Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Artikel Yayıncılık

Artikel Yayıncılık

• Artikel Yayıncılık Kitapları | • Artikel Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Artikel Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Artikel Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 26 kitap bulunuyor."Artikel Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yavuz Özmen

Artikel Yayıncılık

Korkulan oldu ve bilim, dine el attı! Veya tam tersi olarak, Kur’an’ın bilime müdahale etme zamanı geldi... Bilim sayesinde küçücük kan izinden veya materyalden cinayetler çözülüyor, zayıf manyetik yansımalardan biyolojik görüntüleme yapılabiliyor, minik sinyallerden evrenin geçmişi okuyabiliniyor. Bu arada günümüz insanı da kendisini oldukça geliştirdi, hemen her ..»»
Fuat Kemal

Artikel Yayıncılık

Antalya’nın bunaltan Ağustos sıcağına inat arabadan çıkmaz delikanlıların üçüncüsü ve en küçüğü. Düden Çayı’nda serinleyen arkadaşlarını arabanın penceresinden izlerken, bir türlü anımsayamadığı geçmişini, yaşayıp yaşamadığını bilmediği annesini, babasını, yapayalnız geçirdiği günlerini ve belirsiz geleceğini düşünmektedir.   Tarihi Cırnık Köprüsü, insanların ve araçla..»»
Alime Şen

Artikel Yayıncılık

Eşref-i varlıklar düşünür Lehte ermek için, Tirşe sererse rıhtımı Gün yeniden yol aldırır umuda     Yaşam, doğa, hasret ve Karadeniz üzerine şiirler...       »»
Cengiz Kahraman

Artikel Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı     Ülkemiz, 8333 km’lik kıyı uzunluğu ile dünyada önemli kıyı alanlarına sahip ülkelerden biridir. Kıyı alanlarının, beşeri ve ekonomik hayata sunduğu olanaklar,  kara ve deniz olmak üzere sahip olduğu çift yönlü ekosistem ile bunlardan faydalanma özelliği, beraberinde nüfus baskısını getirmiş, doğal ortam beşeri tahribata karşı açık hale gelmişti..»»
Nuray Kaya

Artikel Yayıncılık

Ben Hayellerim Kalbimin sesi Elmas gibi yüreğimin değerini, emeğimi hiçe sayan nankör zihniyet kaybetti. Yıllarımı adadığım insanlar, bir de kendini bilmez hayatlar kaybetti. Kötü lafı ağzıma yakıştırmadığım kötülük dolu diller kaybetti. Ben dişimi tırnağıma taktım, kör kurşuna namertlere meydan okuyarak dimdik ayakta dururken, bunu çekemeyenler kaybetti. Dilim s..»»
Ömer Orhan

Artikel Yayıncılık

Çocuklarını bilimle, sanatla, müzikle besleyen ve hayatlarının merkezine almaları yolunda emek harcayan bir babanın, eğitimcinin toplumun kaynaşmasına ve değişmesine yönelik çabasından kesitler... Evrende gözlemci mi olmak mı, yoksa oyuncu olup fark yaratmak mı istersiniz!..       »»
Vedat Aydın

Artikel Yayıncılık

Kaybolmanın eşiğindeki yüreklerin haykırışını duyabiliyor musun? Sadece bilinenleri değil, bilinmeyenleri de, bilinmeyecekleri de duymak ister misin? Her gece başını yastığına koyduğunda, her sabah uyandığında, ıssızlığın içinde, kalabalıkların arasında yalnızlığını yaşayanların sessiz çığlıkları daha da önemlisi iç sesinin çığlığı geliyor mu kulaklarına... “Bu kitap ..»»
Yesevi Asan

Artikel Yayıncılık

İnsan her zaman iyi şeylere ulaşmak ister; iyi işler  yapmak, iyi giyinmek, iyi bir eşe sahip olmak... Hayat bazen bunları çok görür. Sanki inat etmişçesine  tersine döner, her şey kötüye gider, daha kötüye, daha da kötüye ve sonunda alır seni içine. İşte o zaman anlarsın suların ıslak, güneşin sıcak, aşkın taze olduğunu... "Sefir" sizleri tercih etmek istediğiniz bir ..»»
Sinan Gök

Artikel Yayıncılık

Yaşamda sadece varolmaya çalışan insanların hayatlarına dokunmaya hazır mısınız?   Ölüm hepimize çok uzaktaymış gibi gelir; oysaki o hemen yanıbaşımızda olduğunu tokat gibi hatırlatır bize... Çok sevdiğimiz, hayatımıza dokunan insanların ani ölüm haberlerini alırız. Bir an düşününce hayatımıza sebebsiz yere girmediğini gelir aklımıza ama o sebebi bir türlü çözemeyebili..»»
Cemile Çelik Sarıusta

Artikel Yayıncılık

"Canım benim, Yine sensizim. Var mıydık, Yok muyduk? Fark edemeden, Geçti ömru?m, Yalnızlıkla. Yaşadığımın, En kesin kanıtı, Yazdığım yazılarım...”     “Ben, Yalnızlığım ve Sen” aşk, sevgi, dostluk, hayvanlar alemi, aile, ölüm... gibi hayati konulara narin bir dokunuş yapıyor. Bu kitaptaki şiirleri okurken hayaller diyarında mutlulukla gülümserken kendinizi ..»»
Zeynep Erol

Artikel Yayıncılık

Nejla Gülay

Artikel Yayıncılık

İçimizde taşıdığımız, bizi sarıp sarmalayan olumlu, olumsuz onlarca duygu kontrolü ele alırsa ne olur? Veya biz tüm duygularımızı kontrol altında tutmaya çalışıyorsak?.. Unuttuğumuz, unutamadığımız tüm duyguları ele alıyor bu kitap. Onları doğru tanımamızı, nasıl kontrol edeceğimizi, bazen de neden teslim olmamız gerektiğini anlatıyor. ***Bu duyguyu yaşamaktan hoşlanmıyorum*** veya ***hep bu duyg..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.