Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bencekitap

Bencekitap

• Bencekitap Kitapları | • Bencekitap İletişim Bilgileri | • Bencekitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Bencekitap isimli yayınevine ait Toplam 69 kitap bulunuyor.
Benceajans'ın bir yan kuruluşu olan Bencekitap, kitabın basıldığında değil, okuyucuya ulaştığında kitap değeri kazandığına inanarak yazım sürecini takip eden tüm katmanlarda yazarın yanında yer alır. Kitabın lansmanını ajans bünyesinde, farklı stratejilerle gerçekleştirerek eserin gereken yere ulaşmasına katkıda bulunur. Yazara tanıtım olanakları sunar.
Son Yayınlanan Kitapları
M. Oğuz Mucuroğlu

Bencekitap

Aklından geçeni yazıya doğallıkla, dürüstçe, sözünü sakınmadan aktarabilmek; Oğuz Mucurluoğlu'nun en büyük erdemi. Bir günlük tutar gibi içini okurlarına dökebiliyor... Kendi kendisiyle hesaplaşmasını da, sevdiğiyle bilgisayar üzerinden sohbetini de aynen koyuyor sanki öykülerine... Yüreğindekileri gün ışığına çıkarmaktan hiç çekinmiyor. Bu yüzden ana teması hep aşk... Ana duygusu ise hüzün. ..»»
Levent Sevinçok

Bencekitap

Amacı ve ideali ne olursa olsun, bir insanın 'İntihar Bombacısı' olarak bile bile ölüme gitmesi ne kadar kolaydır sizce? Ya gencecik evladını alnından öpüp ölüme yollayan anneler, ne hissederler çocuklarını son kez kucakladıkları anda? Hiç tanımadıkları insanları kendileriyle ölüme sürüklemek nasıl bir duygudur peki? İntihar eylemcileri bu eyleme nasıl ikna edilirler, nasıl hazırlanırla..»»
Anıl Engin

Bencekitap

"Büyüklere karşı çocukların, insana karşı doğanın, medeniyete karşı komünün yanında olmak. Her kıtadan çocuk olabilenlerin her kıtada hür olması için, kardanadamların gönlünce üşüyebilmesi, elbiselerin konuşabilmesi için; kıyısız bir deniz olmalı insan. Hem o kadar da çorak değil bu yaşam. Ankara'da deniz var ve kolundan kürek, kulağından yelken yapan çocuklar. Mayın tarlalarından mahsül topl..»»
Huriye Şahin

Bencekitap

Milletler ve medeniyetler mezarlığı olan Anadolu'da devrimci olmak kolay mı? Marksist de olsalar, erkek egemen geleneklere başkaldıran kadınların başına neler gelebilir? Laz, Kürt, Çerkes, Ermeni, Alevi, Sünni, Hıristiyan; barış varken nefret neden? Ötekileşmek neden? Devletin, medyanın ve tüm toplumun gözleri önünde 'geliyorum' diyerek gerçekleşen bir cinayet: Hrant Dink nasıl öldürüld..»»
Betül Başar

Bencekitap

Betül Başar Arzu Avcı Güven Kayaalp Baha Şen Feyza İnce Murat İnce Sinan Kayaalp Derya Kayaalp Ayzin Füsun Akgözlü Bryhan Kartal Vahap Türker Türkoğlu Sibel Özenç Luş Şahika Algın Yıldız Devrim Koray Cebeci Çağla Karamenderes Aynu Ra Nur Okanar Ayşe Bas Collins Funda Başol Can Gönül Kılıç Nejat Kırklıkova Ersan Yalçınkaya Bahadır Demirdizen Fatma Gülay Güner (Tanıtım Bült..»»
Süha Çil

Bencekitap

Herkes güzel anılarla yaşar... (Tanıtım Bülteninden) »»
Anıl Engin

Bencekitap

Vazonun içindeki Kır çiçeklerine Gelmedi bahar (Tanıtım Bülteninden) »»
Mert Durmazer

Bencekitap

Hayatım boyunca çıkamayacağım hiçbir katın olmadığını düşündüm durdum. Yoktu da. Ve son merdivenden sonra gökyüzüne dokunabilecek kadar yakın olduğumu hissettim. Dokunabilirdim de. Ama yukarıda gördüğüm saf aydınlık, bana diplerin karanlığından daha iyi gelmiyordu. Ben bu değildim. Ve olmadığım kişiden geriye, artık bıkkın bir adam kalmıştı. Bıkkın ve geriye dönemeyecek kadar da yorgun. Nered..»»
Gülümser Heper

Bencekitap

İtilmiş ve dışlanmış kimliklerin, söyleyecek sözü ve itirazı olan kadınların; sokak hayvanlarının ve aykırı kişiliklerin ibret verici hikâyelerinin usta bir anlatımla kaleme alındığı mükemmel bir çalışma... Birbirinden ilginç karakterlerin şaşırtıcı yaşamlarının akıllardan silinmeyecek öyküleri... Yalın ve etkileyici Türkçesi, akıcı dili ve hayret verici kurgusuyla elinizden bırakamayacağı..»»
Aysel Y. Gökçelik

Bencekitap

Yüreği ilk eylem kıpırtısıyla çarpan şövalye ruhlu gençlerin dünyayı değiştirmek üzere çıktıkları yolculukta, aslında kendi kendilerini değiştirdiklerini anladıklarında hissettikleri şaşkınlık, Herkesin hayranlık ve kıskançlıkla izlediği parlak kişiliklerin karşılıksız aşk karşısında düştükleri çaresizlik, Kişisel çıkarları için doğayı ve insanları hoyratça kullanan yöneticilerin çevirdikl..»»
Celal İnal

Bencekitap

soğuk sularını içtiğimiz çeşmenin kaynağına yaptığımız uzun bir yolculuktu hayat. dokunulası bir keder içindeydiniz. genç kızlar elleri eteklerinde kaybolacak bir nehre koşuyorlardı. yitik bir uygarlık oluyordu geçmişim. tef çalıyordu karanlık odalarda biri, lirik bir soprano hüzünlü ezgiler mırıldanıyordu. trenler puslu bir geceden geçiyordu, küçük istasyonlardan... masmavi bir geceden geliy..»»
Abdullah Nefes

Bencekitap

Sürgün, okunması, üstünde düşünülmesi, bazı yerleri bir şiir kitabı gibi kısa sürelerde yeniden, yeniden okunması gereken bir kitap. -Ataol Behramoğlu- "Abdullah Nefes'in öykülerinde dilimizin söz değerlerininin usta kullanımına tanık oluyoruz. Türkçenin söz değerlerini şiirsel duyarlıkla çok iyi bağdaştıran bir yazar Abdullah Nefes. Önceden de belirttiğim gibi yüklü içeriği ve usta dokuması..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.