Başarıyı hedef alın mükemmel olmayı değil. Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın; mükemmeliyetçiliğin arkasında korku yatar. İnsan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğü [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ayizi Kitap

Ayizi Kitap

• Ayizi Kitap Kitapları | • Ayizi Kitap İletişim Bilgileri | • Ayizi Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Ayizi Kitap isimli yayınevine ait Toplam 56 kitap bulunuyor."Ayizi Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Çimen Günay Erkol

Ayizi Kitap

“Sayfalar çiçekli süslerle çevrelenmiş. […] Sesli okuyorsun: Lütfen biraz dikkat et/Kirlenmesin defterim/Yazdığım bu şiirler/Gamlı hayatım benim. Altında da kocaman bir yazıyla: ‘Bunu yazan Nuri’ […] Yedi sekiz yaşlarda bir çocuk saflığı içinde yazılmış ilkel şiirlerle dolu defteri kolunun altına sıkıştırıp çıkıyorsun.” “12 Mart romanları” olarak etiketlenen bir dizi metin, aralarındaki farklıl..»»
Eda Çakmak

Ayizi Kitap

"Moda, günlük havanın bir parçası ve daima, bütün olaylarla beraber, değişiyor. Yaklaşan bir devrimi bile giysilerde görebilirsiniz. Her şeyi giysilerde görebilir ve hissedebilirsiniz."Diana Vreeland Feminizmin modayla ilişkisi her zaman “hararetli” bir ilişki olmuştur. Elli yıl önce feministler boşuna yakmamışlardı o sütyenleri! Elinizdeki, şimdi, 21. Yüzyılın beden politikaları zamanında, ..»»
Kolektif

Ayizi Kitap

Hoşçakalın... İstedik ki bildiğimiz şeyleri anlatmayalım okurlara. Anlatırken öğrenelim, yazarken düşünelim, sesimize ses katalım, aklımıza akıl... Okurlarımız, yazarlarımız olsun. Eylemle söz arasındaki bağı başka türlü kuralım. Deneyelim en azından. “Platform dergisi” değildik biz, o ne demekse. Bir denemeydik. Hevestik. Zordu. Ama şimdi başlasak, yine ordan başlardık.»»
Ayten Kaya Görgün

Ayizi Kitap

“...Alttan almadım, benim de biriktirdiklerim vardı.Bana bak, annen çekip gittiğinde, baban seni alıp yanıma geldi. Annesi olmayan çocuğun babası olur mu? Ben sadece halaydım. Hala! Nerden bileyim sünnetçinin iyi olup olmadığını? Eli iyi demişlerdi. Dursana, nereye gidiyorsun? Hep böyle yapıyorsun, sen kus, içini dök. Ben?Kapıyı küt diye çarpıp çıkarken ne deliliğimi bıraktı, ne evde kalmışlığımı...»»
Nesibe Çakır

Ayizi Kitap

“Dünya mevsimsiz ve toleranssızken, bu kadınlar varlıklarını sürdürebilmek için taşın sonsuzluğuna sığındılar. Mermerin şeklini aldıkları anda, yaşamlarında büyük dönemece girdiler. Öteki insanlardan uzağa düştüler, değişimlerini zarafetle taşıyarak sürüldüler, kaçtılar, kayboldular, gene de kendilerini buldular. Mermerin içerisinde öyle saydam ve kırılgan görünüyorlardı ki… Işığın izini sürer gib..»»
Kolektif

Ayizi Kitap

Amargi Feminist Dergi Sayı : 29»»
Kolektif

Ayizi Kitap

Amargi Feminist Dergi Sayı : 25»»
Pamuk Yıldız

Ayizi Kitap

Hatırlama, insan yapımı felaketlere doğrudan maruz kalmış olanlar için, çoğu zaman, geçmişin travmatik etkilerinden kurtulmanın ve özgürleşmenin yegane yolu olarak görünür. Travmatik deneyimin üzerinden daha fazla zaman geçtikçe, hatırlama hayatta kalanlar açısından daha büyük bir ruhsal ihtiyaç ve gelecek nesillere karşı daha ağır bir toplumsal yükümlülük haline gelir. Imre Kertesz Pamuk Yı..»»
Kolektif

Ayizi Kitap

Kimininki Alınganlık, Kimininki Hassasiyet Çok hassas bir dönemden geçiyoruz… Millî hassasiyetler bir taraftan, dinî olanlar zaten hep, erkeklik gururuydu takım ruhuydu… Çok hassasız sizin anlayacağınız. Dokunsanız patlarız. Alınganlık kadınlara mı özgüdür? İnsan şu dünyadan pek bir şey alamadığında mı biraz alıngan olur?Neyden alınırız en çok? Kimden?İktidar olmak biraz da hassasiyetler yaratı..»»
Kolektif

Ayizi Kitap

Amargi Feminist Dergi Sayı : 30»»
Elif Özer

Ayizi Kitap

Kolektif

Ayizi Kitap

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.