Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ben Yazarım Yayınları

Ben Yazarım Yayınları

• Ben Yazarım Yayınları Kitapları | • Ben Yazarım Yayınları İletişim Bilgileri | • Ben Yazarım Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Ben Yazarım Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 30 kitap bulunuyor."Ben Yazarım Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Nurettin Şimşek

Ben Yazarım Yayınları

Biri çıksın da Söylesin bana Dökülen gözyaşının milliyetini Türklük Kürtlük Açıklayabilir mi annelerin yüreklerini Cudi'nin ehemmiyetini Munzur'un bestelerini Hakkâri'nin dağlarını Mardin'in ovasını İzmir'in plajını Bursa'nın huzurunu Açıklayabilir mi? Türklükle Kürtlük ifade edebilir mi? Kardeşliğin bozulmasına engel olabilir mi? Hangi şeytan yürekli Bunun tezadını savunab..»»
Emine Tongur

Ben Yazarım Yayınları

Dün gece hiç iyi uyumadım. Aldım kâğıdı kalemi elime, Senin resmini yaptım. Önce buğulu bakan bir çift göz, Her zamanki yaş dolu halinle, Eriyip gidiyordu sanki seninle. Ardından dudaklarını çizdim, Gene somurtkan gene titrek. Ama sonunda gülecek, onların gülmesi gerek. O güzel yanaklarını çizerken yaşlar süzülüverdi birden. Yağmur damlacığı gibi iki yanağına, Çaresizliğin akıyo..»»
Ayhan Dayan

Ben Yazarım Yayınları

Ayhan'ın yalın Türkçeyle kaleme aldığı bu yapıtındaki öykülerinde, ister kırsal ister kent kökenli olsun, her okuyucu kendi duygularından, düşlediklerinden ve gerçek yaşantılarından geniş zaman dilimine yayılmış mutlaka birşeyler bulacak. Öykülerdeki o güzel betimlemelerin satır aralarında keyifle gezinirken, ruhunuzu okşayan bir yazın ritminin tınısına kaptıracaksınız kendinizi... -Kemal Dayan..»»
A. Gülten Kırıcı

Ben Yazarım Yayınları

Hepimizin hayatında mutlaka, yüreğimizde iz bırakan olaylar veya kişiler olmuştır. Bir öğretmen olarak, meslek hayatım boyunca, birçok öğrencim oldu. Hepsinin bende bıraktığı iz farklıydı. Seneler sonra karşılaşma fırsatını yakaladığım öğrencilerim, Şenol ile acıyı yaşadım. Hayri ve Rahmi, sevinç ve hüznü bir arada yaşattı bana. Firdevs'in sıcaklığıyla ısındım. Coşkun'un hayat mücadelesiyle g..»»
A. Gülten Kırıcı

Ben Yazarım Yayınları

Hayat bazen o kadar inanılmaz olaylarla doludur ki ; bu olayların içinde olmak ve yaşamak insana hüzün verir. Anımsamaya çalışırsınız. Bir yandan dudaklarınızda hafif bir gülümseme belirirken, gözlerinizden yaşlar akar. Unutmak istersiniz; bu kez de gönlünüz razı olmaz. Yüreğinize öyle kazınmıştır ki; silemezsiniz. Hatıraların içinde kaybolursunuz. Hatırlarsınız, hatırlarsınız ve yine hatırlarsı..»»
Nurettin Şimşek

Ben Yazarım Yayınları

Güzelliğin Gözümün üstüne çekilmiş bir perdedir Belki de kalbime sapladığın bir kelepçedir. Yolun dikenli de olsa hançerli de olsa Sana ulaşmak varsda sonuçta Şeytanla gecelerde yanmaya bile razıyım. (Arka Kapak) »»
Nazlı Aşkın

Ben Yazarım Yayınları

Domino Taşları Hayat ne garip bir şey Her şey içinde ve dışında gelişirken Sen her ikisine de değmeden Ortada kalakalıyorsun... Uyanıyorsun bakıyorsun ki Yerinde kalbin Bakıyorsun ki hala mutlusun Sonra akşam oluyor Yine yalnız, yine buruk oluyorsun Oysa her şey senin içinden bildiğin Oysa her şey senin dışında, müdehale edemediğin Oysa ki her şey aynı Domino taşları gibi küçük kü..»»
A. Gülten Kırıcı

Ben Yazarım Yayınları

Sakın hor görme karşındakini, Hoşgörü ve neşeyle bak her yana. Ömrün biterse bir gün sonunda, Bulamazsın bir daha, etrafına bak. Birleştirici ol, ayırıcı değil. Kardeş ol, düşman değil. Yak ışığını mum da olsa, Aydınlat da etrafına bak. (Arka Kapak) »»
Şirin Karakaş Özbilen

Ben Yazarım Yayınları

Sen olmalısın gardiyanım, Sözlerin katığım olmalı, Gözlerin ışığım aydınlığım. Sendeki her şey benim, Bendeki her şey senin olmalı! Sen olmalısın gardiyanım, Ve... Ben senin kalbinde Müebbet hapse Mahkum olmalıyım! Merhaba ; Hayat o kadar kısa ki, bir o kadar da uzun. Yaşamı acı ya da güzel kılan yaşanan olaylardır. Otuz yıllık meslek hayatım boyunca karaladığım, kah hüzünlerimi,..»»
Cem Yıldız

Ben Yazarım Yayınları

İktisadı maliye ile bir tutan bedelini öder ! Büyük Proje Bilgisi + Kurnazlık = Üstün Liyakat Sadece kurnazlık fayda etmez, tek başına bilgi de! Liderin Anatomisi - Lider mecbur kalmadıkça başkalarının gururuyla oynamaz. Liderlik genetik bir konudur ve nesillere geçer. Lider insancıldır ve bir fincan kahveyi asla unutmaz. - Liderin gururu ve özgürlüğü, her şeyin üzerindedir. Dolayısıy..»»
Ayhan Dayan

Ben Yazarım Yayınları

Ayhan Dayan, öyküde kendi kabuğunu kıra kıra önce ulusala sonra da evrensele uzanan çileli yolun bir yolcusu olmaya kendini adamış bir yazar. Onu taşranın çıkmaz sokaklarından çıkaracak gücün kendisinde olduğunu bilecek bir bilince ve yüreğe de sahip biri. Kendisi, aynı yıl içinde ikinci öykü kitabıyla okurlarına merhaba diyor. Onun öykülerindeki tiplerle her an sokakta, tarlada ya da bir düğ..»»
İsmet Aci

Ben Yazarım Yayınları

Nasıl öğretebilirsin ki istediğin Türkçe konuşup yazmayı. Çocuk okula kendi anasından öğrendiği dille geliyor. Birden, karşısında hiç tanımadığı biri ona Türkçe soru soruyor. İkisi de birbirinin yüzüne bakıyor. Gerçekten birbirine yabancı iki insan. İşte ilk şart karşılıklı anlaşmak için onun seni, senin de onu anlaman lazım. (Arka Kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.