Geceler sonsuz değildir. ALBERT CAMUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
C Planı

C Planı

• C Planı Kitapları | • C Planı İletişim Bilgileri | • C Planı Hakkında Bilgi
Sitemizde C Planı isimli yayınevine ait Toplam 9 kitap bulunuyor."C Planı" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Diane Zimberoff

C Planı

Dünya çapında tanınan ‘Diane Zimberoff’ Türkiye’de. ‘Kurban Tuzağından Kurtulmak’ isimli kitabı, Türkçeye C Planı yayınları tarafından kazandırıldı. Eser, çaresizliklerini terapistlere anlatmaya çalışan kurbanlar ve kurban danışanlarını tedavi eden uzman danışmanlar için çok faydalı bir rehber niteliğindedir.        »»
Demirhan Kadıoğlu

C Planı

‘Yetiştirme yurdunda kalan çocukların gerçek hikayesi’Beklemek sıkıcıdır…"Bir gün mutlaka gelecek!” umuduyla annenizi veya babanızı yıllarca beklediniz mi?Oysa biz bekledik!Yetiştirme yurduna terk edilen kardeşlerim ve ben, her an, anne ve babamızın kapıdan girip bizleri evimizegötürmesini bekledik.Zorlu bir süreç… Yalnızlık girdabında atılan kulaçlar… Ufukta liman özlem..»»
Nuran Taydaş Çal

C Planı

Zeki, Çevik ve Duyarlı Beş Kahramanın Maceraları’ Devlet tarafından farklı yeteneklerine göre eğitim verilen, beş üstün yetenekli arkadaşın; komik, macera dolu hayatlarına katılıp, yaşadıklarına ortak olmak ister misin?   Koray, Ömer, Mehmet, Zeynep ve Elif! Hepsi sizin gibi komik, maceracı ve de akıllı. Bu eserde onlarla birlikte maceraya dalacak, bölüm aralarında siz..»»
İlknur Işık

C Planı

Yaşadıkları zaman dilimleri, hayatları ve karakterleri birbirinden farklı insanların yaşamlarından kesitler sunmaya çalıştığım hikâyelerim, gerçek olaylardan yola çıkarak kurgulanmıştır. Çalışkan, sabırlı, azimli olmaları ve hedeflerini gerçekleştirmek için karşılaştıkları zorluklara cesurca göğüs geren mizaçları, asla vaz geçmemeleri, hikâyelerimde yer verdiğim karakter..»»
Hatice Kübra Ergin

C Planı

Artık dayanamıyorum! Bu çocukla nasıl baş edeceğim! Bu cümleler tanıdık geliyor değil mi? Evet, çoğu annelerden ve ara sırada babalardan, eğitimcilerden duyduğumuz bu cümleler bizler aslında önemli bir ihtiyacın işaret! Nedir o işaret? Hangi konuda çaresiz kalıyorsak, o konuda artık bilgimiz ve tecrübemizin sonuna gelmişizdir. Destek ve eğitim şart. Bu durumun farkına varıp, kabullenirsek, ..»»
İsmail Özmen

C Planı

Dünyada ve ülkemizde bu zamana kadar çocuğun tarihi, kadının tarihi, erkeğin tarihi gibi pek çok alanda tarihsel çalışmalar yapılmıştır. Fakat gençliğin tarihi ile ilgili bilimsel alanda yapılmış çalışmaların sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu kitap da bu alanda yapılmış bir yüksek lisans çalışmasını temel almıştır. Bugünün gençlik siyasetine de çokça şey söyleyeceğine inandığımız bu..»»
Mustafa Çevik

C Planı

Elinizdeki kitapta şu soruların cevabı tartışılmıştır: Felsefe yapmanın bir tek tarzı mı vardır yoksa kültüre, kişiye, çağa ve sosyal durumlara göre değişen felsefe yapma tarzları var mıdır? Bir kıta Avrupası felsefesinden, bir Amerikan felsefesinden veya Fransız felsefesinden söz edilebiliyor da neden bir Türkiye veya Anadolu felsefesinden söz edilemiyor? Felsefe gelenekleri ve felsefe akıml..»»
İsmail Özmen

C Planı

Babalık bir meslek midir? Öğretmenlik, doktorluk, avukatlık, mühendislik gibi meslekler, toplumda çok revaç buluyor ve önem atfediliyor. Yazar bu düşünceden hareketle, babalığın da eğitim alınması gereken çok önemli bir meslek olduğunu savunuyor. Sağlıklı bir toplum ve nitelikli bir neslin yetişmesi için böyle algılanmasının gerekliliğini de özellikle vurguluyor. ***Annelik içgüdüseldi..»»
İsmail Özmen

C Planı

***Ey okunmamış kitap! Bir gün gelecek, okunacaksın. Üzerine belki mavi, belki elâ, belki yeşil gözler eğilecek ve seni okurken ağlayanlar, gülenler olacak. Gösterişsiz kapağının altında, saflığını sakla ey kitap! Güzel yüzler, güzel gözler, güzel kirpikler göreceksin. O günü beklemeye değer. Bu mevsim, üşütmesin seni. Çiçekler gibi, baharı beklemeyi bil! Yaprakların bono değil, çek..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.