Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Arvo Yayınları

Arvo Yayınları

• Arvo Yayınları Kitapları | • Arvo Yayınları İletişim Bilgileri | • Arvo Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Arvo Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 46 kitap bulunuyor."Arvo Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Nathaniel Hawthorne

Arvo Yayınları

Büyük bir fedakarlığın, büyük bir mücadelenin içinde çırpınıp duran, bastırılmış, gizlice yaşanmış bir aşkıtı onunki. Öyle bir aşk ki, suç olarak onu göğsünde taşımış yıllarca. Suçunun meyvesi olan kızıyla verdiği hayat mücadelesi, tüm dışlanmalar ve olumsuzluklara rağmen yılmamış yaşamaktan. Aşkı için, şerefi..»»
Rudyard Kipling

Arvo Yayınları

SENİ BEKLERKEN Bazen, hayat mücadelesinin zorluklarıdır insanı başarıya ulaştıran. Acılarla yoğrulup, hayal gücüyle şekil bulan düşüncelerdir. Bir de aşk girdimi bu düşüncelere, artık ne sınır tanır ne engel. Farketmektir çoğu defa yaşadıklaırnın sende bıraktığı etkileri ve yansıtmaktır onu yağlı boyalarıyla tuallere. Boyalarında, fırçalarında ve tu..»»
F. Scott Fitzgerald

Arvo Yayınları

"Bir trajedi, güzellik tarafından kara listeye alındı." - Daily Express - "Fitzgerald için yalnızlık coşkulu olan herşeye bir ön koşuldur. Şefkatin en belirgin etkisi ve hayal kırıklığı ile ilgili güzel bir roman... - İndependent - Bu kitap size değişimi hissettirecek... Hikaye çok şiirsel ve etkili bir anlatıma sahip... Size "o cümleyi hatırla..»»
Christie Silvers

Arvo Yayınları

Çaresizlik yenilginin, nefret ise acının ilk adımıdır. Hayallerinin gerçek olduğu o mutlu düğün gecesinden sonra Alex ortadan kaybolur. Nerede olduğu ve kimin tarafından kaçırıldığı belirsizdir. Tek başına kalan Fiona ise bir taraftan Alex'i bulma çabası içindeyken diğer taraftan yeni doğacak çocuğunun sorunları ile boğuşmaktadır. Ansızın kapılarını çalan bir düşman ve sürpriz bir şekilde hayatl..»»
Joanne Ellis

Arvo Yayınları

Esrarengiz olaylar zincirine hoş geldiniz. Güzel bir kadın, göğsünün üzerine kazınmış bir not ile ölü bulunur. Kısa bir süre sonra yine aynı şekilde başka biri. Hemen ardından başka biri daha! Geçmişin keşkelerini, geleceğin endişelerini hayatından silmiş, içinde nefret büyüten, soğukkanlı ve profesyonel katilin tek bir hedefi vardı. ..»»
Çınar Özcan

Arvo Yayınları

Sırlar içinde kaybolmuş bir geçmiş, geleceği tümden etkileyecekti. Umut, Mistik Şehrin Efendileri'nin başkahramanıydı. Atılan her adımda bir gizem, söylenen her kelimede bir gerçek, yaşanan her anda bir sürpriz vardı. Yalanlar söylendi; akabinde aldatmacalar başladı ve herkes başkalarının rollerini oynadı. Sırlar zincirine yeni bir halka olarak hafızalara kazınan karakterlerin, şok edici gerçek..»»
Karen Magill

Arvo Yayınları

Bu dünyada, belki de çok uzakta bir yerde size ait bir şeyler var ve yaşamak için sizin onu bulmanız gerekiyor. Ne yapardınız? Laura, Vancouver'daki bir sokakta karşıdan karşıya geçerken bir kaza geçirir. Aynı saniyelerde Toronto'da, Julian'a da bir araba çarpar. Ruhları gökyüzüne yükselirken birbirleriyle karşılaşırlar. Bu ik..»»
Selehattin Sert

Arvo Yayınları

Yazar Selehattin Sert bu çalışmasıyla 1914-1922 yılları arasındaki savaşta,Anadolu da yaşayan Hıristiyan azınlıkları,Rusya,İngiltere ve Fransa nın gizli müttefiki olmalarını araştırdı.Bu üç devletin Anadolu azınlıklarını bilinçli olarak bir yandan isyanlara teşvik ettiklerini,bir yandan da kendi askeri projeleri doğrultusunda,kendi komutaları altında savaşa sürdükleri ve her cephede savaştırıldıkl..»»
Raşit Tokgöz

Arvo Yayınları

Veresiye öpücük defterimizi gizlice çalıp çantandan Bana olan borçlarını üç katına çıkardım… Sevgilim, Anlarsan da kızma ve öde ne olur hepsini… Ne yapayım, “Dudaklarımı dudaklarına dikebilir miyim?” diye sormaya utanıyorum… Ne desem “Olur” diyorsun çünkü… Nasıl sevmem seni?»»
Mort Castle

Arvo Yayınları

Herkes bir hiç! Anlamsız yere yaşayan, hayatlarını saçmalıklarla renklendirmeye çalışan, koca bir hiç! Ben de bir piçim! Piç! Yüzündeki kurnaz maskenin altında rolünü kusursuzca oynayan bir piç! Şizofren değilim! Asla! İnsan kılığında bir cani. Yalnız da değil. Onun gibi binlercesi var. Onlar Sokaklardaki temizliyorlardı. Çete değillerdi. Belirli amaçlara hizmet eden bir tarikat da değiller..»»
Scott Nicholson

Arvo Yayınları

Sakin bir hayat sürdüren kasabayı çok büyük bir tehlike bekliyor. Çünkü uzun bir zamandan beri beklenen ve gökyüzünden gelen kurtarıcı kızıl kiliseye yerleşiyor. Dünyayı kötülüklerden ve bütün günahlardan arındıracağını söylüyor. Ama en büyük günahın içinde yaşıyor. İnsanlığın huzura kavuşacağını iddia ediyor. Ama her gün birileri ölüyor. Herkes katilin bir canavar olduğunu düşünürken fedakarlık a..»»
Tarık Dursun K.

Arvo Yayınları

Onlara göre devrim bir kahramanlık değildi; Devrim bir başkaldırı, devrim görkemli bir direnişti. 1968-1971 yılları arasında çalkantılı bir dönem yaşanıyordu. Bütün toplum bu dönemdeki anarşinin, kaosun ve siyasi çekişmelerin ortasındaydı. Bunlara bir son verme, geleceği ve düzeni değiştirme umuduyla yola çıkan gençler büyük bir felakete doğru sürüklendi.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.