Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Can Gençlik Yayınları

Can Gençlik Yayınları

• Can Gençlik Yayınları Kitapları | • Can Gençlik Yayınları İletişim Bilgileri | • Can Gençlik Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Can Gençlik Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 9 kitap bulunuyor."Can Gençlik Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Paul Auster

Can Gençlik Yayınları

Paul Austerın yeni romanı Görünmeyen, dünya eleştirmenlerinin değerlendirmesinde yılın en iyi kitapları arasına alınmakla kalmadı, yazarın en önemli romanı olarak da tanımlandı. Paul Auster bu romanında gerçekle bellek, yazarlıkla kimlik arasındaki belirsiz sınırı irdeleyerek "Amerikanın en görkemli yaratıcı yazarlarından biri" tanımını gerçekten hak ettiğini bir kez daha kanıtlıyor. 1967 bahar..»»
Oya Baydar

Can Gençlik Yayınları

Gençlik mi dünyayı değiştirir, yoksa dünya mı gençliği? Savaş Çağı Umut Çağı, yarım yüzyıl öncesinin gençliğini anlatan 47 yıl önce yazılmış bir roman; Oya Baydar'ın genç kaleminden hemen her kesimden gençliğin kendilerinden önceki kuşaklara, verili cinsiyet rollerine, ülke ve dünya siyasetine dikleniş ve bu diklenişte kendilerini, kimliklerini arayışlarının öyküsü. Oya Baydar..»»
Serkan Altuniğne

Can Gençlik Yayınları

***Para Kazanma Kılavuzu***ndan ***Romantik Şarkı Yazma Kılavuzu***na, ***Mutlu İlişki Kılavuzu***ndan ***Ünlü Olma Kılavuzu***na, Serkan Altuniğne'nin Adım Adım Kılavuzları, kılavuzsuz içinden çıkılmaz hale dönüşmüş hayatlarımız için, mizahın sivri ve esinleyici diliyle 85 yönlü bir pusula. Serkan Altuniğne, Penguen'deki işleri ve Recep İvedik 1 ve 2'nin senaryolarındaki ortak-yaz..»»
Kaan Sezyum

Can Gençlik Yayınları

Genelde evde otururum. Bazen dışarı çıkarım, TV izlerim gazetelerdeki saçma haberlere gülerim. Politikacılara sinir olurum, bilgisayar başında zaman geçirmeyi severim. Kedimiz Tortor'la evin koridorlarında maceradan maceraya koşarım. Arkadaşlarımla otururum, onların dediklerini not alıp yazmayı severim, güneş altında sıcakta durmayı severim. Yürürüm, kargaları beslerim. Gün içinde sez..»»
Özlem N. Yılmaz

Can Gençlik Yayınları

Uyarıyoruz: Ne keten ne de pamuk helva bu öyküler! İnsanı insan kılan incelikli bir anlama çabası eşliğinde, bireyselden toplumsala yaşanan acılar ve yoksunlukların travmaları, kimi zaman da intikamları kol geziyor bu kitapta. Bize bazen çığlık çığlığa bazen de fısıltıyla söyledikleri: Umut yüzleşmekte... Özlem N. Yılmaz; hem neşter hem de merhem olan masalsı keskinliğiyle Türkç..»»
Onur Eyüp Karadoğan

Can Gençlik Yayınları

Doğar Doğmaz Can Havliyle Haykırırsın Ya, Bunun İçin Yarım Saat Gecikseydin... Yaşamda En Çok Neyi Kaçırırdın Sence? Onur, doğumda yapılan bir hata nedeniyle hayatının geri kalanını spastik engelli olarak geçirmek zorunda kalan bir arkadaşım. Konuşamamasına ve yürüyememesine rağmen, gök kubbe altındaki sözleriyle sana başka bir hayatın da olabileceğini müjdeliyor. Söz uçar, yazı..»»
Cem Dinlenmiş

Can Gençlik Yayınları

***Her hafta 'Mutlaka kaçırdığım bir ayrıntı vardır' duygusuyla yeniden okuduğumuz Her Şey Olur'ların hepsini bir arada görmek daha da şaşırtıcı. 2006-2010 yılları arasında neler olduğunu hatırlarken sıklıkla gülseniz de tekrarlanan temaları keşfetmek, değişmeyen sorunlarınızı görmek, yıllardır aynı krizler içinde dönüp durduğumuzu anlamak okurun biraz canın sıkabilir. Cem'in her haft..»»
Ingvar Ambjörnsen

Can Gençlik Yayınları

Her cinayet göründüğünden karmaşık, hatırlandığından eskidir... Ben Fillip Moberg, 16 yaşındayım. Anne ve babamın sonunda boşandığı o buz gibi aile ortamına dayanamadığım için artık Ernst Amcamla yaşıyorum. Kendisi, zamanında ödüller kazanmış ama artık yazamaz olmuş bir polisiye yazarı. Bugünlerde hayatını Yeni Polisiye Dergi için kovaladığı ***gerçek suç*** öyküleriyle kazanıyor. ..»»
Orhan Kahyaoğlu

Can Gençlik Yayınları

Çeyrek asır, başeğmeden, direnerek; bir zaman ve müzik devrimi! 1985 yılında, postalların tozuna tepki amacıyla kurulan grubun 25 yıla yayılan emeğinin, direnişinin ve müziğinin tarihini sayfalara dökelim istedik. Yalnız değiller, yalnız olmayacaklar, bunu bilsinler istedik. Grup Yorum, Cemo'yu duyup da ağlayanların, omuzlarına her daim bir el uzattıklarını bilsin istedik. Nâzım H..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.