Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bilgi Yayınevi

Bilgi Yayınevi

• Bilgi Yayınevi Kitapları | • Bilgi Yayınevi İletişim Bilgileri | • Bilgi Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Bilgi Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 639 kitap bulunuyor.
Bilgi Yayınevi, Ahmet Tevfik Küflü tarafından 1965 yılında Ankara'da kuruldu. 32 yılda 3500 çeşit kitap yayımladı. Şu anda satışta 1038 çeşit kitabı bulunmaktadır. Türk dilinde ürün veren çağının bütün tanınmış yazar, şair, araştırıcı ve düşünürleriyle çalıştı, çok yönlü eserler yayımladı. Siyaset, edebiyat, toplumbilim, klasik ve çocuk kitapları içinde güncele ve dönemlerine damgasını vuran yapıtlar çoktur. Bilgi Yayınevi; yayın politikası, yazarları seçkin eserleri ve aldığı ödüllerle, takdirle onaylanmış özgün bir kuruluştur. Bugüne kadar ürettiklerini ulusal boyutlardan evrensel boyutlara taşımak ilk hedefi ve ilkesidir. Bilgi Yayınevi, Kasım 1995 yılında Dünya Kitap dergisi tarafından yılın yayınevi olarak seçilmiştir.
Son Yayınlanan Kitapları
Ernest Hemingway

Bilgi Yayınevi

Yaşlı Adam ve Deniz, HEMINGWAY'in en ölümsüz eserlerinden biridir. Yaşlı bir Kübalı balıkçının açık denizde Gulf Stream'e kapılmış olarak dev bir kılıçbalığıyla olan can yakıcı mücadelesini son derece sade ve kuvvetli kelimelerle anlatır. Bu hikâyesiyle Hemingway, yenilgiye karşı cesaret, kayba karşı şahsi başarı temasını kendine has modern üslubuyla yeni baştan heykelleştirmiştir.Sayfa Say..»»
Yağmur Artukmaç

Bilgi Yayınevi

Madalyon Psikiyatri Merkezi tarafından onaylanan, uzman psikologların çocuk yetiştiren herkese önerdiği benzersiz bir dizi... Sayfa Sayısı: 24Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: Bilgi Yayınevi »»
Ernest Hemingway

Bilgi Yayınevi

Ünlü Nick Adams Öyküleri, unutulmaz bir karakterin çocukluktan önce delikanlılığa, sonra da askerlik, gazilik, yazarlık ve babalığa adım atışını –yani, Hemingway'in yaşamıyla büyük paralellikler taşıyan bir olaylar dizisini– gözler önüne seriyor. Ancak Philip Young'ın da önsözde belirttiği gibi, “Hemingway doğal olarak öykülerinin anlaşılmasını ve bu tür düşünceler olmak..»»
Halid Ziya Uşaklıgil

Bilgi Yayınevi

Servet-i Fünun edebiyatının en büyük yazarı kabul edilen Halid Ziya Uşaklıgil’in 1898-1900 arasında yazdığı ve Servet-i Fünun’da tefrika edilen Aşk-ı Memnu ilk büyük Türk romanı kabul edilir. Sağlam bir yapısı ve tekniği olan yapıtta, varlıklı bir yaşam hayaliyle yaşlı, zengin ve çocukları olan bir adamla evlenen genç ve güzel bir kadının, kocasına sadık kalmak kararına..»»
J. C. Lane

Bilgi Yayınevi

Sobelenenin öldüğü, oyun alanının koca bir şehir olduğu, Ebenin oyuna katbekat avantajlı başladığı dehşet verici bir ebe sobe serüvenine davetlisiniz. Sobe Oyununun Kuralları: Sen Ebesin. Avını Sobelemek için istediğin her kaynağı kullanabilirsin ancak oynadığın Oyunun kanunlara aykırı olduğunu, yakalanacak olursan Oyunun hiçbir yasal güvence sağlamayacağını unutmam..»»
Sadi Güleç

Bilgi Yayınevi

Merhaba, Ben Prof. Dr. Sadi Güleç. Kalp hastalıkları uzmanıyım. Bu satırları okuduğunuza göre siz ya da sevdiklerinizin kalbinde bir sorun var demektir. Hayır, yok diyorsanız yakınlarda anjiyo yapılması planlanan, stent takılmaya aday biri olmalısınız. O da mı değil? O zaman muhtemelen kalp damar hastalıklarını merak eden bir kitapseversiniz.  Bu kitabın yazılma nede..»»
Dave Hackett

Bilgi Yayınevi

Dave Hackett, namı diğer Karikatür Dave, siz henüz dünyaya bile gelmemişken çocuk kitapları yazıp resimliyordu. Otuz yılı aşkın süredir Avustralya çocuk kanallarında düzenli olarak karikatüristlik yapmaktadır. Parmaklarınızla sayamayacağınız kadar çok okulda ve kütüphanede karikatür atölyeleri düzenlemiştir. Lolipop yemeye bayılır, hava hâlâ karanlıkken uyanır ve 1980’le..»»
Dave Hackett

Bilgi Yayınevi

Küçük bir kız, çorabının teki ortalıkta yokken, servise de yetişmeleri gerekirken nasıl babişkosunun hazırlanıp okula gitmesini sağlayabilir ki? Okula gitme hazırlığı serüvenini tersine çeviren neşeli bir hikâye.       »»
İ.Hatice Orman

Bilgi Yayınevi

Burası engin göklerin memleketidir. İçten gelen bir türküyü kapıp koyuverin, uzaklaştıkça türkü gökte masmavi olur. Işık burada yalnız karanlığı aydınlatmakla kalmaz, aydınlattığı maddeyi değiştirir ve görülen bir şair rüyasına çevirir. Başka yerde nur içinde yatılacağına, burada nur içinde yaşanır. Yokuşbaşına geldiğinde Bodrum’u göreceksin, sanma ki sen geldiğin gibi ..»»
Ateş Barut

Bilgi Yayınevi

Ancak bir saç teli kadar kalındır neşter kesisi. Tenin bütünlüğünü bozan en ince çizgidir aslında. Sonun başlangıcındaki ilk detay. Sadece yaranın dudaklarını değil ruhun uç larını, delilik ile dehayı, ölüm ile yaşamı ayıran gerçek mesafe....         »»
Ahmet Özer

Bilgi Yayınevi

Arka Kapak Yazısı   mermere bir dokundu yıldızlar kaydı birden çiçeği bir kokladı özgürlüktü boy veren can buldu şiirleri / omuz başında güzel aşkı yaşamayanın kavruldu yangınında şiiri soluğuydu çerçeveye sığmayan.   ……     konuşuyor dünün gencecik eylemcileri anılara yaslanarak kimi zap boylarına gidiyor azgın suya gem vurmaya kimi üniversite kürsülerinde..»»
Ertan Şahin

Bilgi Yayınevi

Arka Kapak Yazısı   uzat dalını yaprağını boyasın çocuklar   bırak anadolum kökünü kâğıdın kalınlığı kadar sansınlar   ortada ne kürek varmış ne kova o büyük eller dikmiş seni bu toprağa  »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.