Büyükler neden mi büyüktür? Biz, dizlerimizin üstüne çökmüşüz de ondan. Artık ayağa kalkalım! Stirnera [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Başkayerler Yayınları

Başkayerler Yayınları

• Başkayerler Yayınları Kitapları | • Başkayerler Yayınları İletişim Bilgileri | • Başkayerler Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Başkayerler Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 5 kitap bulunuyor.
Yıllar önce edebiyatın haliçi olmak için çıkmıştık yola. Sancılı çocukluk dönemlerimizi geçirdiğimiz haliç kıyıları, bize ilham vermişti. Bugünse, edebiyatın “başka bir yeri” olmak için adımlarımızı sıklaştırıyoruz… Zira hepimiz içimizde başka diyarlar büyütüyoruz… “Küçük Kara Balık” olmuştuk büyürken göllere sığamadık, okyanusları merak ettik. Kaf Dağı’nı aşan Anka Kuşu’nun peşi sıra takıldık kanadına. Tozlu kütüphane rafları, aksakallı sahaflar gördük… “Bahçe bizim gül bizdedir.” demişti şair. Bahçemizde yeni güller yeşerttik. Uzun yolculuklarda sığındığımız tek liman vardı: edebiyat... Başka Yerler Yayınları farklı konularda yeni kitaplar yayımlayacak. Mutfağımızda pişmekte olan lezzetler olabildiğince çeşitli… Şiir, öykü, deneme, roman, sinema, tarih ve araştırma dosyalarını okuyucularımızla buluşturmak istiyoruz. Birçok genç kalemin ilk kitabı Başka Yerler’den yayımlanmayı bekliyor. Edebiyat ve sanatın “başka yeri” olan yayınevimiz, usta kalemlerle genç yazarları bünyesinde barındıracak. Yeniliğin yanında olurken gelenekselden kopmayacak. Memleket olarak algı dünyamızın giderek daraldığı son on yıllarda kitap her geçen gün biraz daha hayatın dışına itiliyor. Başka Yerler olarak kitabın yoldaşlığını herkesle paylaşmak istiyoruz. Yüksek duvarlı bir yapı değil bizimkisi. Ulaşılabiliriz.
Son Yayınlanan Kitapları
Kemal Sivaslıoğlu, Rıza Oylum

Başkayerler Yayınları

İran, Filistin, Irak, İsrail, Lübnan, Suriye ve Mısır Sineması... Sinema Tarihi, Yönetmenler, Filmler, Festivaller... Sıradan insanların günlük hayatlarına odaklanan İran sineması, küçük hikâyelerden usta işi filmler çıkarabildi. Filistin'de ise sinema, bir halkın var olma mücadelesini resmediyordu. Dünya Sineması Kitaplığı, film izleyen herkes için... -Filmarası Dergisi- Dünya Sinema..»»
Kolektif

Başkayerler Yayınları

Nüket Eren Yaratıcı Yazarlık Atölyesi öğrencilerinin öykü seçkisinde 12 öykücü yer alıyor. Uzun bir eğitimden sonra yazma eyleminin sancılarını yaşayan bu öykücüler, en nitelikli ürünlerini bu seçkide bir araya getirdiler. Atölyenin kurucusu Nüket Eren; Atölye çalışmamıza yazma eyleminin yaşamlarımızdaki karşılığını soruşturmakla başladık. Yazarken bir yandan çocukluk oyunlarımıza devam ettik, b..»»
Savaş Aras

Başkayerler Yayınları

Kars'ın küçük bir köyünde büyük umutlarla başlayıp, İstanbul acımasızlığında hoyratça harcanan bir hayatın hikâyesi... Okul sıralarının hapishane ranzalarıyla yer değiştirdiği bir savruluşun romanı... Genç yazar Savaş Aras'tan çarpıcı bir gençlik romanı... (Tanıtım Bülteninden) »»
Çınar Göle

Başkayerler Yayınları

Nisanda Seni Beklemek Güllerle karşılardı varlığında, sevda mevsimini bu şehir. Oysa İçimi acıtıp, nisanı ağlatan dikenlerdi gül dalına yakışan. Dağınık bir hayatın penceresinde, şimdi kirli sakallı, hırpani bir nisan. Ayrılıksa; dışarıda özlemi çekilen bir bahar imkânsızlığı. Şimdi tam zamanı, gel sevgili! Öyle sorular sor ki yaşama dair, yanıtını birlikte arayalım Ve Öy..»»
Semih Bulgur

Başkayerler Yayınları

Düz yazı ile şiiri iç içe geçiren Semih Bulgur'un kelimeleri, kimi zaman öykülere, kimi zaman da şiirlere dönüşüyor. "Birden gözlerim acı içinde açıldı, baş aşağı yere doğru bakıyordum. Ağzım burnum kan içindeydi. Belimde ve kanımda korkunç ağrılarla, bizim evin yanındaki meşe ağacının dallarında asılı kalmıştım." (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.