Sevgi birliğe, bencillik yalnızlığa götürür. SCHİLLER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Arunas Yayıncılık

Arunas Yayıncılık

• Arunas Yayıncılık Kitapları | • Arunas Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Arunas Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Arunas Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 82 kitap bulunuyor.
Arunas, Kirpi Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti'nin tescilli markasıdır. Özellikle çocuk kitapları konusunda başarılı çalışmalara imza atmıştır. 2009 yılında Kirpi Yayıncılık'ın kuruluşu yapılmış ve aynı yıl Arunas markası, Kirpi Yayıncılık bünyesine katılmıştır. Üretken ve yenilikçi bir vizyona sahip ekibi ile Arunas Yayıncılık; asırlardır kabul görmüş 100 temel eserler arasındaki gençlik klasikleri, dünyayı saran bir çılgınlık halini alan manga serileri, en meşhur klasiklerin en iyi çizimlerle anlatıldığı çizgi romanlar ile en gözde yazarların eşsiz eserlerinin bir araya getirildiği roman serilerini siz değerli okurlara sunmaktan mutluluk duyar.
Son Yayınlanan Kitapları
Emerson Eggerichs

Arunas Yayıncılık

Kadın ve erkek arasındaki ilişkinin en başarılı ve tek sırrını keşfedin.   Psikoloji üzerine çalışmalar bunu kanıtlamaktadır; kadın ve erkek arasındaki iletişim kodunu çözmek için anlamamız gereken tek bir şey vardır: Kayıtsız saygının erkek için önemi ve kayıtsız sevginin kadın için önemi. Bu, her çiftin aradığı evlilik sırrıdır ve bunu maalesef pek azı bulabilmiştir...»»
Yasemin Acet

Arunas Yayıncılık

İnsan kalbindeki en büyük kabiliyet, sevmekti. Ondandır ki yaratılan her bir detay insana seslenirdi. Tüm güzellikler insan ruhunda açmayı beklerdi. Ve insan kendini bulmaya başladıkça, bir çiçek filizlenirdi ruhunda.   Sonsuzluk çiçeği... Şu hayatta, Ruhunda açan sonsuzluk çiçeğini fark et mesela Onu insanlığınla sula, sevgisiz bırakma asla Sonsuz güzellik içinde ..»»
Mustafa Kemal Atatürk

Arunas Yayıncılık

“Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.”   "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir."   "Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık d..»»
Şerif Ömer

Arunas Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı   Mazlumun sırtından zirveye tırmanan o güçlü zalimler, sömürenler, üç kuruş menfaat uğruna iyiye güzele dair ne varsa iç edenler ayrı yere, deliler ayrı yere. Yalanı kıblesi bellemiş yığınların yaşadığı güzel ülkemde, şereften, onurlu yaşamaktan yoksunlar ayrı yere, tepesi hunililer ayrı yere… Deliler açtır, deliler paspaldır, deliler saftır, akıls..»»
Jason Gurley

Arunas Yayıncılık

1985. İkiz kardeşinin ölümü Eleanor’un ailesini darmaduman eder. Babası kazadan annesini sorumlu tutar. Annesi Eleanor’a baktığında, yalnızca kaybettiği kızını hatırlar. Yara almış aile ortak kederlerinin ağırlığı altında parçalara ayrılır. 1993. Olay ilk cereyan ettiğinde… Okulda sıradan bir kapıdan geçip kendini başka bir dünyada bulduğunda, Eleanor on dört yaşındadır..»»
John Cleland

Arunas Yayıncılık

Fanny Hill olarak da bilinen Bir Kadının Anıları, 1748’de İngiliz romancı John Cleland’ın Londra’da Borçlular Hapishanesi’nde yattığı sırada yazdığı ve edebiyat tarihinin en tartışmalı romanlarından biridir. John Cleland'ın cinselliği açık ifadelerle dile getirdiği, on sekizinci yüzyıl toplumunun ahlakına yönelik hicivci bir saldırı da sayılabilen roman genç, taşralı bir..»»
Eren Aksoy

Arunas Yayıncılık

Sana bir armağanım var sevgilim. Bütün şehri sığdırdım içime, şimdi seriyorum önüne. Şehrin ışıkları benim gözlerimde.  Bak oraya iyice; seni gördükçe daha çok aydınlanıyorlar. Şehrin sokakları dilimdeki sözcüklerde sevdiğim; dinle iyice onları. Seni sevdikçe, yan yana dizilirengârenk evler gibi dökülürler benden sana. Dolaşır ruhun, sözcüklerimin sokaklarında. Şehrin ka..»»
Theresa Caputo

Arunas Yayıncılık

Ruhlar gerçekten var mı? Ya ölümden sonrası? Kaybettiğimiz sevdiklerimize ulaşmak mümkün mü? Gerçekten bize iletmek istedikleri mesajlar olabilir mi?   Ülkemizde de yayınlanmakta olan TLC kanalının ünlü Long Island Medyumu ve New York Times’ın çok satan yazarı Theresa Caputo, yaşam, ölüm ve ikisi arasında kalan pek çok gizemli sorunun cevapları için yeteneğini nasıl ke..»»
Zeynep Saraç

Arunas Yayıncılık

İmkânsız… Eyşan’ın onu yıllardır “İmkânsızım” diye çağırmasına sebep olan bir sır var Emir’in kalbinde. Bir sır ki Eyşan’ın onu hem sevmesine sebep hem de ondan geçmesine… Ve gece mavisi gözleri var imkânsızın. Gecesi kalbindeki karanlığa tutsaklığın, mavisi ise umudun simgesi... Şimdi ise Emir’in, Eyşan’a hiç umulmadık bir teklifi var. Eyşan’ınsa artık bir umud..»»
Selim Küçükbingöl

Arunas Yayıncılık

Yaşadığımız hayatın gerçek olmadığını düşünüyor, kendi kendime belki de asıl gerçek hayatın, gün içinde birden aklımıza girip fotoğraf kareleriyle dikkatimizi dağıtan rüyalar olduğunu kabul etmek istiyordum. Kendi kendime “En azından rüyalarımda âşık olayım,” diyordum ancak ben tam yüzünü hatırlayamadığım kıza elimi uzatıp konuşmak istediğimde, uykudan uyanıp şimdiki h..»»
Mark Twain

Arunas Yayıncılık

Kraliyet ailesinin bir üyesi ile bir sokak çocuğunun tesadüfî karşılaşması; bu büyüleyici hikâyenin oluşmasına sebep olacak olaylar serisini tetiklemiştir.   Dilenci Tom ve Prens Edward; sadece aynı gün doğduklarını değil, bir de dış görünüş olarak benzer olduklarını keşfederler. Her ikisi de biraz eğlenmek i&c..»»
John C. Parkin

Arunas Yayıncılık

S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekilerin sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur. John C. Parkin’in bu komik ve ilham verici kitabı, S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olm..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.