Büyükler neden mi büyüktür? Biz, dizlerimizin üstüne çökmüşüz de ondan. Artık ayağa kalkalım! Stirnera [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ava Yayınları

Ava Yayınları

• Ava Yayınları Kitapları | • Ava Yayınları İletişim Bilgileri | • Ava Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Ava Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 8 kitap bulunuyor."Ava Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Çetin Duran

Ava Yayınları

Kösnül Düşünce gözlerim coğrafyana Ah dedim Diş geçirebilsem kaburgandaki bostana Kıyısına ırmağın varabilsem bir Aşıp da dağ yamaçlarını Bir kulaç atabilsem can suyuna (Kitabın içinden) »»
Azad Zal

Ava Yayınları

"Teşiyen ku Azad hawara xwe digihine wan u ji wan dixwaze ku bibin veresen qirina wi, twşiya dayiken kurwenda, teşiya dayiken ku kulen xwe bi ser deste şeve de dirisin, teşiya dayiken ku di tenura dile xwe de nane evine dipehtin in... Azad jiyina bi qirin dike qirina jiyana me." -Arjin Ari- (Arka Kapak) »»
Hicran Aslan

Ava Yayınları

Lekenin Suskunluğuna Dokunmak Kendi kendini sınamanın karnavalı bu... Şehrin ve kadının şarkıları... Tarihin kendini devam ettirdikleri denince aklıma mekanlar gelir ve kadınlar... Yüzyılları sırtında taşıyan suskun bir tanıklık vardır mekanlarda ve en az onlar kadar dilsiz onlar kadar farkındalığı gelişmiş kadınlar... Yüzü yok kadınların, çıplaklıkları çürümüş... Sessizliğin çekiciliği..»»
Roni War

Ava Yayınları

"Şakanın olmaz olası gerçekliği" deyip durdum Roni War'ın öykülerini okurken. Bu bir tespit, işte eleştiriye dayalı bir olumlama değildi. İçinde sevinç, şaşkınlık bulunan bir tepkiydi diyebilirim. Bir öykü bunu başarabiliyorsa, yani okuru edebi doğruluklar sınıfının sıralarından açık havaya çıkarıp, onu "gelişigüzel" konuşturuyorsa bu az mıdır? Okur tepkilerini illaki estetize etmemiz gerek..»»
Roni War

Ava Yayınları

Wek hercar iro disa ruhe Feqi re dixwest. Beri her tişti ruhe Feqi bi re diket u li du ruhe xwe, ew ji derdiket we rewitiye. Loma niha kare xwe u çuyine dikir. Her çuyineke deriye kamilbuneke je re vedikir. Di van rewitiyen xwe de pergi gelek tiştan, gelek buyeran u gelek kesan dihat. Her tişta ku pergi wi dihat, her kesen ku didit u her buyere, bi awayeki bandor li wi dikir. Geh kefa wi dihat, ..»»
Pelin Yılmaz

Ava Yayınları

Göç davullarının sesleri duyuluyor. Ne oba var, ne kervan; tek başına bir yolcu. Adı Emre Sencer. 24 yaşında, öğretmen. Gideceği yeri kendisi seçti. Olabildiğince uzak, olabildiğince ücra. Niye gitmek istediğini, neden kaçtığını kimse tam olarak bilmiyor. En büyük ihtiyacı bolca koli bandı. Durup durup aynı şarkıyı dinliyor.Gökyüzü iplik iplik aydınlanıyor, peşinden bir gürleme. Birazdan yağmur ba..»»
Nursel Aras

Ava Yayınları

"Sessizce soğuttum acılarımı. Yaralarımı üzerimde kuruttum. Ayyaş gecelerin ürküten deli naralarını çatılara,yağmur oluklarına, kaldırım taşlarına sakladım. Hiçbirini duymadınız, bilmediniz siz... Anlamadınız da..." Yalnızlık da Yorar'daki öykülerde anlatının dozu hep hüzünlü... Yalın ve canlı yazılmış öykülerde dikkati çeken başka bir özellik ise sürükleyici anlatım ve şaşırtıcı gelişmele..»»
Roni War

Ava Yayınları

Tu te li aaşxaneyeke rudini. Tu xwarine ji xwe re dixwazi u ji garson dispirsi be ka gelo cihe wan ye ku mirov destava xwe ya biçuk le bişikine heye yan na. Garson dibeje, "Li çayxaneya tenişte heye." Ew dihere ku xwarina te ji xwarinpej re bibeje, tu ji radibidiheri çayxaneya ku wi ji te re gotiye. Pişti ku ye di daşire de ye derdikeve, tu dernas dibi u destava xwe dişikini. Tu derdikevi deste..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.