Senden soruluncaya kadar susmak, susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır. HZ. ALi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bordo Siyah Yayınları

Bordo Siyah Yayınları

• Bordo Siyah Yayınları Kitapları | • Bordo Siyah Yayınları İletişim Bilgileri | • Bordo Siyah Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Bordo Siyah Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 154 kitap bulunuyor."Bordo Siyah Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
William Blake

Bordo Siyah Yayınları

"Cennet ve Cehennemin Evliliği" William Blake'in, büyük İngiliz mistiğin kehanet kitaplarının en önemlilerindendir. Bu tuhaf yapıtı zamanında pek çok okurun yadırgadığına inanıyorum. Günümüzde bile anlayan ve seven çok az az okur vardır."   »»
Charlotte Bronte

Bordo Siyah Yayınları

Jane Eyre romanı Charlotte Bronte’nin, kendi deneyimlerinin, yaşadığı çoğu acı olayların üzerine kurulmuştur. Eserde, küçük yaşta veremden peş peşe kaybettiği iki kız kardeşini, Brüksel’deki pansiyon Heger’de aşık olduğu öğretmenini, ama asıl ikiyüzlü burjuva ahlakı üzerine kurulu, sosyal çelişkilerle dolup taşan Vi..»»
Theodor W. Storm : E-Kitap | idefi

Bordo Siyah Yayınları

Olayın geçtiği yer, Kuzey Denizi'nin kıyı şeridi. Bir yanda, her zaman son sözü söylemeye inat eden Doğa, öte yanda ise, denizin saldırılarına karşı koymak ve ondan mümkün olduğunca fazla toprak 'çalmak' için çaba harcayan yöre insanlarının direnci ve mücadelesi... (Arka Kapak) »»
Emile Durkheim : E-Kitap | idefi

Bordo Siyah Yayınları

Emile Durkheim 1895'te yazdığı Sosyolojik Yöntemin Kuralları adlı yapıtında, toplumu inceleyip yorumlayacak bir "bilim"in yöntemini belirlemeye çalışır; Comte ve Spencer gibi düşünürlerin, toplumu "hazır önkavramlar"la anlama yöntemlerini eleştirir. Durkheim'e göre, bir "toplumbilim kurma"nın ön koşulu da gerçekliği sınıflandırarak, geçerli bilimsel yasaları bulmak ve toplumsal gerçekliğin iç do..»»
Thomas More : E-Kitap | idefi

Bordo Siyah Yayınları

Ütopya, yorumları hala birbiri ile çelişen, birbirini tamamlayan bir politik ekonomi klasiğidir. Karşımızda, o dönemde keşfedilmiş "Yeni Dünya"yı cennet olarak tasvir eden ikinci bir Platoncu "devlet" modeli mi vardır, yoksa Thomas More, dönemin İngilteresi'ne bir reform taslağı mı sunmak istemiştir? ... (Arka Kapak) »»
Sophokles : E-Kitap | idefi

Bordo Siyah Yayınları

Klasik Yunan tragedyalarının olduğu gibi "Elektra" tragedyasının seyircisi de, kraliçe Klytaimnestra'nın, donanmasından rüzgarı esirgeyen tanrılara öz kızı Iphigenia'yı kurban eden Agememnon'dan korkunç bir intikam aldığını ve sonrasını bilmekteydi... (Arka Kapak) »»
Jack London : E-Kitap | idefi

Bordo Siyah Yayınları

Jack London'ın roman kişileri, insan ile doğa arasında bir zanıanlarki birlikteliği arar, onun izlerini bulur, içlerindeki doğaya çarpar, onu yüzeye çıkartabildikleri ölçüde vahşileşir, insanlıklarından uzaklaşırlar. Bir yanda doğal yanları, vahşilik çağırır onları, bir yanda da insan yanlan. Bu kez doğa denizdir; insan yanını çoktan yok edip doğanın (denizin) bir parçasına dönmüş olduğunu sanan..»»
Robert Louis Stevenson : E-Kitap | idefi

Bordo Siyah Yayınları

Korku ile doğaüstü öğleri kitaplarında çok iyi kullanan R.L. Stevenson'ın eserleri, çoğunlukla karakterlerinin, Viktorya döneminin toplumsal sınırlamalarından bağımsızlaşmış renkli mekanlarda geçer. Stevenson, gerçekçiliğe karşı "okurun isimlendirilmemiş arzuları"nın, yaşama isteğinin altını çizer. Dr. Jekyll ve Mr. Hyde aslında ahlaki bir fabldır: "Bir insan günaha elini kaptırırsa, kolunu kurt..»»
Maksim Gorki

Bordo Siyah Yayınları

Gorky's Mother, which focuses on the role women played in the struggle of the Russian working class on the eve of the revolution of 1905, is considered a turning-point in the history of Russian literature. In the words of Vladamir Lenin: "It is a book of the utmost importance; many workers, who have joined the revolutionary movement impulsively, without properly understanding why, will begin to ..»»
Charlotte Bronte

Bordo Siyah Yayınları

The most famous novel of Charlotte Bronte, Jane Eyre was published in 1847. As a critique of Victorian assumptions about gender and social class, Jane Eyre is one of the most successful novels of its era, botr eritically and commercially. The plot of jane eyre Follows the form of a Bildungsroman. It also recalls the earlier Gothic novel and reflects the extreme faces of nineteenth century romant..»»
Joseph Conrad

Bordo Siyah Yayınları

Lord Jim, published in 1990, is the first of conrad's major novels. Like many of Conrad's works, Lord Jim is set in a colonial worl. The critique of colonialism is much less central here, however , than in a novel like Heart of Darkness. One of the most important themes of the novel is the necessity of man's involvement with and fidelity to his fellow men as in the Nigger of Narcissus. Nostromo ..»»
Halil Cibran

Bordo Siyah Yayınları

Cibran dinsel hakikatin, deneye değil, içgörü dediğimiz vicdan ve sezgiye dayanması gerektiğini: dinin, kurallar getirici ve toplumu düzenleyici bir kurum olarak değil, kişiyi özgürleştirici bir "ruhi yükseliş sistemi" olarak algılanması gerektiğini savunuyor. Cibran'a göre genç insanın kendini bulması, kendi dünya görüşünü oluşturabilmesi için bütün eğitim dayatmalarından ve kalıplaşmış gelenekle..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.