Bir an için, Tanrı’nın gücü bende olsun isterdim, anne!” Eugenie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Arı Sanat Yayınevi

Arı Sanat Yayınevi

• Arı Sanat Yayınevi Kitapları | • Arı Sanat Yayınevi İletişim Bilgileri | • Arı Sanat Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Arı Sanat Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 100 kitap bulunuyor."Arı Sanat Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ekrem Buğra Ekinci

Arı Sanat Yayınevi

Eskiler, “İlim, lügat demektir” derlerdi. Bir ilmi anlamak için, o ilme ait tabirleri bilmek icab eder. Eğer dinî metinler doğru anlaşılmadığı zaman, yerini bâtıl ve hurâfeler alır. Dinini doğru öğrenmek ise, her müminin hakkı ve vazifesidir. İşte Dinî Lügat, bu ihtiyaca cevap vermek üzere hazırlanmıştır.       »»
Erdem Yavuz

Arı Sanat Yayınevi

Osmanlı Devleti’nden Türkiye Cumhuriyeti Dönemi’ne devredilen iktisadi yapının temel özelliği küçük üreticiliğin ağır bastığı tarıma dayalı bir yapıydı. Osmanlı Devleti Dönemi’nde uygulamaya konulan ve Cumhuriyet Dönemi’ne intikal eden üretim ve pazar sistemi çerçevesinde Erzincan’ın iktisadi yapısı da şekillenmiştir. Şehrin iktisadi yapısının şekillenmesinde nüfus, ikli..»»
Turan Karadeniz

Arı Sanat Yayınevi

Ülkemiz,  fındığın gen merkezleri arasında olup, fındık yetiştiriciliğine çok uygun geniş alanları ve dünyanın en kaliteli çeşitlerine sahiptir. Türkiye’de fındık için ekolojik koşullar bakımından en uygun alanlar Karadeniz kıyılarıdır. İklim verileri bakımından değerlendirildiğinde Tirebolu ilçesi fındığın en uygun alanlarını oluşturmaktadır. Mikro klima alanları düzey..»»
Deniz Akpınar

Arı Sanat Yayınevi

Osmanlı Devleti yeraltı ve yer üstü madenleri bakımından zengin bir ülkeydi. Bu zenginlikler içinde maden suları (Miyah-ı Madeniyye) ayrı bir öneme sahiptir. Özellikle Anadolu geçmişten günümüze maden suları bakımından dünyada hatırı sayılır bir yerdedir. 19. yüzyılın son çeyreğinde Osmanlı Devleti maden sularını değerlendirmeye başladı. “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın!..»»
Dilek Gülbay

Arı Sanat Yayınevi

Arka Kapak Yazısı     BULUT ÖZLEDİ Üflerim, şiirlerimin tüm gizini Satır aralarından yüreğime Damla damla dökülenim, içimde Yokluğuna rağmen derin bir uyku Kaç karanlık gerekli hasretinin Açtığı yarayı sarıp kapatmaya Ya da gözlerinin ışığı, düşer mi Bir kez daha bak bana ihtiyacım var Artık köşelerde saklanan özlemini Anlatmaya yoruldum, yokluğunu Birikti..»»
Erdem Yavuz

Arı Sanat Yayınevi

Arka Kapak Yazısı      II. Dünya Savaşı’nda, savaşın dışında kalmayı başaran Türkiye, uzun süre askeri, siyasi ve ekonomik baskılara maruz kalmıştır. Olağanüstü koşullar neticesinde ülkede oluşan savaş ekonomisinin olumsuzlukları ekonomiye ağır yük getirmiş, halkın ve silahaltına alınanların ihtiyaçlarının karşılanması meselesi yeni kaynak arayışlarını zorunlu kılmıştı..»»
Ebubekir Emre Men

Arı Sanat Yayınevi

Arka Kapak Yazısı      Yasak elmayı yedik yiyeli başımız dertten kurtulmadı. Ve içimize korkular, endişeler, üzüntüler, stresler, acılar, ümitler, mutluluklar gibi kurtlar düştü. Zaman ömrümüzü bir tırtıl gibi kıtır kıtır yiyip bitirirken biz insanlar kurtlu elma oluverdik. Lakin ne ömrümüzü kemiren zaman tırtılını yenebildik ne de içimizdeki kurtlardan kurtulabildik. ..»»
Musa Dinç

Arı Sanat Yayınevi

Dünya’ya açılan ilk edebiyat penceresi: Masaldır. Çocukken büyüklerimize dil dökerdik: “Ne olursun, bir masal anlatıver,“ diye canlarından bezdiriverirdik. Onlar da kırmaz, dağarcıklarındaki bir masalı anlatarak, bambaşka dünyaya götürüverirlerdi bizleri. Evet, hepimiz çocukken önce masallarla tanıştık. Masal dünyasında bir yer bir görev üstlendik kendimizce, bazen masa..»»
Erdem Yavuz

Arı Sanat Yayınevi

Şehir ya da belirli bir bölge üzerine yapılan araştırmalar, özelden genele doğru çok özel bilgiler vermesi bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Nitekim bu tür çalışmalar, bir yandan şehrin kendine özgü yanlarını analiz etme imkânı tanırken, diğer yandan bütünün genel olarak değerlendirilmesine imkân sağlar. Bu çalışmada, Cumhuriyet’in ilanından 27 Mayıs 1960 Darbesi’ne k..»»
Jack Ensing Addington

Arı Sanat Yayınevi

Hindiye Barajı inşaatı, “Su akar Türk yapar” veciz sözün içini dolduran anlamlı bir çalışmadır. Barajın yapımı Sultan Abdulhamid döneminde başlayıp baraj 1913’ün sonbaharında bitirilmiştir. Mezkur baraj bu dönemde Dünya’da inşaa edilen mega yapılardan biridir. Baraj inşaatı ve su mühendisliği yönünden dönemin en ileri ve modern yapısının bir örneği olmuştur. Baraj Fırat..»»
Mevlüt Kaya

Arı Sanat Yayınevi

Mektuplar, tarihin derinliklerinde gizlenmiş madenler gibidir. Açığa çıkarılmayı beklerler ve keşfolunduklarında tarihi zenginleştiren bir malzemeye dönüşürler. Görele’de doğup büyüyen, yoksul bir ailenin aynı yıllarda askere gönderdiği üç evladından biri olan Abdülhamid Efendi, askerliği sırasında Bağdat’ta İngilizlere esir düşmüştür. Ağabeyi Tevfik  Sarıkamış harekâtı..»»
Mevlüt Kaya

Arı Sanat Yayınevi

  Her yörenin bir tarihi vardır. Ancak bazı yöreler vardır ki, üzerinden tarihin suları çok coşkun akmış, akarken sel yapmıştır. Eynesil yöresi de yakın tarihin fırtınalarında sürüklenmiş, çok badirelere tanık olmuş, yörenin yaşadığı tarihsel fırtınaların izleri günümüze dek ulaşmıştır. Modern çağda Türkiye’de “yerel tarih” hak ettiği yeri henüz bulamamıştır. Bunun en ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.