Büyük şiir düşüncelerimizi doyurmaz, allak bullak eder. MONTAIGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Çanakkale Kitaplığı

Çanakkale Kitaplığı

• Çanakkale Kitaplığı Kitapları | • Çanakkale Kitaplığı İletişim Bilgileri | • Çanakkale Kitaplığı Hakkında Bilgi
Sitemizde Çanakkale Kitaplığı isimli yayınevine ait Toplam 20 kitap bulunuyor."Çanakkale Kitaplığı" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Selçuk Kızıldağ

Çanakkale Kitaplığı

Erenköy (Renköy) bir zamanlar Rumların hiçbir kaygı duymadan gelenek ve göreneklerini, dinsel ayinlerini gönüllerince yaşadıkları bir beldedir Çanakkale'de. Rumlar, Erenköy (Bugünkü adıyla İntepe)'nin verimli topraklarında bağcılık ve şarapçılık yaparak geçinirlerdi. Ürünlerini değerlendirdikleri en uygun yer &Cc..»»
Şeref Uluocak

Çanakkale Kitaplığı

Sosyokültürel gerçekliğin katılımcıları aracılığıyla (ve katılımcılarına rağmen), toplum olma imkanını sürdürebilecek bir çerçeve oluşturabilmesi ve tüm katılımcıların gözünde meş-rulaşabilmesi için; tüm bireylere yönelik olarak asimetrik ilişkilerden eşitleyici ilişkilere yöne-len; dezavantajları fırsat eşitliğine dönüştürecek stratejiler oluşturan; iletişim kanalları ve katı-lım mekanizmaları in..»»
Mehmet Kaplan

Çanakkale Kitaplığı

Her millet, duygu ve düşüncelerini en iyi şekilde yansıtabildiği anadilini kusursuz konuşabilmek zorundadır. Türkçe’mizin dünyada kulağa en hoş gelen dillerden biri olduğu göz önüne alınırsa görevimizin büyüklüğü daha da iyi anlaşılır. Diksiyon, insanımızın önemsediği fakat kendini bu konuda yeterince geliştiremediği bir beceridir. Uygulama ve tekrarın diksiyonda çok önemli bir yeri vardır...»»
Selçuk Kızıldağ

Çanakkale Kitaplığı

Dimitrinin Kızları (Bir Çanakkale Romanı) Selçuk Kızıldağ,Çanakkale Kitaplığı »»
Selçuk Kızıldağ

Çanakkale Kitaplığı

Osman Koç

Çanakkale Kitaplığı

Gelişlerinde bereketli Nisan yağmurlarıyla karşılanmışlardı. Bahar, demet demet çiçekler sunmuştu her birine. 25 Nisan' da esmeye başlayan hoyrat rüzgâr ve misketten dolu taneleri bir felaket gibi inmişti üzerlerine. Kurşun yemeyen ot bile kalmamıştı buralarda. Kuşlar, sessizce terk etmişti Gelibolu'yu. Toprak kanamış, mezarlıklar bıkıp usanmıştı genç fidanları bağrına basmaktan. ..»»
Osman Koç

Çanakkale Kitaplığı

Sarıkamış soğuktu, buz kesmişti. Şehitlerin sayısı dirilerin on katını geçmişti. 118.000 askerle yola çıkan 3. Ordu, 9.000 askerle eski mevzilerine yürüyordu. Allahu Ekber'in, Çamurlu'nun, Akmezar'ın yamaçlarında yatıyordu yüz bini aşkın Mehmet... Sıra sıra dizilmişti buzdan heykeller... Her tümseğin altında, donmuş bir beden vardı yahut bir sevda yahut bir hasret... Anasına, babasına..»»
Muhterem Karpuzoğlu

Çanakkale Kitaplığı

Tarih, kültür ve turizmin başkenti sayabileceğimiz Çanakkale temiz, modern, çağdaş bir kentin nasıl olması gerektiğine ülkemizdeki ender örneklerden biridir. Doğa tarafından dantel gibi işlenmiş kıyı, koy ve körfezleriyle alçak ve yüksek kıyıların tipik özelliklerini bünyesinde toplayan jeomorfolojik bir yapıya sahiptir. Bölgemiz doğal güzellikleri açısından oldukça zengin ve kültü..»»
Selçuk Kızıldağ

Çanakkale Kitaplığı

Erenköy (Renköy) bir zamanlar Rumların hiçbir kaygı duymadan gelenek ve göreneklerini, dinsel ayinlerini gönüllerince yaşadıkları bir beldedir Çanakkale'de. Rumlar, Erenköy (Bugünkü adıyla İntepe)'nin verimli topraklarında bağcılık ve şarapçılık yaparak geçinirlerdi. Ürünlerini değerlendirdikleri en uygun yer Çanakkale (Kal'a-i Sultaniye) panayırlarıydı. Erenköy'den giden yaşlı bir çi..»»
Nevide Akpınar Dellal

Çanakkale Kitaplığı

Yazarın görevi, dünyayı salt yorumlamak değil, öncelikle onu insancıllaştıracak yönde değiştirecek çözüm yolları göstermek, yazınsal yasalar çerçevesinde yapıtlarında yarattığı derin yazınsal etkilerle, okuru iyiye ve doğruya yöneltmektir. İçinde yaşanılan dünyanın çıkarlar uğruna doğal ortamının gittikçe bozulduğu bir dönemde, bu görev daha da önem kazanmıştır. Binyazar, ***yazıyı ke..»»
Yusuf Ay

Çanakkale Kitaplığı

Tarih yeniden yaşanıyor Helene'de. Troya'yı kuran Tros oğlu İlos kendi soyundan gelen krallara şöyle sesleniyor: ***Ey benim dölümden çoğalan krallar! Ey, Dardonos Oğulları! İda Dağı mermerine nakşedilmiş sözlerimi iyi dinleyin: ***Düşmanlarınızın karşısına çıkarken, bir elinizde kılıç, öteki elinizde adalet olsun! Dostlarınızın karşısına çıkarken, bir elinizde sevgi, öteki elinizde a..»»
Halil Özçelik

Çanakkale Kitaplığı

Karşınızdaki yakın akrabanız bile olsa konuşacağınız ortak konu yoksa aranızdaki söyleşi bir dakika sürmeyecektir. İnsanları yakınlaştıran, dostlukları pekiştiren ortak kültürel değerleridir. Birbirimize hızla yabancılaştığımız bu günlerde çocuklarımızın kalıcı dostluklar kurabilmesine katkısı olur umuduyla yazdım öykülerimi. İstedim ki insanları, doğayı severek büyüsünler. Gelenekler..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.