öncülük edilmiştir. 50’yi aşkın yazarın 200’den fazla eserini okuyucuyla buluşturan yayınevi; 1998’den sonra ise kitapların farklı yayıncılar tarafından neşredilmesine aracılık etmektedir. Önceliğimiz; İslâm dininin evrensel mesajlarının açıklanmasıdır. Ayrıca; kültürümüzün, tarih bilincine sahip olmakla yaşatılabileceği fikrini geliştirmek istiyoruz. Bu şekilde Türk-İslâm medeniyetine katkıda bulunmuş olmaktan onur duyuyoruz. Yayınevimiz aklın ve ilmin dışındaki her türlü dînî anlayıştan uzaktır. Ayrıca hiçbir siyasî görüşün temsilcisi veya taraftarı değildir. Biz; evrensel ahlâka, Türk-İslâm geleneğinin insanlığı barış ve refaha götüren prensiplerine bağlıyız. Kaliteli ve güvenilir yayıncılık yapmak ve bu doğrultuda okuyucu memnuniyetini sağlamak en değerli sermayemizdir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve Telif Hakları Yasası’na uygun çalışma politikamız vazgeçilmez ilkelerimiz arasındadır. Yıllardan beri, yurt içinden ve yurt dışından on binlerce vatandaşımızın büyük teveccühünü kazanmış olan Çile Yayınları, bundan sonra da “inançlı gönüllerin güvenilir markası” olmaya devam edecektir.
Son Yayınlanan Kitapları
M. Necati Bursalı

Çile Yayınları

Yakın tarihimizin belirli bir döneminde binlerce insan idam edilmiş, yine binlercesi hapsedilmiş veya sürgün edilmişlerdir. Camiler yakılmış, yıkılmış, Allah demek suç sayılmıştı. Kur'an öğrenmek ve öğretmek yasaklanmıştı. Zulmeden zalimlerin ve zulme uğrayan mazlumların ibret alınacak öyküleri... Onlarca kaynak vesika ve kaynaktan istifade edilerek hazırlanmıştır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Hüseyin S. Erdoğan

Çile Yayınları

Bu dünya ebedî kalmak için yaratılmış bir menzil değildir. Ancak Cenab-ı Hakkın ebedî olan "Dâr'üs-selâm" menziline davetlisi olan mahlûkatın içtimaları için bir han ve bir bekleme salonudur. Kıyâmet alâmetleri nelerdir? İsrâfil'in Sûr'a üflemesi nasıl olacak? Kabir hayatı nasıldır? Mezarlık ziyareti gerekli mi? Sırat köprüsü gerçek mi?, Mizan, Âraf, Mahşer, Berzah ne demek? Cennet ve Cehenne..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.