Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Birikim Yayınları

Birikim Yayınları

• Birikim Yayınları Kitapları | • Birikim Yayınları İletişim Bilgileri | • Birikim Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Birikim Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 37 kitap bulunuyor."Birikim Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Birikim Yayınları

Kolektif

Birikim Yayınları

Kolektif

Birikim Yayınları

Kolektif

Birikim Yayınları

Kolektif

Birikim Yayınları

Geçen ayın birikimi 3 Ömer Laçiner 16 Nisan’dan sonra Referanduma doğru 8 Sema Kaygusuz Ejderhanın cinneti 12 Menderes Çınar AKP’nin ikinci “başkanlık sistemi” hamlesi 18 Yüksel Taşkın Referanduma giderken: Tek adam vesayetçiliğini millet-lider-devlet kaynaşması üzerinden meşrulaştırma çabalarına dair bir eleştiri 23 Sema Aslan İlk ne zaman korktuk? 25 A..»»
Ulus Baker

Birikim Yayınları

Ulus Baker, sinemanın öykü ve enformasyon sunma yönünü değil düşünme ve tahayyül etme yetisinin yani düşünce-imajının, montaj-düşüncenin yaratım olanaklarını araştırdı. Beyin Ekran üç bölümden oluşuyor: Minör-düşünce: Zaman-imaj ya da Video-imaj: Godard, Bresson, Tarkovski; Montaj-d&uu..»»
Yüksel Taşkın

Birikim Yayınları

AKP muhafazakâr demokrat bir siyasal proje ile girdiği arenada bir dönemi geride bıraktı. Bu süre içerisinde yapılan üç genel seçimden –her defasında oyunu artırarak– galip çıktı. İktidarına karşı yöneltilen anti-demokratik müdahale girişimlerinden kurtulmuş ve hatta bunları yargılayabilir pozisyona geçmiş olması..»»
Kazım Özdoğan

Birikim Yayınları

“Her ütopyada, sol ilahiyatın izleri vardır. Gizlidir bu. Dünyevidir. İyilikçidir. Dünyevi olanı, ilahi bir dille kurar. Vaadçidir. Ve aşkındır, şu anki maddi koşulların aşılmasıyla varılacak bir yeri tarif eder. Felsefe ve bilim, bunun parçalarını bulmaya çalışırken, semavi dinler, doğdukları zamanın bilgisini ve felsefesini kapsayarak &uum..»»
Tanıl Bora

Birikim Yayınları

Tarihimizde pek çok örneği bulunan, bugün de gayet olağan bir şekilde sürüp giden linçler silsilesi, Türkiye'de sürekli bir linç "rejimi"nin var olduğunu düşündürüyor. Hepsinin bahanesi ya da hedef aldığı kesimler, isimler birbirine benziyor. Bunlar eskiden azınlıklar, daha yakın zamanda Aleviler, komü..»»
Ulus Baker

Birikim Yayınları

Bu inceleme toplumsal bilimlerle belgesel filmcilik arasında mümkün bir birleşmenin boyutlarını tartışıyor. Bunun ön şartlarından birinin hâlihazırdaki “kanaatler sosyolojisinin” bir eleştirisi olması gerektiğine inanıyoruz. Bu yalnızca sıradan toplumsal araştırma pratiğine yönelik bir eleştiri değil, yorumcu-epistemolojik tarza ve toplumbilimsel yaklaşımların “metin” ve “kanaat” etrafındaki epist..»»
Kolektif

Birikim Yayınları

Tanıl Bora - Alev Özkazanç Bu sayıda... Elif Ekin Akşit Haydi Kızlar Okula: Kızların eğitimi, kadınların bilgisi ve kamusal alan tartışmaları Gökçe Bayrakçeken Tüzel Kemalizm, profesyonelizm ve ataerkil tezahürler Fevziye Sayılan - Alev Özkazanç İktidar ve direniş bağlamında toplumsal cinsiyet: Bir okul etnografisi Ayça Kurtoğlu Erkek egemenliği, kültürel şiddet ve hukuk Biriz Berksoy Devlet stra..»»
Kolektif

Birikim Yayınları

Geçen ayın birikimi ÖMER LAÇİNER Ergenekon davası ve zihniyet dünyamız Hrant’ı anarken AHMET İNSEL “Bu hareket beşeriyet namına ir cinayetti”:Ermenilerden özür dileme girişiminin değerlendirilmesi AHMET ÇİĞDEM Özür ve suç MURAT BELGE Şiirde Ermeni sorunu YETVART DANZİKYAN Ergenekon’da son dalga ve Tuncay Güney’in aynasında devlet LEVENT CANTEK Vatan haini, millet düşmanı, solcu muharrir Sabahatt..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.