Başarıyı hedef alın mükemmel olmayı değil. Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın; mükemmeliyetçiliğin arkasında korku yatar. İnsan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğü [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Asur Yayınları

Asur Yayınları

• Asur Yayınları Kitapları | • Asur Yayınları İletişim Bilgileri | • Asur Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Asur Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 9 kitap bulunuyor."Asur Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Jacques Delarue

Asur Yayınları

Gestapo: bu üç hece, on iki yıl boyunca Almanya'yı sonra da bütün Avrupa'yı titretmişti. Yüz binlerce insan "toplumsal gereklilikler" denen şeyin maskesi altında faaliyet gösteren ajanlar tarafından sürgün edilmiş milyonlarca kişi onun ve kardeşleri SS'lerin darbeleri altında ıstırap çekmiş ve ölmüştü. Bu bö..»»
Şahruh Akhavi

Asur Yayınları

Bu kitap, Ortadoğu'da son dönemde meydana gelen olayların perde arkasına inmeye ve bölgedeki siyaset araçlarını tam olarak anlamaya çalışan birkaç etkin girişimden birisi. Ortadoğu: Laik ve Kutsal Politikalar, temel tarihsel ve teorik bağlamları sağlam bir dengede sunuyor. Shahrough Akhavi, bu kitabında Ortadoğu'da tarihsel gelişime yanıt olarak siyaset anlayışın nasıl evrimleştiğini ortaya koyuy..»»
Coşkun İnce

Asur Yayınları

KIRIM... SAVAŞ SÜRGÜN TEHCİR VE KATLİAMLARIN YAŞANDIĞI YER KIRIM... Türkiye Cumhuriyetinin de desteklediği Kırım Türklerinden oluşan. Almanların yanında Ruslara karşı savaşan Mavi Alayın Lejyoner birliklerin kurşuna dizilerek biten acı sonu... ve Aşk... Her zaman her yerde... Yahudi Aybüke ile Müslüman İlkayın silahların gölgesinde yaşamaya çalıştığı büyük aşk... Aybüke Almanyada İlkay Ruslarda e..»»
Günseli Önal

Asur Yayınları

Sevgilime her şeye 'Evet' diyeceğim bir hafta geçirip aramızdaki sınırı kaldırmayı önerdiğim anda ok yaydan çıkmıştı. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktı. Ciddi olup olmadığımı anlamak için aklına ilk gelenleri sorduktan ve dediğimi yapacağımı anladıktan sonra, gerçekten istediği şeyi açıkça söylemişti: "Canını yakacağ..»»
Selahattin Çetiner

Asur Yayınları

Osmanlı İmparatorluğu'nun 1299 senesinden 1922 yılına kadar süregelen 623 yıllık yaşamında dört dönem olmuştur. 1- Kayı Aşireti Reisi OsmanGazi'nin (D-1258-Ö-1326) devletin ilk hükümdarı olması ve ona isminin verilmesi ile 1299 yılında başlayan ve 1453 yılına kadar 154 yıl süren kuruluş dönemi. 2- Fatih Sultan Mehmet'in (D-1432 Ö-1481) 1453 yılında Kostatinopl'u (İstanbul) fethi ile başlayıp, ..»»
Coşkun İnce

Asur Yayınları

Sevgili İlkay; Bu satırları yazarken sana, içim acıyor. Senin sesini, yüzünü, elini, inan her yerini hayal ederek yazıyorum. Beni bırakıp gitmek zorunda kaldığında körpecik bir genç kızdım. Aşkımla, aşkınla yanıp tutuşan çaresiz bir sevdalı... Eğer bir gün bir yerlerde karşılaşacak olursak, ne olur yüzüme bak. Ben, seni utandıracak hiçbir şey yapmadım. Bu mektubu yazarken bile yüzün gözümün ön..»»
Jacgues Delarue

Asur Yayınları

Gestapo: bu üç hece, on iki yıl boyunca Almanya'yı sonra da bütün Avrupa'yı titretmişti. Yüz binlerce insan "toplumsal gereklilikler" denen şeyin maskesi altında faaliyet gösteren ajanlar tarafından sürgün edilmiş milyonlarca kişi onun ve kardeşleri SS'lerin darbeleri altında ıstırap çekmiş ve ölmüştü. Bu böyleyken, Nazizm ve İkinci Dünya Savaşı ile ilgili olayları en küçük ayrıntısına kadar inc..»»
Sezen Aksu

Asur Yayınları

Orhan Gencebay`ın sesi, tütün gibidir. Orhan Gencebay, tütünün hem tadına, hem rengine benzer. Gencebay`ın içe işleyen buğulu sesinde tütün sarısı hüzünle, ateş mavisi öfke, yan yanadır. Değişim sürecinin sancılarını yaşayan bir ülkenin uzun sürmüş yalnızlıklarındaki hüzün ve öfke, seslerden yontulmuş bir sessizlikte çoğalır. Sezen Aksu`nun sesi kola gibidir. Sezen Aksu, kolanın hem tadına..»»
Sıddık Akbayır

Asur Yayınları

Efsanenin yalnızlığı` , neden büyük şairlere özgü ortak kader olur ? Neden , Nâzım Hikmet`in ve Necip Fazıl`ın hayatları , şiilerinin önüne geçer ; neden , serüvenlerinde `tek` ve `yalnız` kalırlar ? Türk Düşünce hayatına yön veren , iki köklü ve farklı akım olan Marksizme ve İslâmi düşünceye bağlanışları bu iki büyük şairimizi bir yanda `bayrak`laştırırken , öte yanda neden , `doğru..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.