Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Arıtan Yayınevi

Arıtan Yayınevi

• Arıtan Yayınevi Kitapları | • Arıtan Yayınevi İletişim Bilgileri | • Arıtan Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Arıtan Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 287 kitap bulunuyor."Arıtan Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Selma Sözer Kölemanoğlu

Arıtan Yayınevi

Ana Tanrıça heykellerini yapan da, onlara tapan da insandır. Tapılan heykeller (putlar), insandaki “nefs“ özelliğinin madde alemindeki görüntüsü olan “Firavun“ kavramı ile sembolleşmişlerdir. Tarihin yüzyıllardır bize gönderdiği ve tapınak duvarlarında bile kazınmış olan mesaj: “Kendini Bil“ cümlesinde gizlidir. Nitekim Kuran’da da aynı şeyden bahsedilir: “Nefsini Bilen, Rabbini Bilir“. A..»»
Chris Moon

Arıtan Yayınevi

Chris Moon, 1995 Yılı'nda Mozambik'te bir mayın temizleme projesini yürütürken, güvenli bir bölgede bir mayın patlaması sonucunda, sağ bacağının dizden altını ve sap kolunu kaybetti. Hastaneden çıktıktan bir yıl sonra, engellilere yardım eden kuruluşlarla fon sağlayabilmek için, Londra Maratonu'nda koştu. O günden bu yana, Sahara'daki Sable Maratonu da dahil olmak üzere onbeşten fazla maratona kat..»»
Fuat Yalçın

Arıtan Yayınevi

"Işıklı Zamanda Buluşma" üç farklı zamanda geçer. Roman bu üç farklı zamanın birbirinden bağımsız alıntıları ile başlar. Birinci zaman, dostluğun ve paylaşımın köklerinin atıldığı çocukluk yıllarıdır. İkinci zaman, toplumsal ve politik olayların olanca hızı ile yaşandığı korku ve belirsizliğin had safhada olduğu üniversite yıllarıdır. Üçüncü zaman ise, herkesin kaderine razı olduğu, kendi hayat..»»
Brad Barton

Arıtan Yayınevi

Hayatınızın Kalitesini, Pozitif Algılamanın Gücü İle Yükseltin! “Şartlar, son derece umutsuz görünüyordu. Ama Koç Hislop, hayallerimin ötesine bakmamı sağladı. Ve bu sayede, yepyeni bir inanca ve güce sahip oldum.” “Yatağından kımıldayamayan hasta kardeşime şu sözleri söyleyebilmek isterdim: “Elbette, iyileşeceksin kardeşim. Her şey yoluna girecek. Göreceksin. Sen bu güce sahipsin. “Ancak sö..»»
Robert S. Nahas,Ernest R. Twıgg

Arıtan Yayınevi

Amerikan deniz kuvvetleri'nde 20 yıldan fazla süredir uygulanan liderlik ilkeleri hayatın her alanında sizi başarılı kılacak! Deniz piyadelerine komutanlık ve liderlik yapan Ernest R. Twigg ile profesyonel yazarlık eğitmeni olan Robert S. Nahas'ın birlikte yazmış oldukları kitap, askerlik alanındaki liderlik deneyimleri ile iş hayatındaki liderlik uygulamalarını birleştiriyor. Liderlik nasıl..»»
Beverly Sallee

Arıtan Yayınevi

EylemDengeKarakterMisyonOdaklanmakPaylaşmak ve BüyümekÖğelerine dayalı bir hayat kurgusu ve bu "yüksek" notaları doğru bir biçimde seslendirmek: "Yaşamayı arzu ettiğimiz başarılı ve mutlu bir hayatı elde etmenizi mümkün kılar!" "Bu kitap, onu dikkatle okuyanların ve bilgece uygulayanların hayatlarını değiştirecektir. Kitabın içinde yer alan hikâyeler ve sunulan çeşitli metodlar, tıpkı kitabın y..»»
Fabrizio Poli

Arıtan Yayınevi

Alışılmışın dışına çıkmak ve özgürlüğünüzü kazanmak.. İnsanın bireyselliğinin ve seçme özgürlüğünün tehlikede olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Sağlık, eğitim ve aile gibi konuları işleyen bu kitap, okuyucunun harekete geçmesini sağlıyor ve hayatının bu alanlarında onu sorumluluk olmaya teşvik ediyor. Network marketing konusunda başarılı olmak için alışılmadık bir biçimde düşünüp hareket etm..»»
Steve W. Price

Arıtan Yayınevi

Zorluklar, Aslında Birer Fırsattırlar . Mücadele olmazsa, gelişim olmaz. . Mücadele etmekten kaçınanlar, Toprağı sürmeden Topraktan ekin bekleyenler gibidirler. . Onlar, yağmur yağsın isterler, Ama şimşek çaksın istemezler. . Okyanusların Dalgasız olmalarını beklerler.” . Zorluklara karşı karşıya kaldığımızda, önümüzde iki seçenek belirir: Mücadele etmek ya da pes etmek. . Zorluk..»»
Hikmet Selçuk

Arıtan Yayınevi

"İnsanın özü sevgiden yaratılmıştır" Ama günümüzde Sevgi Kavramı öylesine yanlış ve çarpıtılarak kullanılıyor ki, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu anlamak neredeyse imkansız. Sevgiyi ve onun hayata nasıl yansıdığını Kur'an bilgilerini temel alarak işleyen "Sevgi Kavramı" konuyu derinlemesine ve bilimsel bir platformda inceliyor. Bireylerin ve onların oluşturdukları aile ve devlet gibi k..»»
Vesile Bolaç

Arıtan Yayınevi

Her şeyin ve herkesin bir parçası olduğumuz gerçeğini, yani yaşamın bütünselliğini kavradığımızda; ötekinin de biz olduğumuzu net bir şekilde görürüz. Zihnin bölünmüşlüğü sona erer ve bu sahte bölünmüşlük, geldiği gibi, sessiz-sedasız gider. Ama ilk önce kendimizi, şu anda olduğumuz halimizle görmeliyiz. Zihinsel dönüşümün anahtarı budur. Bu kitapta, kendimizi olduğumuz gibi görebilmenin ipuçla..»»
Roger Fritz

Arıtan Yayınevi

Kendi kendine Yetme, harekete geçme ve EsinBıraktığınız miras, maddi servetiniz ve sizin olan her şeyden daha fazlasıdır. Bu kitap, bırakmak istediğiniz mirasta belirmeniz gereken öncelikleriniz konusunda karar almanıza olanak verecektir.-Ray Roper-President/Printing Industries of Amerika Bu kitap, olağanüstü. Bir bölümünde, sevginin günlük yaşantımızda sadece ne yaptığımızla değil, ne olduğumu..»»
Ruth Rendely

Arıtan Yayınevi

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.