İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bakış Yayınları

Bakış Yayınları

• Bakış Yayınları Kitapları | • Bakış Yayınları İletişim Bilgileri | • Bakış Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Bakış Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 14 kitap bulunuyor."Bakış Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ümit Aktaş

Bakış Yayınları

Adem.. İlk insan, ilk peygamber. İlk insan olma bilinci. Varlıkların ortasında müthiş bir yalnızlık, ürpertici bir yaşama istenci. İlk aşk, ilk isyan, ilk kan. İnsanlık serüveninin başlangıcı. Doğaya, ilkel kuttörelere ve bilinmeyene karşı, varolma, insan olma savaşı. Havva ile paylaşılan ilk trajedi. Adem'in öyküsü, Adem'den bugüne yaşayan büt&..»»
Juana Ponce De Leon

Bakış Yayınları

Bu kitap yaşadığımız zaman diliminde kendini gösteren çok önemli bir halk ayaklanması hakkında kaleme alınmış yazıları ve dökümanları bir araya toplayan benzersiz bir çalışmadır. Zapatista hareketinin üzerine kurulu olduğu düşünce ve ruhu çok etkileyici ve öz bir şekilde aktarmaktadır. Howard Zinn Marcos bir çok sesin sesi o..»»
Yılmaz Karadeniz

Bakış Yayınları

İlk çağlardan itibaren bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan İran coğrafyası, cazibe merkezi olma özelliğini muhafaza ederek bir çok kavim ve hükümdarı kendisine çekmiştir. Ahameni-Yunan savaşlarıdan dolayısıyla batılı tariçilerce Persia ismi ile adlandırılan İran, Sasani döneminde Müslüman Araplarca feth edildikten sonra Müslüman Türk Devletlerinin kurulduğu mekan olmuştur. Batıya doğru ya..»»
Abdullah Muradoğlu

Bakış Yayınları

İsmail Cem, gazetecilikten TRT Genel Müdürlüğü'ne, SHP'den CHP'ye, DSP'den YTP'ye, 30 yıldır aktif siyasetin içinde yer alan önemli bir isim Kültür Bakanlığı'nın yanı sıra, beş yıl Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığı'nı üstlendi. İsmi, iki kez Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gündeme geldi. 1970'lerde deği..»»
Ferhat Ünlü

Bakış Yayınları

Türkiye de yaşayan Amerikalı bir yazarın Eyüp Mezarlığı nda ortadan kaybolmasıyla başlayan esrarengiz olaylar zinciri hem Türk, hem de Amerikan istihbaratının ilgisini çekmiştir. Bir MİT görevlisi ve CIA ajanı, olayı soruşturmakla görevlendirilir. İstihbaratçılar olan biteni anlamak için işe koyulunca karmaşık bir labirente daldıklarının da farkına varırlar. Esrarengiz olaylar zinciri devam etmekt..»»
Ferhat Ünlü

Bakış Yayınları

Türkiye'de yaşayan Amerikalı bir yazarın Eyüp Mezarlığı'nda ortadan kaybolmasıyla başlayan esrarengiz olaylar zinciri hem Türk, hem de Amerikan istihbaratının ilgisini çekmiştir.Bir Mit görevlisi ve CIA ajanı, olayı soruşturmakla görevlendirilir. İstihbaratçılar olan biteni anlamak için işe koyulunca karmaşık bir labirente daldıklarının da farkına varırlar. Esrarengiz olaylar zinciri devam et..»»
Durali Yılmaz

Bakış Yayınları

Şeyh Bedreddin 1416 yılında, Nazım Hikmet'in dizelerinde dile getirdiği Serez Çarşısı'nda asıldı. Anadolu'nun en karışık birdönemiydi. Resmi tarihte iktidar için, fitne için başkaldıran bir asiydi, halk dilinde ise kahraman olarak yaşıyor. Yıldırım Beyazıt'ın Timur karşısında uğradığı yenilgiden sonra Anadolu'da hüküm süren fetret dönemine son vermek için çalıştı. II. Mehmet, Musa Çelebi'yi y..»»
Müfid Yüksel

Bakış Yayınları

Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin adı genelde birtakım imajlar ve önyargılar eşliğinde anılmaktadır. Kimine göre Osmanlı Tarihi'nde ilk komünist hareketin lideri, asi, dinden çıkmış, mülhid, kimine göre ise mutlakiyetçi yönetime haksızlıklara ve egemen sınıfa karşı başkaldırının, eşitlikçi, devrimci, özgürlükçü ve sosyalist hareketin Osmanlı'daki simgesidir. Şeyh Bedreddin hakkında şu ana kadar..»»
Müfid Yüksel

Bakış Yayınları

Günümüzde Alevi-Bektaşi tarihi ve şahsiyetlerine ilişkin yayınlanan eser ve araştırmalar genellikle ya modern-ideolojik yönelimleri yada tepkisel-duygusal tavırları yansıtmaktadır. Bu eserde Mehmed Ali Hilmi Dedebaba şahsında Bektaşiliğin nasıl bir seyir izlediğini ve Bektaşiler arasında oldukça büyük bir öneme sahip olan bu şahsiyetin, hangi düşüncelere sahip olduğu birinci elden kaynaklardan..»»
Max Weber

Bakış Yayınları

Jürgen Habermas

Bakış Yayınları

"Küreselleşme" parolası altında dikkatleri üzerine çeken yeni gelişim, tarihi bir terkibi köklü bir değişime uğratmaktadır. Bu terkib, kendini devlet toplum ve iktisadın aynı milli sınırlar dahilinde bir arada gelişmesi olarak göstermiştir. Milletler-arası iktisat sisteminde, ticari münasebetleri iç ve dış ticaret diye ayıran sınırları devletler tespit ederlerdi. Pazarların küreselleşmesi ile b..»»

Hüseyin Yavuz

Bakış Yayınları

ISYAN GUNLERI I/BIR UZUN KOSUYDU 68»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.