Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Çelik Yayınevi

Çelik Yayınevi

• Çelik Yayınevi Kitapları | • Çelik Yayınevi İletişim Bilgileri | • Çelik Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Çelik Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 130 kitap bulunuyor."Çelik Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ebubekir Subaşı

Çelik Yayınevi

Dünyanın çeşitli ülkelerindeki gazeteler, Türk Ordusunun İngiliz Ordusu karşısındaki bu zaferine kayıtsız kalmamış, onlar da bunu kendilerince şöyle tefsir etmişlerdi: “Kûtü’l-Amâra zaferi İngiltere’yi içeride ve sömürgelerinde zor durumda bırakacaktır. Kût’un bu şekilde sükûtu İngilizler hesabına askerî ve siyasi bakımdan büyük bir darbedir. Nitekim İngiltere’nin Şark’taki itibarı sarsılmıştır..»»
Şükrü Altın

Çelik Yayınevi

"Bir dil mi kaldı ey sevgili aşkınla hayran olmamış" Enrika...Çile...Gurbet...Aşk,zulüm...Ve şiir... "Başıma bin yıl gam yağmuru yağsa,yine yârimden yüzümü çevirmeyecegim", diye çağlayan,istikrarlı ve sırlarla dolu büyük bir aşk... Sultan Cem, hayatı en trajikolan Osmanlı şehzadelerinden biridir. Sultan Bayezidin uzattığı kardaşlık elini tutamadı.Taht ve taç hırsıyla Rodos şövalyalerin ka..»»
Kolektif

Çelik Yayınevi

İmam-ı Rabbani

Çelik Yayınevi

Bu Mektübat, İmam-ı Rabbani hazretlerinin dostlarına yazdığı mektupların Arapçasından, Türkçemize tercüme halleridir. İnsanlardaki çeşitli isti'dat, kabiliyet ve durumlara göre: Akıllarının alabileceği tarzda konuşunuz. Hadis-i Şerifine uyularak kaleme alınmış ve böylece insanlara geniş çapta İRŞAD ve fayda sağlamıştır. Eserin hakikat açısından el'an salabet ve selasetini muhafaza ettiği ve bugünü..»»
Sam Dolgoff

Çelik Yayınevi

"Tenbihu'l Gafilin"in Arapça baskılarının kenarlarında, aynı müellifin "Bostanü'l Arifin" adlı eseri de vardır. "Arifler Bahçesi" diye tercüme edilebilecek ve hacim olarak daha küçük olan bu eser de ayrı bir güzelliktedir. Onun da Türk okuyucusuna günümüz Türkçesi ile sunulması dileğimizdir. Eserde de görüleceği gibi "Tenbihu'l Gafilin"; İhlas, ölüm, ölümün şiddeti, kabir azabı, kıyamet ve a..»»
Yazıcıoğlu Muhammed

Çelik Yayınevi

Muhammediye kitabı, bir manzume, yazarının ifadesiyle na’t olarak yazılmıştır. Yani, Allah’ın ve Resulünün güzel sıfatlarını anlatan bu eserde İslam dininin temas ettiği bütün konular verilmekle beraber, Adem’den hateme kadar ne varsa açıklanmıştır. Muhammediye’nin yazarı Yazıcıoğlu Muhammed, Osmanlı’nın kuruluş yıllarından sonra, Fatih Sultan Mehmed Han’ın babası Sultan Murad Han ve kısmen de ..»»
Ahmed Davudoğlu

Çelik Yayınevi

Kur’an-ı Kerim ve İzahlı Meali (Cep Boy, Kılıflı) Çelik Yayınevi»»
Ömer Nasuhi Bilmen

Çelik Yayınevi

Muhterem Okuyucu! Elinizdeki bu eser, Fatih Dersimalarından emekli Diyanet işleri reisi, merhum Ömer Nasuhi Bilmen'in, "Büyük İslam İlmihali" adlı bu kıymetli eserin sadeleştirilmesi ile meydana gelmiştir. Bilindiği gibi ilmihal; her müslümanın mutlaka bilmesi gerekli, farz-ı ayn olan; başta temel iman bilgileri ile taharet, ibadet usullerini, nikah-talak ve helal-haram gibi dini hususları öğretme..»»
Fehmi Mendeş

Çelik Yayınevi

Kur'an ve sünnet hazinesi, o kadar mülbarek ve feyizli bir hazinedir ki, biz onun hakikatini anlamaktan aciziz.  Ancak büyük İslam alimleri o hazineden hakkıyla faydalandılar vet faydalalandıkları hususları da çok kıymetli eserlerine aktararak bizlere miras bıraktılar. İşte biz de o kıymetli eserlerden faydalanarak Allah'a İman ve tevhid, dualar ve İsmi Azam, tesbih ve zikir, tevbe ve istiğfar,..»»
İmam-ı Gazali

Çelik Yayınevi

Dil, Allah Teala (C.C.)’nın yarattığı sanat harikalarındandır. Çünkü o, hacmi itibarıyla küçük olmasına rağmen, işleri itibarıyla vücudun diğer bütün organlarından daha büyüktür. Diğer organların iş alanları sınırlıdır. Örneğin göz, sadece renk ve şekilleri görür; kulak sadece sesleri duyar; el yalnızca maddeye temas eder. Dil ise, maddi ve manevi bütün varlıklarla, ilim, tasavvur ve hayal alanlar..»»
Şükrü Altın

Çelik Yayınevi

Sultan 2. Abdulhamid için tarih ne yalanlara sahne oldu. "Kızıl Sultan, kan emici, Yıldız canavarı, vatan satan adam"... daha nice kuyruklu iftiralar!.. Yalan tarihinin gürültüsünden bıktık. Amcası Abdülaziz'in tahttan indirilmesi ve şüpheli ölümü, ağabeyi 5. Murad'ın tahtta geçirildikten üç ay sonra ruhsal çöküntü geçirdiği iddiasıyla tahttan indirilerek Çırağan Sarayı'na hapsedilmesi netic..»»
Hikmet Özdemir,Suat Cebeci

Çelik Yayınevi

‘Resimlerle Herkes İçin Pratik Arapça’ serimiz altı kitaptan oluşmaktadır. Bu seriyi yayınlamaktaki hedefimiz, Türkiye’de Arapça öğrenmek isteyen herkesin ağır gramer yükü altında ezilip yılgınlığa düşmeden temel kaidelerle dili pratik olarak konuşup anlamasını sağlamaktır. Bu yüzden bilgi yığınından ziyade bol tekrara önem verilmiştir. Konular; modern metodla, resimlerle açıklanmıştır. Ayrıca ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.