Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olan şey de düşünüleni yapmaktır. Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Artikel Yayıncılık

Artikel Yayıncılık

• Artikel Yayıncılık Kitapları | • Artikel Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Artikel Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Artikel Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 155 kitap bulunuyor."Artikel Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hakan Yıldırım

Artikel Yayıncılık

Kurumsal ve bireysel yatırımcılar, yöneticiler, borç veren kurum ve kuruluşlar, satıcılar, müşteriler, kamu ve hükümet işletmeler hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Bu bilginin şeffaf, doğru ve güvenilir olabilmesi için çeşitli standartları taşıması kaçınılmaz bir gerekliliktir. Bu yüzden işletmelerin kullanmış olduğu finansal tablolar çeşitli standartlar çerçevesinde düzenlenmekte ve çeşitli y..»»
Hasan Gediklioğlu

Artikel Yayıncılık

Her canlının bu dünyaya gelişinin bir sebebi olmalı. Her sebebin bir sonucu olduğu bu yaşamda, yalnızlık kimilerine göre eşsiz, kimilerine göre de en kötü sonuçtur. İnsanlar yalnız kaldıkları vakit kendileriyle, yaşamlarıyla yüzleşebilirler. Bu yüzleşmeler çok acı verebilir ama insanı insan yapan en önemli yöntemdir. Rüzgarın Uğultusu, geçte olsa hatalarının farkına varan, neler kaybettiğini..»»
Selma Kalkavan,Rıza Kadılar

Artikel Yayıncılık

Fasilitasyon (kolaylaştırma), başkalarının kendi sorunlarını çözmeleri ve hedeflerine ulaşabilmeleri konusunda yönlendirme becerisi ve sanatı olarak ifade edilmektedir. Uzmanlık alanları, Strateji Danışmanlığı, Yönetici Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Takım Koçluğu, Fasilitatörlük, Liderlik Gelişimi ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı olan ve Fasilitasyon konusunda düzenlenen eğitim programlarının ve or..»»
Naz Demir

Artikel Yayıncılık

Arkadaşlıklar, çevre, aşk... Her zaman insanı maalesef yüceltmiyor. Kimi zaman bir döngünün içine hapsedip, benliğini yok ederek derinden yaralayıp geri dönülmez hatalara sebep olabiliyor. Bunlara karşı sessiz kalmak, boyun eğmek ise pişmanlıklara yol açıyor. Aşka kavuşamamanın ortaya çıkardığı keder ve endişenin getirdiği ani duygusal değişimlerin, insan üzerindeki etkisi ve topluma yansımalar..»»
Nurcan Arslan

Artikel Yayıncılık

Hızlıca yaşayıp tüketmenin giderek arttığı günümüzde, sağlıklı yaşam her zamankinden daha büyük, çok boyutlu bir çabayı gerektirmektedir. Yaşamak İçin Her Şey bitkilerin bilinmeyen içeriklerinden cilt kürlerine, sosyal yaşamdan ruhsal durumumuza uzanan geniş bir yelpazede okurlarına kapsamlı bir yol haritası sunmaktadır. Yaşamda gereksinim duyulan, önem verilmesi gereken konuları ele alma uğraşınd..»»
Ertuğrul Sertbaş

Artikel Yayıncılık

Tüm baskılara ve olumsuzluklara rağmen sanatın dik duruşu...Kendi yeteneklerinin farkına vararak,  hayallerine kavuşabilen bir çocuğun hikayesi… Bu hikayede karşınıza çıkacak kahramanların hepsi gerçek. Çünkü, onları ben uydurdum. Aralarından tanıdıklarınız çıkabilir, tanıdıklarınızı sandıklarınız da… Çoktan unuttuklarınız da, Artık hatırlamak istemedikleriniz de... Ben hep hatır..»»
Ahmet Biber

Artikel Yayıncılık

1998’de yaşama veda eden Ahmet Biber’ in şiirleri Ailesi tarafından derlenerek yayına hazırlandı. Kitaptaki şiirler, 1953 ile 1996 yılları arasında yazılmış. Ahmet Biber, eğitimci kimliğiyle yaşadığı toplumunun gerçeklerini, aşkı, doğayı, insanı ifade etmede şiirle yol almış. “Şiir ayakta yazılır, ayakta okunur” söylemine uyarak şiirle yaşamayı, paylaşmayı ve konuşmayı yaşam ilkesi olarak benim..»»
Recai Karahan

Artikel Yayıncılık

“Ölmüşün Yarası Sarılır mı?” Hayatımızda kaybolan değerleri, yok olmaya yüz tutan maneviyatı çarpıcı ve yalın bir şekilde gözler önüne seriyor. Bu kitabı okurken vicdanınızla baş başa kalacaksınız. İnsanın kendini sorgulamaya iten, varoluşunun sebebini sorduran bir yapıt! Aslında bu hikayeler hiçbirimize uzak değil. Tam tersine; ailemizde, içimizde, etrafımızda yaşanan ama görmezden geldi..»»
Recep Aykır

Artikel Yayıncılık

Kavuşmak hiç bu kadar zor olmamıştı! Aşkınız için bugüne kadar neler yaptıysanız hepsini unutun. Ezberlerinizi bozacağınız, eşini kaybeden birinin ne kadar ileri gidebileceğine tanık olacağınız bir romana hazır olun… Aşk bir insanı ne kadar değiştirebilir? Bülent sıradan bir doktorken, ansızın hayatına giren Alis yüzünden bambaşka birine dönüşecektir. Sadece sevdiği için, Türkiye’de ve Ru..»»
Sinem Genç

Artikel Yayıncılık

Aklınızda biri varken kalbiniz başka birini sevebilir mi? Akıl ve kalbin amansız savaşı... Sevmek, sevilmek veya âşık olmak belki de dünyanın en değerli duyguları... ama ya bunlar sizin planınız dışında gerçekleşirse? Aslında her tercihin bir vazgeçme olduğunu vurgulayan Araftaki Aşk iki sevda arasında kalmış sonu bilinmeyen bir yolculuğu anlatıyor... Eğer kimi sevdiğine karar veremiyorsa..»»
Aykut Artan

Artikel Yayıncılık

Bu hikâyede Ben yok, Bu hikâyede Biz yok Bu hikâyede Sen varsın!.. DertTAş olmak öyle kolay değil azizim...DertTAşlık sevdasında mert olanların,Sevdasının arkasında dik duranların işi... Aşk iki kişilik değilmiş, Aşk tek kişiye bile fazlaymış bazen, Aşk tek kişilikmiş!.. Aşk’ta ben yokmuş, Aşk’ta biz yokmuş, Aşk’ta sen varmışsın!..»»
Alihan İren

Artikel Yayıncılık

Bu kitap; bir zamanlar iktidar olanların koltuk meraklarından kaynaklanan darbelerin, muhtıraların toplumumuz için nelere mal olduğunu, bir genç kızın hayallerini nasıl yıktığını, yine o genç kızın ifadesiyle dile getirmektedir. Osmanlı’dan günümüze önemli tarihsel gelişmelerin de aktarıldığı çalışma, bugünün Türkiyesi’ni daha iyi anlamamızı sağlamaktadır. Çok partili sisteme geçiş, 27 Mayıs 19..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.