Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Butik Yayınları

Butik Yayınları

• Butik Yayınları Kitapları | • Butik Yayınları İletişim Bilgileri | • Butik Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Butik Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 128 kitap bulunuyor.
Butik Yayıncılık, beden,zihin,ruh bütünlüğünde kendimizi bir adım öteyi götürecek kitapların yayımlanmasına aracı olmak amacı ile kurulmuştur.
Son Yayınlanan Kitapları
Julius Caesar

Butik Yayınları

Julius Caesar, Roma'daki en önemli adamdır. Ama çoğu Romalı, onun çok fazla güce sahip olduğundan ve kendini kral yapmaya çalıştığından endiflelenir. Ona karşı bir komplo planlarlar. Brutus ve Marcus Antonius, Roma'nıngeleceği için arkadaşlarına karşı bu komploya katılacaklar mı? Shakespeare'in, antik Roma'ya dair sürükleyici traje..»»
William Shakespeare

Butik Yayınları

Antonio, arkadaşı Bassanio'ya yardım etmek için büyük miktarda borç almak zorundadır. Shylock, zengin bir tefeci, ona borç vermeyi kabul eder. Ama eğer Antonio zamanında geri ödeyemezse, sonuçları korkunç olacaktır.Bu sırada Bassanio güzel Portia'ya aşıktır... ve Portia'ya aşık olan yalnızca o değildir...Shakespeare'in en ü..»»
Robert Louis Stevenson

Butik Yayınları

Her şey yaşlı bir denizcinin ölümü ve bir define haritasının keşfi ile başlar. Genç Jim Hawkins, yaşamının en büyük macerasına atılır. Yaşadıklarını anlatacak kadar uzun yaşayabilecek midir? Bu sorunun yanıtını, Robert Louis Stevenson'ın bu ünlü eserinin çizgi roman formundaki yeni anlatımında öğrenin.»»
Gregg Braden

Butik Yayınları

İç İçe Geçmiş Zamanlar 20 yıldan uzun süren bir araştırmanın, sevgi ve savaşın tekrarlayan döngülerini anlamlandırmak için girişilen bir kişisel yolculuğun sonucudur. Tarih kendini tekrarlar mı? Ve Gelecek geçmişle bağlantılı mıdır? sorularının cevaplarını arıyorsanız, bu kitabı seveceksiniz. Bu kitap bir amaçla yazılmıştır: 21 Aralık 201..»»
Sissela Bok

Butik Yayınları

Bu zeki ve zamanlaması son derece doğru çalışmasında, yazar mutluluğun doğası ve yüzyıllardır felsefi düşüncedeki ve metinlerdeki yeri hakkında düşünmüştür. Özel nüanslara önem vererek incelikle Yunan filozofların görüşlerinden Desmond Tutu, Iris Murdoch ve Dalai Lama'nınkine kadar konuyu incelemiş, psikologların, ekonomistl..»»
Aret Vartanyan

Butik Yayınları

Birkaç kitabın arkasını çevirip bakıyorsun ve yine kendini arıyorsun. Yaşamında yapmak isteyip de yapmadığın ya da yapamadığın ne kadar çok şey var. Oysa istemediğin birçok şeyi yaşadın ve yaşamaya devam ediyorsun. Peki ya sen kimsin? Gerçekten ne istiyorsun? Seni tanıyorum. Kırgınlıklarını, hayal kırıklıklarını, hayellerini, yaşadıklarını ve yaşayacaklarını bili..»»
Bhagwan Shree Rajneesh Osho

Butik Yayınları

"Eski bir Hintli hikâyesi var: Hindu cennetinde kalpataru denen bir ağaç vardır. "Dilek ağacı" demektir. Tesadufen bir gezginin yolu oraya düşer. Adam yorgundur, ağacın altına oturur. Ve aç olduğu için, "Burada biri olsaydı, yiyecek isterdim. Fakat kimse görünmüyor" diye düşünür. Yiyecek fikri zihninde gör&..»»
Kester Cotton

Butik Yayınları

Bir Daha Asla Hastalanmayın, hastalıkların sırrını ortaya çıkarıyor. Bu çığır açan kitap, sağlık ve hastalığa dair devrimsel bir teori sunuyor: Binlerce farklı hastalık yoktur, tek bir hastalık vardır; işlev bozukluğu gösteren hüzreler. Diğer bir deyişle, vücudunuzu oluşturan hücreler sağlıklıysa, siz de sağlıklısınız. Hüzrelerinize ihtiyaç duydukları besin maddelerini sağlayın, onların zararlı ..»»
Etan Boritzer

Butik Yayınları

Önce "insan" olmasını istediğimiz çocuklarımıza... "Barış Nedir?" Etan Boritzer'in yaşama ilişkin temel kavramları ele alan, çok satan dizisinin bir kitabıdır (4-10 yaş arası). "Barış Nedir?" metindeki çok sayıdaki açılımlar sayesinde çocuklarla yetişkinler arasında bir sohbet oluşturmaya devam ediyor. "Barış Nedir?&quo..»»
Etan Boritzer

Butik Yayınları

Önce "insan" olmasını istediğimiz çocuklarımıza... Güzel Nedir? Etan Boritzer'in yaşama ilişkin temel kavramları ele alan, çok satan dizisinin bir kitabıdır. Güzel Nedir? Ebeveynlere hakiki güzelliği oluşturan fikirleri keşfetmeye yönelik etkileşimli bir diyalog başlatmanın yollarını sunar. Çok kültürlü bir yaklaşımla iyi niyeti ve hoşgörüyü ön plana çıkartan Güzel Nedir?, çocukların çok daha öd..»»
Etan Boritzer

Butik Yayınları

Önce "insan" olmasını istediğimiz çocuklarımıza.. Dünyanın en ünlü kişisel gelişim yazarlarının çocuk kitapları Türkiye'de! Sevgi Nedir? "Sevgi Nedir?" Etan Boritzer'in mizaç ve toplumsal değerlere ilişkin çok satan dizisinin bir kitabıdır. Çocuklara hepimizin aynı ihtiyaçları ve kaygıları duyduğumuzu, özellikle sevgiye ihtiyacımız olduğunu anlatan bu kitap, şefkat ve duyarlılığa ulaşmalarını s..»»
Bhagwan Shree Rajneesh Osho

Butik Yayınları

Masumiyet, Bilgi ve Merak, yaşama, pek çok yetişkine acı veren karamsarlık ve umutsuzluk duygusu yerine merakla ve doğal bir keyifle yaklaşma kapasitesini iyileştirmek için her insanın en son masumiyet haline, çocukluğuna bakıyor. Bütün dinler cennete, bir zamanlar bildiğimiz yalınlığa geri dönme düşüncesini barındırır. Masumiyet, Bilgi ve Merak'ta..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.