Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

• Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi Kitapları | • Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi İletişim Bilgileri | • Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 62 kitap bulunuyor."Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
David M. Raup

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Yok Oluş, yaşamın yeryüzündeki tarihini konu almaktadır ve biyolojik kökenlerimizin, en az evrenimizin fiziksel kökenleri kadar önemli ve ilginç olduğu inancıyla yazılmıştır. Kitap bütünüyle, organik evrimin az ilgi gören bir yüzü olan yok oluş, yani tür ölümü üstünde durmaktadır. Ortaya attığı temel soru şudur: Jeolojik geçmişte ölmüş olan milyarlarca tür, sırf yeterli olmadıkları için mi (kötü..»»
Loic Wacguant

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Kent Paryaları, Amerikan "Kara Kuşağı"nın günümüzdeki dokusu ile Fransa'da "Kızıl Kuşak"taki, yani işçi sınıfı kenar mahallelerindeki mülksüzleşme sürecinin yapısını, dinamiklerini ve yaşanmış olayları en ince noktasına kadar karşılaştırmalı olarak incelemektedir. Wacquant'ın buradaki esas amacı, Birleşik Devletler'de ırk tahakkümünü, 1960'larda metropolü kasıp kavuran ayaklanma dalgasına yakala..»»
Sylvia Wing Önder

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Bu kitap, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'ndeki belirli bir coğrafyada uygulanan tedavi usulleri üzerine yapılmış etnografik bir araştırmadır. Araştırma sahası olarak seçilen bölgenin hastalık, sağlık, doğum ve ölümle ilgili inanç ve düşüncelerine odaklanmaktadır. Sylvia Wing Önder, geleneksel tedavi usulleri ile modern klinik usullerini devingen bir etkileşim içerisinde incelemekte; sağlığa, h..»»
Terry Eagleton

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Edebiyat kuramı üzerine yazdıklarıyla tanıdığımız Terry Eagleton, bu kez ölümsüz oyun yazarı William Shakespeare'in oyunlarını inceliyor. Marksizmden psikanalize, feminizmden göstergebilime çok geniş bir kuramsal yelpazeye dayanan arka planıyla Terry Eagleton'ın Shakespeare incelemesi, hem tiyatrocular hem de edebiyat kuramıyla ilgilenenler için çok önemli bir başvuru kaynağı niteliğinde. Eaglet..»»
Edgar Allan Poe

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Bu kitap, Edgar Allan Poe'nun "Kuzgun" isimli ünlü şiirinin yeni ve güçlü bir çevirisi ile Poe'nun "Yazın Sanatının Felsefesi" isimli metninden "Kuzgun"un yazılma sürecini içeren bölümü bir araya getiriyor. Bu yeni "Kuzgun" çevirisi yalnızca bir çeviri değil, özgün şiire bir Türkçe sadâ kazandırma çabasının ürünü. "Sonunda şiirimin çatısı ortaya çıkmıştı. Şiirimin adı "Kuzgun" olacaktı. Bu kuş za..»»
Ethem Alpaydın

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Yapay öğrenme, bilgisayarların bir problemi çözmekte örnek veri ya da deneyimi kullanacak biçimde programlanmasıdır. Yüz tanıma, konuşma tanıma, istenmeyen e-postaların süzülmesi, kredi risk hesabı, müşteri bölütleme gibi uygulamalar yanında yapay zekâda, robotikte, biyoinformatikte, doğal dil işlemede son yıllarda büyük miktarda veriyi işleyerek bilgi çıkartan yapay öğrenme yöntemler..»»
Kolektif

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Konuşmacılar: Ahmet Altan Aydın Kudu Belmin Söylemez Berke Baş Can Candan Cristian Mungiu Elif Ergezen Elif Şafak Erkan Can Fatma Gök Ferzan Özpetek Hülya Avşar Hüseyin Karabey Işık Tüzün İnan Temelkuran Kutluğ Ataman Meltem Cumbul Müjdat Gezen Müjde Arslan Nejat İşler Orhan Gencebay Özcan Alper Özgür Doğan Somnur Vardar Tuncel Kurtiz (Kapaktan) ..»»
Kolektif

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Kolektif

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Masakazu Yamazaki

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Japonlar ve Japon kültürü pek çok etnik fıkraya konu olmuştur. Bu fıkralarda Japonlar gözlüklü, omuzlarına astıkları fotoğraf makineleriyle sağa sola koşuşturan bir turist grubu, topluluk önüne çıkınca yüzlerce defa özür dilemeden söze başlayamayan insanlar olarak betimlenmiştir. Japonya`da ve Japonya dışında, Japon kültürüyle ilgili kuramlar, Japonları övse de yerse de, şu ortak noktada buluşurla..»»
Kurt Gödel

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

7 Eylül 1930 tarihlerinde, Königsberg`te, Empirik Felsefe Çevresi tarafından düzenlenen bir konferansta Kurt Gödel iki konuşma yapar. İlk konuşması doktora tezinin bir özeti ve Hilbert`in çalışmalarının uzantısı olan eksiksizlik kuramının birinci basamak yüklem hesabı için doğrulanması üzerine olur. Konferansın sonlarına doğru ise asıl önemli olan saptamasını aktarır: Principia Mathematica ve benz..»»
Sue

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Sue-Ellen Case`in bu çalışması feminizm ve tiyatro arasındaki ilişkiye dair önemli bir giriş niteliği taşıması ve genel bir bakış geliştirmesi açısından günümüzde kendi alanının bir klasiği olarak görülmektedir. Yazar, kadın oyun yazarlarının ve oyuncuların tarihsel olarak dışlandığı veya görmezden gelindiği tiyatro geleneğini sorguluyor ve tiyatro alanında alternatif bir kadın tarihi yazmaya giri..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.