Aşk cennetin dilinden bize kalan yegane hatıradır. -- Bulor [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Dünyayı Şiir Kurtaracak! 21 Mart Dünya Şiir Günümüz Kutlu Olsun.Kitap Ara:
Kitap Kişi
Büyüyenay Yayınları

Büyüyenay Yayınları

• Büyüyenay Yayınları Kitapları | • Büyüyenay Yayınları İletişim Bilgileri | • Büyüyenay Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Büyüyenay Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 38 kitap bulunuyor."Büyüyenay Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Selim Divane El Kırımi

Büyüyenay Yayınları

Bu eser bir iç yolculuğunu, insanın en asli arayışı olan hakikate ulaşmasının menzillerini gösteriyor. Sabırla geçilen merhaleler, ulaşılan menziller yeni dünyaların kapılarını aralıyor. Bir başka açıdan da gönlü berraklaştırmanın, onu her şeyin ayan olacağı bir aynaya dönüştürmenin yollarını gösteriyor. Ve kadim ilkelerden "kendini biTmeyi. Gönlü bütün fazlalıklardan arındırmayı. Niyazı Mısrî, Eş..»»
İsmail Hakkı Bursevi

Büyüyenay Yayınları

Yunus Emre 700 yıldır tüm insanlığa ferasetle seslenmeye devam ediyor. Terü taze, sevgi ve iyilik kaynağı olarak. Şüphesiz O'nun düşünüş tarzını, her dem yeni ve farklı mantığını gösteren en şaşırtıcı ve gerçeği ters yüz eden şiirlerinden biri, "Çıktım erik dalına anda yedim üzümü" mısraıyla başlayan şiiridir. Şiir, çeşitli şerhlere konu olmuştur. Şerhedenlerin belirttiği gibi bu şiir, hakka mazha..»»
Adab-ı Makal

Büyüyenay Yayınları

İletişim bir dil işi midir? Yoksa gönül işi mi? Konuşma Adabı bu ilan cevaplandırıyor. Çağın düşünürleri iletişimin bir mucize olduğunu söylediler. İnsanların kendilerini yegane ifade aracı olarak konuşmaya hasrettikleri günümüzde, tersine yalnızlıklar katmerle-şıyor. Görünürde teknik donanımın da yedeğinde varmış gibi görünen iletişim ruhlarda gerçekleşmiyor. Konuşma bunun için mucize. Bu mucizey..»»
İsmail Hakkı Bursevi

Büyüyenay Yayınları

Bir gün Bursevî'nin, mâna kardeşlerinden biri, kendisinden Mesnevi hakkında bir ders vermesinüster. Bursevî, Mesnevî'nin birinci cildinden tefa'ülde bulunur ve açtığı sayfada şu söze denk gelir: "Şeyh kâmil idi ve talepte bulunan iştahlı..." Daha sonra rüyasında, kendisine adı geçen cildin şerhini ihtiva eden büyük bir cilt verildiğini görür. Bu istek ve ilâhi işaret neticesinde, Mevlâna'nın ruhan..»»
Sunullah Gaybi

Büyüyenay Yayınları

Bu kitap Sun'ullah Gaybi'nin üç eserini bir araya getiriyor. Sohbetnâme, Biatnâme ve Devre-i Arşiyye. Sohbetnâme, Gaybi'nin mürşidi Olanlar Şeyhi Aksaraylı İbrahim Efendi'nin sohbetlerinin zaptedilmesinden oluşuyor. Bu kitap, gönül erlerinin yabancılara mahrem sohbetlerine katılmak gibi bir fırsatı da sunmakta. Bu yüzden daima el altında bulundurulacak tekrar be tekrar okunacak bir eser. H. Rahmi ..»»
Ebul Hasan El Maverdi

Büyüyenay Yayınları

Yüce Hedefler Kitabı bir kılavuz kitap. Dünyanın, hayatın, insanın hallerine ilişkin bir yol gösterici. Mâverdî'nin en çok okunan ve başka dillere çevrilen başyapıtı. Bir hikmetler, şiirler, düşünceler antolojisi. Akıl, bilgi, değer, din, insan psikolojisine yön veren duygular, dostluk, sevgi, evlilik, siyaset, çalışma hayatı... Bütün bu konu çeşitliliği devrinin hikmet ve şiirleriyle buluşarak, h..»»
Diyarbekirli Ahmed Mürşidi

Büyüyenay Yayınları

XVIII. asrın mutasavvıf ilim adamlarından olan Ahmed Mürşidî, yaşadığı yüzyılda adından söz ettirebilen sayılı şahsiyetler arasındadır. Nihad Sami Banarlı onun için “18. asırda iki önemli isim vardır. Birisi Erzurumlu İbrahim Hakkı, bir diğeri Diyarbakırlı Ahmed Mürşidî’dir” der. Ahlâkî çerçevede yazılmış eserler içerisinde Ahmed Mürşidî Pendnâmesi’nin belki de en belirgi..»»
Alim Kahraman

Büyüyenay Yayınları

Türk şiir zevkinin geçirdiği büyük sarsıntıların ardından, yeni Türk şiir dilinin kurulmasında ve Türk şiirinin sahih çizgisine tekrar oturtulmasında büyük pay sahibi şairlerden biridir Yahya Kemal. XIX. yüzyılda Türk edebi zevki yapay bazı birikimler içinden süzülerek geçmiş; şiirde derin ve insanı bir ..»»
İlknur Kirenci

Büyüyenay Yayınları

Kamilü'l-Kelam, 1925'e kadar çeşitli baskıları yapılmış, yazarı belli olmayan bir romandır. Roman'a ruh veren Kamilü'l-Kelam isimli kahraman hakikatten yana çarpan feraset sahibi bir dosttur, bilgedir, üstaddır. O roman boyunca aşık gönüllerin taşkın ruhlarını eğitecek, heyecana karşı sükuneti, aceleciliğe karşı temkini, sabırsızlığa karşı sabrı temsil edecektir. Her gece bu iki sabırsız aşık gön..»»
Yurdagül Mehmedoğlu

Büyüyenay Yayınları

... Diyelim ki yazdığım sayfaları kırıklayayım diye biriktirmişim. Bana kadar muhafaza olmuş varlık da, ben ona anlamlı bir şekil verememişim. Bir yerden bir yere aktarıldığımda, sen fışkıranım; konuştuğumda, sen şuursuz şairmişsin. Ben müteredditken, içimde duraklayanım. Ya kendimin siluetiyle, sen nerenin kıyısı? Bütün kutlu bildiklerimin üzerine andolsun ki, eksilmeden akmak mümkün değilmiş. ..»»
Mustafa Taki Efendi

Büyüyenay Yayınları

***... Seçkin nesep sahibi yüce Ahmed'in her atasının alnında bir nur parlardı. Hz. Âdem'den Hz. Peygamber'e kadar nesilden nesle o mübarek nurun sahiplerine herkes hayran olurdu. Bu seçkin soy, Muhammed nurunu taşıyan kimselerden oluşan kutlu bir nesildi. Bu soyda herkes tarafından fark edilen bu seçkin nur kişinin alnında parlar, evlenip de eşi hamile kalınca o nur eşine geçer, eşi doğum yapınca..»»
Muhammet Altaytaş

Büyüyenay Yayınları

Hakikatin ve kurtuluşun, herhangi bir kurumsal dini yapıdan ziyade ***gelenek, dinlerin aşkın birliği, diyalogu, dini çoğulculuk veya mevhum bir insanlık ideali*** gibi ***kapsayıcı*** zeminlerde aranması gerektiğine dair söylemler, Batı'da Rönesans, Reform ve Aydınlanma sonrası süreçte, Tanrı'nın ve aşkın dini yapıların insan varoluşundaki ve hayattaki merkezî mevkiini kaybetmesi, böylece dinin i..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.