Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Bateş Kültür Yayınları

Bateş Kültür Yayınları

• Bateş Kültür Yayınları Kitapları | • Bateş Kültür Yayınları İletişim Bilgileri | • Bateş Kültür Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Bateş Kültür Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 4 kitap bulunuyor."Bateş Kültür Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hadiye Fahriye

Bateş Kültür Yayınları

İnsanlar yaşamak için gıdaya muhtaçtırlar. Gıdanın en mühim kısmı da şüphesiz ki şekerdir. Filvaki mekulatın cümlesinde az çok şeker vardır. Fakat vücudu muhtaç olduğu derecede tagdiye için sebzelerde ve hububattaki, şeker kafi gelemeyceğinden Cenab-ı Hak şekerli meyveleri halk buyurmak suretiyle insanın şeker ihtiyacını tatmin buyurmuştur.»»
M. Çağatay Uluçay

Bateş Kültür Yayınları

TARIH ANSIKLOPEDISI ORTA DERECELI OKULLAR ICIN»»
Arnold Toynbee

Bateş Kültür Yayınları

Bu kitabın başlangıç noktası, kendi zaman ve mekan sınırları içinde, kendi dışlarındaki tarihi olaylarla bağlantı kurmaksızın, kendi başlarına anlaşılabilir olacak tarihi inceleme alanları aramaktı; ilk araştırmalarımızın sonucunda, uygarlıklar diye anılan toplum türünün bu özellikte, kendi başına bir birim örneği olduğu vargısına ulaştık.

Şu ana kadar, bu ayrı ayrı birimlerin karşılaştırm..»»

Faruk Yener

Bateş Kültür Yayınları

Opera sanatının anayurdu İtalya`dır. Rönesans`ın başlıca merkezlerinden biri olan Floransa, çağımız müzikli sahne eserlerinin de beşiği sayılır. İncelemelerden, opera fikrinin bu şehirdeki bazı müzikçi ve şairlerin birleşerek eski Yunan oyunlarına benzer eserler yazmak istemelerinden doğduğu anlaşılıyor. Örnek olarak "Yunan Trajedisi" alınınca, eşlik edecek müziğin nasıl olacağı ve Peri tarafın..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.