Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olanşey de düşünüleni yapmaktır. (Goethe) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Az Kitap

Az Kitap

• Az Kitap Kitapları | • Az Kitap İletişim Bilgileri | • Az Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Az Kitap isimli yayınevine ait Toplam 90 kitap bulunuyor."Az Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hakkı Erçetin

Az Kitap

Tüketimden çok üretim esas olduğu dönemlerin eşyasıdır çerge. Görünüm olarak kullanılma ihtimali kalmamış olan kumaş eşyaların tekrar hayata dahil etme ve bir katma değer oluşturma gayretidir. Bugünkü deyimle bir “geri dönüşüm” faaliyetidir. İşte buradan hareketle kitabımızın adını “Çerge” koymaya karar verdik. Hayat dediğimiz akıp giden bir zaman seli içinde yaşadığımız, gördüğümüz ve duyduğu..»»
Ayşe Karaca

Az Kitap

Bir hayal kahramanı değil Gülüm Dedem… Hayalî bir karakter değil… Sizin bizim gibi bu topraklarda doğmuş yaşamış bizden biri… Ama öyle bir insan ki ‘Yaşamak bir sanattır.’ düşüncesini uygularcasına; iyi bir evlat, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir dede olabilmiş harikulâde bir insan Gülüm Dedem… Eski kültürümüzdeki ulu kişilere çok benzeyen, bir aksakal adeta… Gülüm Dedem’in torunu olan yazar,..»»
Hilal Kahraman

Az Kitap

Soran, sorgulayan, gözleyen, dinleyen, herkesin, farklılığını fark ettiği tatlı, şirin bir kız çocuğuydu Hüma... Özgür ruhu, sevgi dolu yüreği, bir “Şair Çocuk” olarak havalanıp süzülüverdi gökyüzünde bir gün; tıpkı dostu Hüma kuşu gibi... “Bu kitabı okuyan tüm çocukların içlerindeki gizli yeteneği keşfetmesini ve ailelerinin de bu kitabı okumalarını diliyorum.” - Hilal Kahraman   ..»»
Cuma Özusan

Az Kitap

“Sen büyük ve kıymetli bir definenin üzerinde oturmuşsun ama ondan faydalanmasını ne yazık ki bilmiyorsun. Gözünü aç, toprağını kaz, orada altın ve mücevherler bulacaksın. Senin en gerçek servetin Allahın senin ruhuna kazıdığı akıl ve hikmettir”.“İnsan için en büyük hadise kendisidir ve kendi küçük dairesinde cereyan edenlerdir. Bir yerinin ağrıması onun için dünyanın herhangi bir yerindeki sa..»»
İbrahim Türk

Az Kitap

Aday adayının ana vazifesi, hayal kurmak, hayalini hedefe, hedefini planlamaya dönüştürmek ve planını kararlı bir şekilde uygulamaktır. Bu süreçte doğru hamleler yaparak istenilen hedef elde edilebilir.   Aynı zamanda atılacak tüm adımların hedefle uyumlu olması gerekmektedir.    Aday adaylığı sürecinde yapılması gerekenleri yapmak, aday gösterilmek için elzemdir.  ..»»
Nail Azbay

Az Kitap

Kafamın içindeki sözcükler artık çok ağır geliyor. Anlatmalıyım. Kendimi boşaltmalıyım. Kim dinler beni ya da kim duyar beni? Esasen hiçbir fikrim yok. Şu suskun sayfaların dili yok belki, ama benim sözümü hiç kesmeyeceklerine kanaat getirdiğim için, içimdeki sözcükleri buraya dökmekte bir sakınca görmedim. Belki anlatacaklarımı işiten şu kalemim, işittiklerimi kaldıram..»»
Gülden Eren

Az Kitap

Bir kelebek ömrüydü benimkisi Kanatsız bir kelebeğin ömrü… Sahi ne kadar yaşardı kanatları olmayan kelebek? Yaşar mıydı ki?       »»
Yasin Çiçek

Az Kitap

Vazgeçtiklerim Biliyorum her şer Yüce Allah’tan. Hayattayız ve yaşıyoruz fakat etrafımdakilere bakıyorum da… Yaşamak var bir de yaşamak var. Peki, benim hayatım hep böylevazgeçtiklerimden ibaret mi olacak? Ben bu bedenim için nelerden vazgeçtim oysa. İlk kez annem ve babamın ellerinden tutarak adım atmaktan İlk kez düşme korkusunu hissetmekten Kısacası bebek olma..»»
Asuman Eroğlu Göl

Az Kitap

Mücadeleci, yenilikçi, üretken, kararlı, sıra dışı bir kadın… Kendi tanımıyla; kendisinden “evlat, abla, arkadaş, sırdaş, eş, anne, işletmeci, feminist, hümanist, organizatör, modacı, blogger, yazar” olur ya da oldu da belki ama bir tek “fenomen” olmaz. “Söz uçar yazı kalır” ve sözler, kitap sayfalarına daha çok yakışır… Asuman Eroğlu, hızla akıp giden zamanda, sosyal ..»»
Asiye Türkan

Az Kitap

Arka Kapak Yazısı     Gençlerle bir yandan hasbihal edip, bir yandan da onlara yaratılışımızın ve varoluşumuzun sırlarından bahsetmek kolay değil. Gençlik çağı, dünyaya karşı tavır ve duruşumuzun yapılanmaya başladığı; biraz naif, biraz deli, saf ve temiz ama daha çok yüzeysel duyguları tatmaya başladığımız dönem… Asiye Türkan; bu çalışmasında, genç okurlarımızın, ..»»
Yusuf Özer

Az Kitap

Arka Kapak Yazısı     Bir insanın hayatına kaç aşk sığabilir? Ya da bir yüreğe kaç insanın eli dokunabilir? Aşk adına yüzlerce, binlerce tanım yapılmışken, bunca tanımın arasına birde kendi düşüncemi koymayacağım. Sen, senin kontrolün dışında "ömrüm" dediğin insandan ayrılmak zorunda kaldın mı? Onsuz aldığın bir nefesi bile ona ihanet sayarken, ayrı şehirlerde yaşam..»»
Nuri Murat Avcı

Az Kitap

Arka Kapak Yazısı     Sakın üzülme, sakın! Ayet-el Kürsi’nin “O hiç uyumaz” dediği bir Allah’ın var senin. Hiç kimse olmasa da hiç kimse duymasa da Allah sana yeter. Daraldığında, bunaldığında, köşeye sıkıştığında aklına onu getir. Ellerini aç ve gönülden dua et, Rabbinden iste. Karıncanın bile sesini duyan Rabbim, senin mi sesini duymayacak kardeşim? Senin kalb..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.