Gerçek sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir. YAHYA B. MUAZ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Berfin Yayınları

Berfin Yayınları

• Berfin Yayınları Kitapları | • Berfin Yayınları İletişim Bilgileri | • Berfin Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Berfin Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 101 kitap bulunuyor."Berfin Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Cazim Gürbüz

Berfin Yayınları

Din ve cinsellik, öylesine birbiri ile sıkı ilişkili ki… Cima üstüne kurulmuş bir dünya, cima zevklerini vaat eden bir cennet ve tüm bu yapıya uygun olarak tarih boyunca ve günümüzde verilen fetvalar fetvalar fetvalar… Kadını sarıp sarmalayan, saçının telinin gösterilmesini bile haram sayanlar, sıra yatak ilişkilerine geldiğinde ayıbı ortadan kaldırmakta, “şeriatta ar olmaz” kuralınca en mahre..»»
Yatağanoğlu Alimcan

Berfin Yayınları

Arka Kapak Yazısı       Yatağanoğlu Alimcan, Türklerin İslamlaşma Serüveni’nde, Türklerin Şamanizm’den İslam’a geçiş dönemini ve bu dönemin günümüzdeki yansımalarını inceliyor. Kanla yazılan bu dönemi İslam öncesi Türklerin Gök Tanrı dini Şamanizm’den başlayarak tarihsel süreç eşliğinde anlatıyor. Bu süreçte yazar, Hz. Muhammed ve İslamiyet’in kadınlara bakışı, İsla..»»
Lütfi Kaleli

Berfin Yayınları

Arka Kapak Yazısı       1960’tan sonra Molla İmam Hamdullah öncülüğünde bir araya gelip ahaliyi Allah ile aldatanlar; adlarını, iki heceden oluşan Allah sözcüğünün son hecesi olan “lah” ile tamladılar. Bu kitapta Osmanlı ve Atatürk dönemlerine ait bilgilendirmelerin yanı sıra bunların yönetimlere gelmeleriyle her şeyin değişmesi ve parçala, böl, yönet yöntemiyle ülk..»»
Kolektif

Berfin Yayınları

Bu Sayıda:   Sunu / 4   Bedriye Korkankorkmaz / Materyalist düşüncenin ölümsüz yazarı: Nikolay Gavriloviç Çernişevski / 5   Hasan Şahingöz / Aileye ve kapitalizme farklı bir bakış / 11   Mehmet Ulusoy / Sanat ve ahlak ilişkisi ya da alçaklığın estetiği olur mu? / 14   Rahim Gür / Seçme-seçilme üçganindeki kadınlarımız / 21   Nihat Taydaş / Şiirimizin Büyük Sa..»»
Akın Çubukçu

Berfin Yayınları

Büyük ilgiyle karşılanan Babamın Eczanesi’nin yazarı Akın Çubukçu’dan yeni bir kitap… Anı türündeki bu kitapla, bir akademisyenin rehberliğinde, Hacettepe Üniversitesi ve Eczacılık Fakültesi’nin kuruluşuna gidiyor, Türkiye’nin 50’li yıllardan 80’li yıllarına kadar uzanan çalkantılı dönemine tanıklık ediyorsunuz. Bir akademisyenin doktora ve doçentlik tezi mücadelesinin..»»
Arif Tekin

Berfin Yayınları

Arif Tekin, “Kur’an’ın Tarihçesi ve Yazım Serüveni” isimli bu kitabında, Hicri üçüncü asrın ikinci yarısında yaşamış ve birçok kitap yazmış İbni Ebi Davud’un Kitabu’l Mesahif/Mushaflar kitabını referans alıp, İslami kaynaklardaki bilgilerle karşılaştırarak; Hz. Muhammed zamanında Kur’an’ın kitap olarak var olup olmadığını inceliyor. Yazar bu kitabında da, İslami kesimin..»»
Kolektif

Berfin Yayınları

İrfan Yalçın

Berfin Yayınları

Karanlıktan geçmenin mücadelesinde hep aydınlığın yanı başındaydı o. Aslında romanlarını okurken yakaladığınız şiirsel dilin nereden geldiğini hep merak etmişsinizdir. Merakınızın yanıtıdır bir anlamda bu kitap. Bu kitap, kavga şiirlerinin sessiz gibi görünen çığlığıdır. Genç kuşaklar ya da toplumcu gerçekçi edebiyatımızın usta adlarından İrfan Yalçın’ın şair kimliğini ..»»
Kolektif

Berfin Yayınları

Kolektif

Berfin Yayınları

Cazim Gürbüz

Berfin Yayınları

Yılların okumaları, sorgulamaları, iç hesaplaşmaları; yaşamsal ve dinsel deneyimlerle birikimler, bir dindar insanı, bir aydını; kitaplı denilen dinlerden ve kitaplarından, yalnızca Ortadoğu coğrafyasında ortaya çıkan ve Tanrı’dan vahiy aldığını iddia eden akıl ve bilim dışı mucizelerin mucidi peygamberlerden nasıl uzaklaştırır? O kitaplı dinlerin ant içen, kullarını teh..»»
Abit Dursun

Berfin Yayınları

“Elinizde tuttuğunuz Güne Düşen Yazılar kitabım bugüne kadar yayınlanmış olanların üçüncüsü. Hayata hep Sol pencereden baktım. Faşizmle savaşmak, Emperyalizme karşı emek cephesinde yer almak benim için bir yaşam biçimi oldu. Birçok kitle örgütünün kurucusu, yöneticisi ya da sade bir üyesi olarak ama daima örgütlü mücadele içinde bulundum, bulunmaya özen gösterdim. Aydın..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.