Sükutumdan dolayı kendimden başka kimse kabahatli değildir. En büyük düşmanım ben idim. NAPOLEON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bemol Müzik Yayınları

Bemol Müzik Yayınları

• Bemol Müzik Yayınları Kitapları | • Bemol Müzik Yayınları İletişim Bilgileri | • Bemol Müzik Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Bemol Müzik Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 53 kitap bulunuyor.
Bemol Müzik Yayınları, 20 yılı aşkın bir süredir nota yayıncılığı yapmaktadır. Yatırımını hizmet kalitesine yönelten bir kuruluş olarak, gelişmekte olan çağımızın gereklilikleri arasında bulunan ve ihtiyaç duyulan projelere, deneyimli kadromuz ve yenilikçi yapımızla imzamızı attık ve atmaya da devam edeceğiz. Bemol müzik yayınları, ürettiği birçok projenin ilk sahibi konumundadır. Yüzde yüz nota yayıncılığına yönelik çalışmalarımız, bizleri bu alanda çalışan ilk ve halen de tek ciddi firma olma özelliğini taşıtmaktadır. Kendini kanıtlamış olan eserlerimiz; sayısı her geçen gün artan müzikseverlere, asla eskimeyecek ve gündemini yitirmeyecek kaynaklar olarak sunulmaktadır. Bemol Müzik Yayınları 5 yıl önce, müzik eğitim kitaplarının vcd destekli projelerini yayınlamış, yaptığı baskılarla bu alanda da kendini kanıtlamıştır.Yayınladığı 70’in üzerinde eser bulunmaktadır. Müziğin evrensel bir dil olduğunu biliyor ve hayatınızın ne kadar içinde yer aldığını görebiliyorsak, bu da Bemol Müzik Yayıncılığın ne kadar doğru bir yolda olduğunu göstermektedir.
Son Yayınlanan Kitapları
Nazmi Bosna

Bemol Müzik Yayınları

Bemol Müzik Yayınları tarafından yayımlanan, ilk iki ciltlik kitaplarda yer alan 62 yapıt 1963 yılından beri yapmış olduğum çalışmaların bir bölümünü kapsamakta olup, diğerleri 2011 yılında yayımlanacaktır. Yapıtlarımda müzikteki gürlük ve hız değiştirme ile ilgili terim ve belirteçler kullanılmamış, müziksel anlatım seslendiriciye bırakılmıştır. Söz konusu yapıtlarımı içeren CD kitabın ekinde b..»»
Bekir Küçükay

Bemol Müzik Yayınları

İçindekiler: - Zülüf Dökülmüş Yüze - Ayrılık - Aygız - Sarı Çiçek - Odam Kireçtir - Avcı - Çağırıram Gel - Ardıç - Yalgızam - Gülebilmez - Yemen Türküsü »»
Erkin Koray

Bemol Müzik Yayınları

Erkin Koray adı insanın aklına, tamamen kendine mahsus bir gitar çalış ve söyleyiş tarzı yanında, çoğunlukla "İLK" leri getiriyor. Türkiye' de Rock müziği' ni ilk uygulayan kişi olmakla birlikte - çok ilginçtir - sazı da ilk elektro - bağlama yapan o' dur.Son "ilk" i se, çok değil, bir kaç yıl önce başlattığı, şimdi çığ gibi büyüyen "Rock - Bar" modası... " Zaten gelecekti... Ama, bem başlattı..»»
Bilge Candan

Bemol Müzik Yayınları

Volkan Şanda

Bemol Müzik Yayınları

Neşet Ruacan

Bemol Müzik Yayınları

sevgili arkadaşlar burada daha evvel çalışmış olduğumuz gitar metodlarında bulunmayan bir çalışma yaptım. daha önce 1001 akor v.s. gibi gitar üzerinde oluşan akorları birbirleriyle ilintisiz anlatan çalışmaları ve tablature üzerinde hayal gücünü ve araştırma ruhunu yok eden metodları incelediğimde armoni fenomeninin sadece ve sadece araştırma,deneme ve yanılma yoluyla ulaşılacak bir uğraş ol..»»
Enrique Maestre

Bemol Müzik Yayınları

Perküsyon metodu, ritm nota kitabıdır. VCD desteğiyle de görsel tanımlarla tüm entrumanlar birebir tanıtılmıştır. Enstrumanların çalınımı ile ilgili teknik sunumlar ve örneklemeler verilmiştir. Kitap ve VCD içeriğinde latin müziği ile ilgili tarihçe yer almaktadır. VCD İngilizce olup, VCD içeriğinde yer alan tanımlamalar ve kitabın tamamı Türkçe sunulmuştur. »»
Ali DingeÇağrıhan Erkan

Bemol Müzik Yayınları

Eserler, tampere dediğimiz sistemde kullanılabilecek makamlardan seçilmiştir. Nihâvend, Bûselik, Hicaz v.b. Ezgiler, özgün haliyle bırakılarak, piyano eşlikleri sadece sol elde sınırlandırılmıştır. Nihavend Saz Semaisi- Hasib Dede Çeçen Kızı- Tanburi Cemil Bey Rast Peşrev- Benli Hasan Ağa Nihavend Longa- Kevser Hanım Hicaz Sazsemaisi- Refik Talat Alpman N..»»
Bilge Candan

Bemol Müzik Yayınları

Davul Atölyesi + DVD»»
Volkan Şanda

Bemol Müzik Yayınları

Saksafon Metodu»»
Mine Mucur

Bemol Müzik Yayınları

Benim Piyanomdan, unutulmayan 19 Türk Sanat Müziği şarkılarının notalarını yazma amacım; bu güzel klasikleri hatırlatmak, piyanoyla çalınan Türk Sanat Müziği’nin lezzetini paylaşmak ve bir ilke imza atmaktı. »»
Hamit Yokuş

Bemol Müzik Yayınları

Bu çalışma, daha çok eğitici yönde düşünülerek hazırlanmış on dört Türk halk ezgisi düzenlemesi ve bir Türk halk ezgisi teması üzerine on iki varyasyondan oluşan on beş parçalık bir piyano albümü niteliğindedir. Çalışmanın amacı, piyano eğitimi kapsamında ele alınan farklı teknik konulara paralel olarak kullanılabilecek, Türk halk müziği kaynaklı ve ağırlıklı olarak orta sevi..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.