Benim buluşuma göre bütün insani kötülükler, insanların bir arada sessizce oturamamalarından kaynaklanmaktadır. MOLiERE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ataköy Marina Yacht Club

Ataköy Marina Yacht Club

• Ataköy Marina Yacht Club Kitapları | • Ataköy Marina Yacht Club İletişim Bilgileri | • Ataköy Marina Yacht Club Hakkında Bilgi
Sitemizde Ataköy Marina Yacht Club isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Ataköy Marina Yacht Club" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Tristan Jones

Ataköy Marina Yacht Club

Altı yıllık gözü pek yolculuğu sırasında, dünyanın en alçak (Lut Gölü /İsrail) ve en yüksek (Titikaka Gölü /And Dağları) su kütlelerini küçük bir tekneyle gezen Tristan Jones, yeryüzünün çevresini iki kez dolaşacak kadar mesafeyi, kendi deyimiyle, “insanın dayanma gücü sınırının bin kez ötesine geçerek” kat etmiştir. Bir solukta okunacak bu etkileyici macera öyküsü insan azminin de bir belgesidir...»»
Eralp Akkoyunlu

Ataköy Marina Yacht Club

Bana dün gibi geliyor ama Yosun’un yapımına başladığımdan beri 30 yıl geçmiş. Denize ineli 22, dünya turuna çıkalı 18, ilk turu tamamlayalı 11 yıl olmuş. O zamandan beri Yosun’un öyküsünü kitap olarak toplayıp yazmak bana zor geldi. Yelken dergilerine verdiğim birkaç yazıyla, bir iki röportajla yetindim. Yosun’u yapmayı da, onunla okyanuslara açılmayı da daha çok kendimi tanımak, kim olduğumu anla..»»
Ömer Bozkurt

Ataköy Marina Yacht Club

"...Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hüzünlerle çevrili ülkemizde kalkıp Kerguelen Adaları`na doğru yola koyulacak ve üstelik bundan nefis bir kitap çıkartacak sosyoloji profesörü az bulunur herhalde. Kaldı ki bunu son derece mütevazı bir biçimde yapıyor Ömer Bozkurt Hoca. Kendisini sadece "gezgin" diye tanımlaması da yanıltmasın sizi. Yaptığı iş, gösterdiği çaba, yürüdüğü yol, getirdiği bilgi..»»

Louisa Rudeen (Yayına Hazırlayan)

Ataköy Marina Yacht Club

Doğanın, nazik bir yol arkadaşından, kısa sürede hiddetli bir rakibe dönüşüverdiği, ağırlaşan koşulların saklanacak hiçbir yer bırakmadığı,her şeyin önemini yitirip, denize karşı teke tek kalınan anılar…

MotorBoating dergisinin sayfalarından alınmış, yıllar sonra değil, olayın sıcaklığında yazılmış; olay tarihi, yeri belli, bizzat tanıkların ifadelerinden aktarılan, birbirinden heyec..»»

Klaus Hympendahl

Ataköy Marina Yacht Club

Kanarya Adaları`ndan altı kişilik bir ekiple yola çıkan Apollonia, binlerce millik bir okyanus seferi sonrası Barbados`ta limana yanaştığında ekipten iki kişi kayıp, biri ise ağır yaralıdır. Seyir defterine olup bitenler günü gününe işlenmişse de yazılanların hiçbiri doğru değildir. Dehşetin Seyir Defteri, titizlikle toplanmış verilerle, gerçek bir öyküye dayanan, ustaca kurgulanmış, gerilim do..»»

Klaus Hympendahl

Ataköy Marina Yacht Club

Denizcilik konulu kitaplarıyla tanınmış yazar Klaus Hympendahl`ın bu kitabı, garip şekilde tabulaştırılmış ve bu nedenle de son derece ilgi çekici bir tema olan "Yelkenli Gemilerde Kadınlar" üzerine bir ilk monografi. 13. yüzyıldan beri yazılı kaynaklarda kadınlar neredeyse hiç görülmezler, hatta bugün dahi yedi düvelin denizlerindeki kadınlar denizcilik edebiyatının en sevdiği konulardan biri değ..»»
Bobby Schenk

Ataköy Marina Yacht Club

Yelkenli Tekne ve Uçakla Dünyanın Sonuna Kadar Yıllarca denizlerde yaşamış, dünyayı dolaşmış, Almanya`nın en ünlü dünya gezginlerinden Bobby ve Carla Schenk "yelkende yedinci derece" kabul edilen, Tierra del Fuego`daki (Feuerland/Ateş Toprakları) La-Maire Boğazı`nı ve Staten Adası`nı aşmayı düşlediler. Önce tek motorlu iki kişilik bir uçakla 15000 km.lik tehlikeli bir yolculuktan sonra Atla..»»
Harald Schwarzlose

Ataköy Marina Yacht Club

Kitabın çevirisinde yıllar önce ilgili kurumlarca yayımlanmış “Optimist”* kitaplarındaki terminolojiyi de dikkate alarak kimi farklı veya çelişkili adlandırmaları metin içinde veya dipnotlarda belirttik.

Teknik anlatımlı bir kitap olması nedeniyle oldukça serbest bir çeviriyi tercih ettik. Örneğin birkaç yerde, çocuklar için daha özendirici olabilmek adına yazarın yarışçı dilini yumuşatmay..»»

Çetin Kent

Ataköy Marina Yacht Club

Zenginliğimizi çoğaltan ve mutluluğumuzu hazırlayan unsurlar, sağlıklı olmak, öğrenim ve eğitimden geçmiş olmak, bir iş sahibi olmak, özel ilgi alanlarında dolaşmak, doğayı ve insanı sevmek, saymak değil midir? Bu bağlamda insanın öz yaşamına saygı duymasıyla başlayan süreç, onun karnını doyurmaya ve barınmaya yönelik günlük ihtiyaçları dışında, mutlu olacağı zengin bir çevre aramasıyla devam eder..»»
Tania AebiBernadette Brennan

Ataköy Marina Yacht Club

Daha önce tek başına tekne kullanmamış, hatta iki sene öncesine kadar yelkenli bir tekneye binmemiş olan Tania Aebi, babasının, ya üniversite ya tek başına "bir yelkenli ile dünya turu" önerisi üzerine, dünya turunu seçer. Tania`nın mavi bilinmeze açılmadan önce yelkencilikle ustalaşması için zamanı yoktur, bekleyemez artık. Birkaç kitap okuyup, navigasyon kursu alarak teknesini babasıyla birlikte..»»
Tristan Jones

Ataköy Marina Yacht Club

Tristan Jones, çoğunlukla küçük yelkenlilerle ve tek başına yaptığı sıra dışı seyir ve serüvenleriyle Batı’da iyi tanınan, hayatı denizlerde geçmiş ünlü bir gezgin ve yazar. Neredeyse dünyanın bütün denizlerini dolaşan, dokuzu tek başına olmak üzere en az yirmi kez Atlas Okyanusu’nu geçen Tristan Jones’un Türkçedeki ilk kitabı Buz.
Klasik deniz hikayelerinden biri haline gelen Buz, yazarın tek..»»
Wilfried Erdman

Ataköy Marina Yacht Club

İmkansız Bir Sefer her yönüyle sıradışı bir kitap Stern dergisinin düzenlediği bir yarışmanın değişik mesleklerden, yelken tecrübesi olmayan, hepsi birbirine yabancı talihlileri, Almanya`nın en ünlü açık deniz gezgini Wilfried Erdmann kumandasında New York`a gitmek için Atlantik`e açılıyor. İkinci bir talihli grubu da tekneyi Almanya`ya geri getiriyor. On beş metrelik Gatsby yatı, kadın ve erke..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.