Bin aşığın var senin, ben bin birincisiyim. Onların işlerini yoluna koymadan bana gelmiyorsun. Suzenî [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Aspendos Yayıncılık

Aspendos Yayıncılık

• Aspendos Yayıncılık Kitapları | • Aspendos Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Aspendos Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Aspendos Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 83 kitap bulunuyor."Aspendos Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Anna Wilson

Aspendos Yayıncılık

Vlad’i tanıyorsunuz, hani şu gelmiş geçmiş en korkunç vampir ailesinin küçük sevimli üyesi. Ailesi, vampir yeteneklerine hiç ilgi duymayan Vlad’i vampir eğitimi için Transilvanya’ya göndermek istiyor. Vlad ise insan okulundan en iyi arkadaşı Minxie’den ayrılmamak için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlı. O kadar ki korkunç bir vampir olması için verilen ödevleri bi..»»
Franz Kafka

Aspendos Yayıncılık

Franz Kafka bu mektubu babasının karşı çıkması nedeniyle gerçekleştiremediği evlilik yüzünden kaleme alır. Bu konuda babasına duyduğu öfke, çocukluğundan itibaren otoriter ve güçlü baba figürü karşısında yaşadığı korkuları, kaygıları ve bastırılmışlığı bir bütün olarak kâğıda dökmesine yol açar.   Hayatı boyunca babasına karşı hayranlık ve nefret ikileminde yaşayan, üs..»»
Meral Kır

Aspendos Yayıncılık

SANCAKTAR AİLESİNİN AŞK VE MACERA DOLU HİKÂYESİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR! Aşkın a?edilmeye, gerçeklerin ortaya çıkmaya ve küçük bir kızın kurtarılmaya ihtiyacı vardı! Çocuklarıyla beraber kendine yepyeni bir dünya kuran Asya, iki yıl sonra Doruk’un Amerika’dan geri dönmesiyle en başa döndüğünü hissediyordu. Ancak bu defa kararlıydı; aşka bir kere teslim olmuştu, ayn..»»
Nikolay Vasilyeviç Gogol

Aspendos Yayıncılık

  Bir devlet dairesinde kâtip olarak çalışan Poprishchin işini ve yaşadığı hayatı günden güne daha fazla sorgulamaktadır. Daire müdürünün kızı Sophie’ye âşıktır ancak bu aşkın önünde büyük bir engel vardır: O sıradan bir memurdur.   Poprishchin bir gün sokakta Sophie’ye rastlar. Ona görünmemek için gizlendiği sırada Sophie’nin köpeğinin başka bir köpekle tıpkı bir ins..»»
Antoine De Saint-Exupery

Aspendos Yayıncılık

Uçağında meydana gelen arıza yüzünden Büyük Sahra Çölü’ne düşen bir pilot, çölde geçirdiği ilk gecenin ardından bir çocuk sesiyle uyanır.  Göz kapaklarını araladığında, uçsuz bucaksız çölün ortasında pek de kaybolmuş gibi görünmeyen tuhaf ama sevimli bir çocuk görür karşısında. Pilot ile Küçük Prens işte böyle tanışırlar. Peki, Küçük Prens’in ıssız bir çölde tek başın..»»
Samed Behrengi

Aspendos Yayıncılık

“Derenin sona erdiği yere gitmek istiyorum, anne. Orayı ve ötesinde ne olduğunu görmeliyim. Başka yerlerde neler olup bittiğini öğrenmem lazım.” Bir sabah ansızın böyle der annesine, Küçük Kara Balık. Yeni yerler keşfetmeye ve yeni şeyler öğrenmeye meraklıdır. Dünyayı içinde yaşadıkları küçük dereden ibaret sanan yaşlı balıkların tüm itirazlarına rağmen yola koyulur. T..»»
Samed Behrengi

Aspendos Yayıncılık

Latif, babasıyla birlikte iş bulmak umuduyla Tahran’a gelmiştir. Babası ekmek parası kazanabilmek için seyyar satıcılık yaparken, Latif bazen ona eşlik eder, bazen de tek başına sokaklarda gezinir. Gezindiği sokaklardan birinde, bir oyuncakçının önünde kocaman bir oyuncak deve vardır: Püsküllü deve. Püsküllü deve, Latif’in yoksul yaşamındaki tek avuntusu, tek dayanağı..»»
Lev Nikolayeviç Tolstoy

Aspendos Yayıncılık

Yoksul bir ayakkabıcı olan Simon ailesiyle birlikte küçük bir kulübede yaşamaktadır. Bir gün alacaklarını tahsil etmek için köyün yolunu tutar. Fakat köyde işler beklediği gibi gitmez. Evine eli boş dönerken yol kenarındaki kilisenin yanında soğuktan donmak üzere olan aç ve çıplak bir adama rastlar. Simon’un üzerine giydiğinden başka paltosu, evinde de karısının ertesi ..»»
Stefan Zweig

Aspendos Yayıncılık

Ünlü roman yazarı R., dağlarda geçirdiği kısa bir tatilin ardından Viyana’ya döner.  Evine vardığında bir yığın mektup okunmak için onu bekliyordur. Önemli gördüğü birkaç mektuba göz attıktan sonra isimsiz bir zarf dikkatini çeker, zarfın içinden çıkan mektup şöyle başlamaktadır: “Beni asla tanımamış olan sana.” R. mektubun kendisine mi, yoksa hayalî birisine mi yazılmı..»»
Samed Behrengi

Aspendos Yayıncılık

Koç Ali bir uşaktır. Sayısız oyuncağa sahip olan şımarık Şah kızının uşağı… Şah kızına büyük bir bağlılık duyar. Onun yanından bir an olsun ayrılmaz, emirlerini eksiksiz yerine getirir, o rahat uyusun diye kapısının önünde yatar. Âşıktır Koç Ali. Şah kızını bütün masumiyetiyle içten içe sever. Bunda kötü bir şey olmadığına inanır. “Sevginin nesi kötü olabilir ki?” diye..»»
Kim Holden

Aspendos Yayıncılık

“Duygusal zekâsı yüksek bir hikâye.” Bu hikâye size aşkı, nefreti, neşeyi, öfkeyi, acıyı ve iyileşmeyi en sarsıcı şekilde hissettirecek.   Aşk çok tuhaftır. Nereden geldiğini anlayamazsınız. Bir mantığı yoktur, bir sistemi yoktur. Bilimsel de değildir. Sadece duygu ve tutkudan ibaret bir şeydir. Oysa duygu ve tutku tehlikeli olabilir. Sevgi ve nefretin çıkış noktası b..»»
S. L. Jennings

Aspendos Yayıncılık

Yirmi iki yıl önce annemin soğuk ve ıslak rahminden koparılıp Şikago’nun beton kucağına, pislik ve yoksulluğuna bırakıldım. İstatistiklere bakılırsa, bu sokaklarda, on sekiz yaşımdan sonrasını görmemem gerekirdi. Ama kaderin bambaşka bir planı vardı. Tek bir amaç için doğmuştum: Yaşadığım dünyaya yıkım ve ölüm getirmek. Düşüncelerim saf güçtü benim. Sözlerim silahım olm..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.