Aşk, insanı sürükleyip götüren eşi bulunmaz bir taşıt aracıdır. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Cihan Yayınları

Cihan Yayınları

• Cihan Yayınları Kitapları | • Cihan Yayınları İletişim Bilgileri | • Cihan Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Cihan Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 54 kitap bulunuyor."Cihan Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Emel İpek

Cihan Yayınları

Dünyaya gelen yavrularımıza güzel bir isim vermek en temel görevlerimiz arasındadır. Elinizdeki kitap bu görevi yerine getirme konusunda size yardımcı olmak için hazırlandı. Bebekleri doğan ailelere iyi bir hediye de olabilecek bu kitapta anlamları ile birlikte yüzlerce güzel isim bulacaksınız. »»
Ahmet Emin Temiz

Cihan Yayınları

Dua, insanın Yüce Yaratıcı ile irtibat halinde olmasıdır. Dua, kul ile Allah arasında bir haberleşme, bir diyalog, bir köprü, tabiri caizse bir nevi konuşmadır. Dua; insanın, kendini doğru olarak tanıması, varlık içinde nerede ve hangi konumda bulunduğunun farkında olmasıdır. Dua fıtridir. Allah, dua ihtiyacını insanın hamurunun mayasına koymuştur. İnsanın olduğu her yer ve zamanda dua da vardır..»»
Mehmet Dikmen

Cihan Yayınları

Allah'ı bilmek, tanımak ve inanmak, sadece kâinatı ve içindeki varlıkları yaratan bir Yaratıcı'nın varlığını kabul etmekten ibaret değildir. (Arka Kapak) »»
Mehmet Dikmen

Cihan Yayınları

Yasin-i Şerif Tebareke Amme Amenerresûlü Lev Enzelna İsm-i Azam Duası (Arka Kapak) »»
Mehmet Dikmen

Cihan Yayınları

Bu eser peygamberlerin mübeccel hayatlarını, aziz hatıralarını, ibretli hizmetlerini anlatmaktadır. Okuduğunuzda hiçbir tarihin uzanamadığı derinliklere indiğinizi hissedecek, hiçbir ilim adamının açıklayamadığı hadiselerden bilgi alacak, hiçbir eserin yazmadığı hakikatleri öğreneceksiniz. Böylece yalnız bilginiz artmış olmayacak, ayrıca o bilginin ışığında hayatınızı yeniden tanzim etmek iht..»»
Bilal Eren, Hakkı Karatekeli

Cihan Yayınları

Bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı; tarihe sığmayan nice kahramanların ortaya çıktığı, her karış toprağın şüheda ile dolu olduğu bir kutlu mekandır Çanakkale... "Hasta Adam ölürse, mirasını paylaşmak için birbirimize gireriz. İyisi mi hazırlıklı olalım, anlaşalım. Hasta, kucağımızda ve kontrolümüz altında ölsün. Mirasını da kavgasız-gürültüsüz paylaşalım" diyerek gelmişlerdi İtilaf Devl..»»
Vehbi Vakkasoğlu

Cihan Yayınları

Allah'a iman, insanın olmazsa olmaz bir ihtiyacıdır. Peki, Allah'ı nasıl anlamalı, özellikle çocuklarımıza nasıl anlatmalı? İnsanın en temel ihtiyacı olan iman, elbette insanın yapısına, yaratılışına uygun olarak anlaşılmalı ve anlatılmalıdır. (Arka Kapak) »»
Vehbi Vakkasoğlu

Cihan Yayınları

Yıllar önce başladığım ve bür türlü bırakamadığım mesleğimin bir hatırasıdır bu notlar. Her gün, hatırasını unutmama imkan olmayan sevgili öğrencilerimin tertemiz yüzleri parıldamaktadır. (Arka Kapak) »»
Ahmed Şahin

Cihan Yayınları

- Resulüllah çoğunluğun yiyemediğini yemezdi - Resulüllah'ın duman tütmeyen ocağı - Konuşma ve gülmede edeb - Peygamberimizin latifeleri - Resul-i Ekrem'in yatağı-duası ve uykusu - Selam ve musafaha sünneti - Peygamberimiz ve misafir ağırlama usulü - Hediyeleşme sünnetinde bazı ölçüler - Kapı çalma, cevap vermede edeb - Temizlik sünneti - Diş temizliği-misvak ve fırçalar - Resulüllah ..»»
Ahmed Şahin

Cihan Yayınları

- Dili koparılan Anne - Misafir sevmemenin cezası - Yanlışı nasıl düzeltirler? - Taş mı sert, kafa mı? - Ekmeğe hürmet, servete bereket - Mahzendeki kanlı çuval - Hamal'ın duası - Cimri zenginin pişmanlığı - Veysel Karani'de anne sevgisi - Hz. İbrahim (as) ile Azrail - Annesini küfe ile taşıyan genç (Arka Kapak) »»
Ahmed Şahin

Cihan Yayınları

- Kültür Savaşında Şahsiyetini Kaybetmeyenler - Örtünme Üzerine - Tesettürlü Hayatın Değeri - Kültürlü Hanımefendiler - Çevreye Göre Yaşayan Hanım - Kadına Yanlış Fikir Verince - Üniformalı Hanımlar - Örnek Hanımefendiler - Aile Saadeti Ne İle Olur? - Bir Hanımefendinin Mektubu - Şahsiyetini Bulan Hanımefendi - Bir Kızın Kısmeti Ne Zaman Bağlanır? - Kızın Çehiz Parasını ..»»
Ahmed Şahin

Cihan Yayınları

- Kocasını otelde kalmaya mecbur eden hanım - Erkeklik duygusunu kaybeden koca - Teşekkür nedir bilmeyen beyler - Hanım'la Bey'in eşitlik tartışması - İbadeti terkedince de sevap kazanan kadınlar - Kadında evliya olamz mı? - Kocasının yüzünü göstermemişler - Yavrusunun yuvasını yıkan ana-baba olur mu? - Tabancayla babasına yasin okutan evlat - Ailede İslam ve Batı terbiyesi -..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.