Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Babıali Kültür - BKY

Babıali Kültür - BKY

• Babıali Kültür - BKY Kitapları | • Babıali Kültür - BKY İletişim Bilgileri | • Babıali Kültür - BKY Hakkında Bilgi
Sitemizde Babıali Kültür - BKY isimli yayınevine ait Toplam 24 kitap bulunuyor."Babıali Kültür - BKY" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Özgen Keskin

Babıali Kültür - BKY

Şüphesiz, gelmiş geçmiş ve gelecek insanların en seçkini Hz. Muhammed'dir. ( sallallahu aleyhi ve sellem) Allah, O'nu 'İki Cihan Güneşi' olarak göndermiştir. ABD'li araştırmacı yazar, Michael Hart'ın, yayımladığı ' İnsanlık Tarihinin En Önemli Yüz İsmi' sıralamasında, kendisi Müslüman olmadığı halde, birinci sırayı O'na vermiş olması şaşırtıcı değildir. Bütün romanlar, kahramanlarını ünlü kılmışla..»»
Hayati İnanç

Babıali Kültür - BKY

Kim gidici değil ki... Biz de gideceğiz ve buluştuğum zaman ***sizi alkışladılar efendim*** diyeceğim. Önce Nabi'ye, sonra Şeyh Galib'e ve dahi Baki'ye... Evet onları sizler adına selamlayacağım. Gösterdiğiniz iltifatı bir postacı gibi taşıyacağım. Yaptığımız iş eskilerin tabiri ile ***nâkilane asar, raviyane ahbar*** olmaktır. Türkçeden Türkçeye çevirirsek eserleri nakletmek, haberleri rivaye..»»
Mehmet Can Şaşmaz

Babıali Kültür - BKY

Gaspıralı İsmail Bey, Kırımda neşrettiği Tercüman gazetesiyle Türk dünyasının ' Dilde birlik, Fikirde birlik, İşte birlik' olmasını ileri sürdü. Bu görüş, bugün de çok önemlidir. Çok doğrudur. Çok faydalıdır. Bu görüşün faydaları, sayılmayacak kadar çoktur. Yalnız, bugün iki yüz elli milyondan fazla olan Türk topluluklarının aynı dilde yani Türkçe ile konuşmaları için, önce alfabe birliği içind..»»
Arif Arslan

Babıali Kültür - BKY

30 Başarı Kuralı. Bir gün içinde okunabilecek ve bir hayat içinde faydalanılabilecek bu kitapta, yerel ve küresel örneklerle, başarılı olmanın yolları anlatılarak isteyen herkesin başarıya ulaşması amaçlanmıştır. 70 Başarı İnsanı. Kitapta Kemal Atatürk, Steve Jobs, Thomas Edison, Albert Einstein, Stephen King gibi farklı alanlardan ve ülkelerden dünyaca ünlü 70 büyük insanın yaşamına yer verilm..»»
Ragıp Karadayı

Babıali Kültür - BKY

Onlar ***Kır Çiçerkleri*** kadar narin, onlar kadar renkliydiler. Onlar muhabbet dolu birer küçük yürektiler… Su kadar berrak, billur kadar şeffaf, en nadide pırlantadan daha kıymetli, en mükemmel elmaslardan daha saftılar… Ne ufak bir lekeleri… Ne de en ufak bir kabahatları, kusurları vardı… Ve ne de günahları… Onlar birer melekti. Riyasız, hilesiz, samimi, içten geldiği gibi yazdılar. ***Kır..»»
Hasan İzzet Altınanıt

Babıali Kültür - BKY

Birinci Dünya Savaşı'ndan önce yapılan gizli antlaşmalarla Osmanlı Devleti'nin topraklarını paylaşan İtilaf Devletleri, savaş sonrasında Mondros Antlaşması'nı kendi menfaatlerine göre hazırlamış ve yorumlayarak uygulamışlardır. Bu sözde ateşkes antlaşması ile Osmanlı Devleti'nin nasıl parçalanacağını ortaya koyan sömürgeci devletler, Anadolu'nun her yanına kendileri ve uşakları ile hayâsızca saldı..»»
Kolektif

Babıali Kültür - BKY

Nasreddin Hoca efsaneleşmiş bir halk filozofudur. Fıkralarının tamamında sağlam bir dünya görüşü vardır. Herhangi bir aşırılığa onun zıddı ile karşılık verir. Yıkıcı değil yapıcıdır. İnsanı önce güldürür, sonra düşündürür. Her sözünde bir hikmet vardır. Günlük hayatın her safhası onun fıkralarında yer alır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Evliya Çelebi

Babıali Kültür - BKY

19 Ağustos 1930 gecesi, rüyasında gördüğü Hz. Peygamber'in elini öperek heyecanlanıp ' Şefaat ya Resulullah' diyecek yerde ' Seyahat ya Resulullah' diyerek kendi geleceğine farklı bir kapı aralayan Evliya Çelebi, tam kırk yıl boyunca bütün Osmanlı coğrafyasını adım adım dolaştı. Kimi zaman han odalarında menakıb dinledi, kimi zaman da çarşıların kalabalığına karışıp değişik kültürlerin insanları ..»»
Daniel Defoe

Babıali Kültür - BKY

Önce ona isminin Cuma olacağını öğrettim. Onu kurtardığım gün Cuma idi. O günün bir hatırası olmak üzere, ona bu ismi vermiştim. Bunun gibi ona efendi demesini de öğrettim ve bunun benim ismim olduğunu da kendisine anlattım. (Tanıtım Bülteninden) »»
Mevlana Celaleddin-i Rumi

Babıali Kültür - BKY

' Ben ölüp gitsem de, dünya durdukça, âşıklar arasında benim hikayelerim söylenir.' -Mevlana- (Tanıtım Bülteninden) »»
Şeyh Sadi Şirazi

Babıali Kültür - BKY

Bir gün gece vakti, geçen günleri mi düşünüyor; heba olan ömrüne mi acıyor ve gönül sarayının taşını gözyaşımla deliyor; hâlime uygun olarak şu beyitleri söylüyordum: Anbean ömrüm geçiyor, yaşım ilerliyor ve nefesim gittikçe tükeniyor. Bakıyorum da çok bir şey kalmamış. Elli yaşına bastın. Şimdiye kadar uykuda mıydın? (Tanıtım Bülteninden) »»
Yusuf Has Hacib

Babıali Kültür - BKY

Kutadgu Bilig, her iki dünyada da mutluluğa kavuşmak için gidilmesi gereken yolu göstermek amacıyla kaleme alınmıştır. Yusuf Has Hacib' e göre, ahireti kazanmak için bu dünyadan el etek çekerek sadece ibadetle zaman geçirmek yanlıştır. Asıl din yolu, kötüleri iyileştirmek cefaya karşı vefa göstermek ve yanlışları bağışlamaktan geçer. İnsanlara hizmet etmek suretiyle faydalı olmak, bir kimseyi hem ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.