Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ayraç Yayınevi

Ayraç Yayınevi

• Ayraç Yayınevi Kitapları | • Ayraç Yayınevi İletişim Bilgileri | • Ayraç Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Ayraç Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 42 kitap bulunuyor."Ayraç Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Pıerre Clastres

Ayraç Yayınevi

Nüfusları kırk ila birkaç bin kişi arasında değişen yüzlerce kabilenin, Güney Amerika kıtasının her metre karesini kullanarak ve ekolojik ortamla tam bir uyum içinde sürdürdükleri yaşam biçimini ilkel olarak nitelendirmek istila ve katliamla ele geçirdikleri kıtayı hızla tahrip eden Batılıların yaşamını ise uygar addetmek, inandırıcılığını çoktan yitirdi. Fransız antropolog Pierre Clastres sayesin..»»
Saki

Ayraç Yayınevi

Saki'den İnciler; "- Elbisesi Paris işi ama, onu bariz bir İngiliz aksanıyla giyiyor -Ufacık bir kusur insanı bazen bir yığın açıklama yapma zahmetinden kurtarır -Fare kapanına peynir koyarken her zaman fare için yer bırakırım -Gençler olmayacak şeylere heveslenirler, yaşlılarsa hiç vuku bulmamış şeyleri hatırlarlar -Adresler nerede olduğ..»»
Moses I. Finley

Ayraç Yayınevi

Yirminci yüzyılın önde gelen Antikçağ uzmanlarından biri olan Moses I. Finley, verdiği bir dizi konferansın metninden oluşan bu kitapta, Antik Yunan'ın ve modern dünyanın demokrasi deneyimlerini ve teorilerini karşılaştırmakta. Finley böyle bir karşılaştırmayı yaparak, modern toplumların en önemli sorunlarından biri olan 'demokrasi'nin, yani "halkın halk tarafından yönetilmesi" çabasının ve fikrin..»»
Voltaire

Ayraç Yayınevi

Erol Olcay

Ayraç Yayınevi

Tahir Nejat Gencan tarafından önce sadece liseler için küçük hacimli hazırlanan daha sonra genişletilip geniş kitlelere hitap eden Dilbilgisi kitabı klasik ve modern bakış açısını birleştirmiştir. Klasik anlayışın tersine söz dizimine başta yer verilir. Her kural en ince anlam ayrıntısına kadar incelenmiş, Türk yazınından alınan örneklerle daha anlaşılır bir hale getirilmiştir. Kitapta kullanılan ..»»
Karl Heinrich Marx

Ayraç Yayınevi

Demokritos ile Epikouros´un Doğa Felsefelerindeki Ayırım Marx´ın doktora tezidir. Marx´a göre, felsefe tarihinde Epikourosçu, stoacı, kuşkucu düşünürlere öncelleriyle bağlantısı olmayan birer eklenti diye bakılır. Bunlar, yanlış olarak, İskenderiye felsefesine bağlanırlar. İskenderiye felsefesi de tam bir sayıklama olarak görülür. Oysa Marx´a kalırsa, bunlar Roma düşünüşlüğünün ilk örnekleri, içer..»»
Allan Megill

Ayraç Yayınevi

Aşırılığın Peygamberleri "Nietzsche, Heidegger, Foucault, Derrida"»»
Hippokrates

Ayraç Yayınevi

Gülmeye ve Deliliğe Dair»»
Erol Mutlu

Ayraç Yayınevi

2005 yılında kaybettiğimiz Erol Mutlu, Türkiye`de iletişim çalışmaları alanında en yetkin isimlerin başında gelir. İlk yayımlandığı zaman Türkiye`de çığır açıcı mahiyet taşımış bu kitabbında prof. Mutlu televizyonun dünyada ve Türkiye`deki yapılanma sürecine eleştirel bir yaklaşımla ışık tutuyor.

Bugün birer medya devine dönüşmüş yapım şirketlerinden artık hemen herkesi tutsak almış dizil..»»

Jonathan Neale

Ayraç Yayınevi

Türkiye`de Amerikan aleyhtarlığı tarihin hiçbir döneminde olmadığı ölçüde yükselmiş durumda. Üstelik bu, yalnız Türkiye`ye özgü değil. Ortadoğu`dan Güney Amerika`ya, Afrika`dan Uzak Doğu`ya kadar dünyanın hemen her köşesindeki halkların ortak noktası: Amerikan nefreti. 11 Eylül saldırısı sonrasında bir Amerikalı`nın sarfettiği şu sözler, durumun vahametini çarpıcı biçimde yansıtmakta: "Dünyayı ..»»

Melis Alphan

Ayraç Yayınevi

Birçoklarına öyle görünmese de modanın ekonomik açıdan önemi kadar kültürel olarak etkisi de çok büyük. Efsanevi tasarımcı Coco Chanel`in dediği gibi moda sadece giysilerde var olan bir şey değil; moda soluduğumuz havadaki bir şey. Fikirlerle, yaşam tarzımızla, olan bitenle ilgili bir şey...

Bu kitaptaki yazılar böyle bir pencereden Türkiye`nin moda görüntüsüne bakıyor. Yer yer modayla da..»»

Atatürk İnkılapları 1/2***

Ayraç Yayınevi

Yükseköğretim Kurumlarımızın bütün sınıflarında `Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi`ni bir bütün olarak sunmak ve bu bütünlük anlayışı içinde kavratıp okutmak için hazırlanan `Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi` kitabı, iki cilt halinde hazırlanmıştır. Birinci ciltte `Türk İnkılabı`nın Hazırlık Dönemi ve Türk İstiklal Savaşı` (I - 1) , ikinci ciltte ise `Atatürk İnkılapları (I - 2) ` işlenmişti..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.