Kişilik, kendi öz düşmanını kendi öz yuvasında barındırır. Bergson [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Can Yayınları

Can Yayınları

• Can Yayınları Kitapları | • Can Yayınları İletişim Bilgileri | • Can Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Can Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 2592 kitap bulunuyor.
1981 yılında yazar Erdal Öz tarafından kurulan Can Yayınları, Türk ve dünya edebiyatının önde gelen yazarlarının iki binden fazla kitabını yayınladı. Çocuk edebiyatının Türkiye’de büyük bir hızla çağdaşlaşmasını sağladı. Edebiyatımıza sayısız genç yazar kazandırdı. Yalnızca kendi öz sermayesine dayanarak yine yalnızca “edebiyat” yayınlayan örnek, eşine az rastlanır bir yayıncılık deneyimi gerçekleştirdi. Çinceden İngilizceye, Almancadan Japoncaya, dünyanın edebiyat alanında belli bir olgunluğa erişmiş tüm dillerinden nitelikli çeviriler gerçekleştirdi. 2010 yılında, okurlardan yoğun ilgi gören Gerilim ve Kırkmerak dizilerine başlayan yayınevi, gene çok nitelikli yeni diziler hazırlıyor. Yabancı yazarları Türkiye’ye davet ediyor, Türk yazarları ülkemizin her köşesinde okurla buluşturuyor; böylece edebiyatın daha çok okura ulaşması için uğraş veriyor. Can Yayınları 30. yılına daha yaygın, daha etkin, saygınlığını sürdüren ve kurucusu Erdal Öz’ün “nitelikli edebiyat” hedefini taşıyan örnek bir yayınevi olarak giriyor.
Son Yayınlanan Kitapları
Max Frisch

Can Yayınları

Hiçbir zaman yerine getirilmeyen ve bu yüzden de iktidar devralmayı hep bir ilerleme olarak göstermeye yarayan bir sürü laf ve büyük vaat vardır. Devasa bir bürokrasinin, şekilsiz bir yapının içinde benliğini, kimliğini yitiren insana anlamlı bir tutunma noktası bulunabilir mi? Sistemin içinde kaybolan insan nasıl direnebilir? Max Frisch, Kont Öderland’da bizi iktidar ve sembolleri üzerine düş..»»
Herman Melville

Can Yayınları

Çok kısıtlı bir çevrenin tanıdığı adsız sansız bir yazar olarak öldüğünde, Melville ardında bugün klasik romanın başyapıtlarından biri kabul edilen Moby Dick’i ve kült kısa öyküsü Kâtip Bartleby’yi bırakmıştı. 19. yüzyıl New York’unda Wall Street’te, bir avukatın yazıhanesinde kâtip olan genç Bartleby zamanla “yapmamayı tercih etmesi” ve kayıtsızlığıyla patronun nasıl başa çıkacağını bilemediğ..»»
Anton Çehov

Can Yayınları

Doktor Ragin’in yönettiği akıl hastanesindeki Altıncı Koğuş kilit altındaki hastaların tutulduğu özel bir bölümdür. Kurumda göreve başladığında, düzensizlik, hüküm süren pislik, hijyen eksikliği ve çürümüşlükle savaşmayı deneyen Doktor Ragin, bir süre sonra yılgınlığa kapılıp hastaları kaderlerine bırakmayı tercih eder.  Günün birinde, bu koğuşun sakinlerinden eğitimli bir hasta olan Gromov’la..»»
Sabahattin Ali

Can Yayınları

Ve bir gün her şey bitti... O kadar basit, o kadar kati bir şekilde bitti ki, ilk anda işin azametini anlamak benim için mümkün olmadı... Yalnız biraz şaşırdım, bir hayli üzüldüm; fakat bu hadisenin hayatım üzerinde bu kadar büyük, bu kadar değişmez bir tesiri olacağını asla düşünmedim. Kürk Mantolu Madonna, güzel ve etkileyici bir kadının portresinin önünde başlayan ve yıllar sonra, kara kapl..»»
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Can Yayınları

Petersburg’lu üç general, yumuşacık koltuklara oturmuş, bir yandan sohbet ederken bir yandan da şampanyalarını yudumlamaktadır. Rusya’da çarlığın çözülmeye başladığı, pek çok şeyle birlikte askerî bürokrasi ile yoksul memur sınıfı arasındaki ilişkilerin de değişmeye yüz tuttuğu, Dostoyevski’nin deyişiyle, “güzel ülkemizin değerli çocukları”nın kalkınma hareketlerine giriştikleri yıllardır. Gen..»»
Laszlo Krasznahorkai

Can Yayınları

Japon Tanrıçası Seiobo’nun bahçesinde üç bin yılda bir çiçeğe duran bir şeftali ağacı vardır; meyvesi ölümsüzlük getirir. László Krasznahorkai’nin 2015 Uluslararası Booker Ödüllü sıra dışı romanı Seiobo Orada, Aşağıdaydı kusursuzluk peşinde ölümlüler diyarına inen tanrıçanın peşine takılıyor. Kadim bir Buda heykelinin restorasyon serüveni; atölyesini idare eden usta bir Rönesans ressamı; prova..»»
Emily Bronte

Can Yayınları

İngiltere’de XIX. yüzyılın ikinci yarısı (Victoria dönemi) orta sınıfın yükselişini, gösterişli yaşamların moda oluşunu simgeler. Brontë kardeşler, kadının edebiyatla uğraşmasının hoş görülmediği bu yıllarda, önce erkek kimliğiyle şiirler yazmış sonra kendi adlarıyla, klasikler arasında yer alacak üç önemli romana imza atmışlardır. Emily Brontë 1848’de öldüğünde dünya edebiyatının en güzel yap..»»
George Orwell

Can Yayınları

George Orwell Seti - 8 Kitap Takım   Set İçindekiler 1984 (Yeni Kapak) Aspıdıstra (Yeni Kapak) Boğulmamak İçin Burma Günleri (Yeni Kapak) Hayvan Çiftliği (Yeni Kapak) Papazın Kızı Paris Ve Londra'da Beş Parasız Wigan İskelesi Yolu »»
Albert Camus

Can Yayınları

Albert Camus Seti 2 - 16 Kitap Takım   Set İçindekiler Adiller Asturya’da İsyan Calıgula Düğün - Bir Alman Dosta Mektuplar (Yeni Kapak) Düşüş (Yeni Kapak) İlk Adam (Yeni Kapak) Mutlu Ölüm (Yeni Kapak) Sıkıyönetim Sisifos Söyleni (Yeni Kapak) Sürgün Ve Krallık (Yeni Kapak) Tersi Ve Yüzü (Yeni Kapak) Veba (Yeni Kapak) Yabancı (Yeni Kapak) Yanlışlık Yaz (Yeni Kapak) Yolculuk Gün..»»
Ayfer Tunç

Can Yayınları

Ayfer Tunç Seti - 11 Kitap Takım   Set İçindekiler Aziz Bey Hadisesi (Yeni Kapak) Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış  (Yeni Kapak) Bir Maniniz Yoksa Annemler Size  (Yeni Kapak) Dünya Ağrısı Evvelotel Saklı (Yeni Kapak) Kapak Kızı (Yeni Kapak) Kırmızı Azap Mağara  Arkadaşları (Yeni Kapak) Ömür Diyorlar Buna (Yeni Kapak) Suzan Defter (Yeni Kapak) Yeşil Peri Gecesi (Yeni Kapak)   ..»»
Paulo Coelho

Can Yayınları

Paulo Coelho Seti 2 - 16 Kitap Takım   Set İçindekiler Akra'da Bulunan Elyazması Aldatmak - Paulo Coelho Beşinci Dağ (Yeni Kapak) Brıda (Yeni Kapak) Casus Elif (Yeni Kapak) Hac Hippi (Turuncu) Işığın Savaşçısının Elkitabı (Yeni Kapak) On Bir Dakika (Yeni Kapak) Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım (Yeni) Portobello Cadısı (Yeni Kapak) Simyacı (Yeni Kapak) Şeytan Ve Genç K..»»
Behiç Ak

Can Yayınları

Behiç Ak Seti - 6 Kitap Takım   Set İçindekiler Büyükanne Ve Miyop Ejderha Doğum Günü Hediyesi Karadeniz'deki Yunus Kedi Adası Rüzgarın Üzerindeki Şehir Uyurgezer Fil   »»