Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız. HZ.ALİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Babıali Kitaplığı

Babıali Kitaplığı

• Babıali Kitaplığı Kitapları | • Babıali Kitaplığı İletişim Bilgileri | • Babıali Kitaplığı Hakkında Bilgi
Sitemizde Babıali Kitaplığı isimli yayınevine ait Toplam 57 kitap bulunuyor."Babıali Kitaplığı" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Tahsin Duman

Babıali Kitaplığı

"Şiir yazanın değil, ihtiyaç duyanındır" diyordu bir ünlü şair. Aslında olumsuzlukların bu denli kol gezdiği günümüz dünyasında, belki de en fazla ihtiyaç duyduğumuz şeylerin başında gelmeli şiir. Ama yaşadığımız olumsuzluklar bizi tüm içsel değerlerden kopardığı gibi sanat ve edebiyattan da koparmış durumdu. Konuşma..»»
Orhan Süreyya

Babıali Kitaplığı

Orhan Süreyya artık yaşamıyor. Aslında o bildiğimiz anlamda hiç yaşamadı. Ama bizim bildiğimiz yaşam boyutlarından ayrılışı, bilmem kaçıncı intihar şiirini yazdıktan sonra, şakağına dayadığı bir Baretta'dan çıkan 9 kalibrelik bir merminin patlamasıyla oldu. Başkası olsaydı mutlak kurtulurdu bu ölümden, ama o kurtulamadı. Y..»»
Tülin Erbaş

Babıali Kitaplığı

Sizlerle kucakladığım Üsküdar'ı yazarken vapur düdükleri, Sabah ezanları, sağlep kokuları ulaşırdı evlerimize. Konuk olurdum balkonlara, pencerelere.   Sarayburnu, Kireçburnu ve Üsküdar Esintileriyle tazeleniyordu kahveler, müzik setlerinde eski Longalar.  »»
Macit Beksaç

Babıali Kitaplığı

Her insanın bir yaşam boyutu vardır, bunu hepimiz biliriz ve kabul de ederiz. Acı, sevinç, aşk, umut, kaygı gibi yaşamsal biçimler, hayatın çeşitli dönemlerini değerlendirir, bu zaman parçalarına hayat verir. Eskilerin deyimiyle "insanı pişirir." Boyutları kendi değerleriyle algılamak ve bu değerlerle birlikte kabul etmekse yaşamın olmazsa olmaz k..»»
Şemsi Belli

Babıali Kitaplığı

Şemsi Belli adı, Anadolu insanının yüreğine her ne kadar "anayasso" şiiri ile çakılmış olsa da onun edebiyat dünyasında fırtına gibi estiği yıllarda ürettiği diğer şiirler gibi, yaşamının son döneminde toplumsal duyarlılığının bir sonucu olarak ortaya koyduğu şiirler de en az "anayasso" kadar etkileyici ve yaşama dairdir. Yaşadığımız ülke..»»
Şemsi Belli

Babıali Kitaplığı

Şemsi Belli´nin bu dizelerle son bulan "Anayasso" şiiri, edebiyat dünyasında yarattığı depremin yanısıra, metropollerde kendi içine dönük yaşayan kozmopolit burjuva yapının da yüzünü bir anlığına da olsa, Hakkari´ye, Tunceli´ye, Siirt´e çevirmesine neden oldu. Bu şiirle birlikte ortaya çıkan; Hasso´l..»»
Şemsi Belli

Babıali Kitaplığı

Ölüm Ötesinde Pilo bir kaşık al da gel Memiş. baban yememiş anan yememiş. kavurmalı pilo kaymaklı yoğurt bir kaşık al da gel, Memiş bu yollarda mayın yok  »»
Veysi Şeker

Babıali Kitaplığı

Umudu aşkla, aşkı acıyla, acıyı yaşamla, yaşamı tüm insansı değerler bütünüyle birleştiren insandır şair.    İnsanı insan yapan, yaşamı anlamlandıran, kimi zaman geceyi gündüz, kimi zaman gündüzü gece yapan, susturan konuşturan, ağlatan ve güldüren, sevindiren, korkutan ve öldürendir şiir.    ..»»
Taşkın Aşan

Babıali Kitaplığı

İletisi, küçük insanların dünyasından yana olan ve onların gelecek güzel günleri için sorumluluk taşıyan bir şairin şiirleri bunlar. Şairi gibi olan insanların seveceği, karşı dünyanın insanlarının burun kıvıracağı bu şiirler, yarınımızda yer alacaktır.   Altıncı kitabıyla, soluk soluğa bir şiir koşucusunu izleyeceğiz. Zaten yaşamın ..»»
Bahrem Yıldız

Babıali Kitaplığı

Türkülerle bezenmiş bir yaşam özlemi... Yüreği taşma noktasına gelmiş bir memleket duyarlılığı... Yitirilen değerler toplamına övgü... Halk şiiri geleneğinin çağdaş yaşamla bütünleşmiş çığlığı... Kent yorgunluğunun verdiği, kentte kaybolmuşluğun acıtan duyguları... Tüm bunlarla sarmaş dolaş şiirler toplamı... ..»»
Fatih Gökmen

Babıali Kitaplığı

Duygularınızı nasıl ifade edersiniz? İsteklerinizi, kırgınlıklarınızı ve kızgınlıklarınızı nasıl ortaya koyarsınız? Kendinizi nasıl anlatırsınız insan soyuna?   Bunları yaparken, kırıp döktüklerinize acıdığınızı, geiye dönüp baktığınızda pişman olduğunuz olur mu?   Olumsuz gibi görünen olayların gücü karşısında direncini..»»
Tülin Erbaş

Babıali Kitaplığı

- Kız Hatçe şu güğümleri doldur, ben bir koşu Senem'i yoklayıp geliyorum. - Senem iyileşmiş be abla, iş çok, ellerim morardı valla, sırtım sucuk gibi, bu dağ taş çamaşır biter gibi değil, sen de el atsaydın.  »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.