Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Arı Sanat Yayınevi

Arı Sanat Yayınevi

• Arı Sanat Yayınevi Kitapları | • Arı Sanat Yayınevi İletişim Bilgileri | • Arı Sanat Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Arı Sanat Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 283 kitap bulunuyor."Arı Sanat Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ayhan Yüksel

Arı Sanat Yayınevi

Tirebolu, sahil yolu geçmeden ve ulaşımın ağırlıklı olarak karayolu ile yapılmadığı yıllarda limanında motorların, mavnaların, kayıkların çekili olduğu, Han Kahvesi’nde denizci/ balıkçı taifesinin ufku gözlediği, sohbet ettiği, denizcilikle ilgili bitmez tükenmez anıların anlatıldığı Doğu Karadeniz Bölgesi’nin şirin bir kıyı kasabası görünümünde idi. Tirebolulu denizciler, Karadeniz sahilinde biri..»»
Nil Habiboğlu

Arı Sanat Yayınevi

“İki genç kendilerinden geçmiş halde tartışırken, bot birden bire hareket etmeye başladı. Korkuyla irkildiler. Bot birkaç metre süzülüp birdenbire durunca, Nazlı korku ve panikle Can’a sarıldı.” Dünyanın ve canlıların geleceğinin çevre kirliliği nedeniyle tehlikede olduğunu tesadüfen öğrenen Nazlı ve Can’ın yaşadıkları macera…»»
Sevim Koyunoğlu

Arı Sanat Yayınevi

Türkiye’de bazı tıp merkezlerinde katarakt ameliyatlarının suiistimal edildiği ve her yıl yapılan yaklaşık 400 bin katarakt ameliyatının yüzde 10’unun gereksiz olduğu bilirtiliyor. Gereksiz ameliyatların yanı sıra, “Katarakt cerrahisi tıbbi cerrahi işlemler içinde başarı oranı en yüksek cerrahi işlemdir” denilerek basit bir operasyon olduğu algısı yaratılıyor. Katarakt ameliyatlarının hem gerek..»»
Nil Habiboğlu

Arı Sanat Yayınevi

“Minik yüreği belki de ilk kez duygularına yenik düştü. Güvercinin ağladığını gören hayvanlar hem duygulandılar, hem şaşırdılar. Bütün gözler Sürmeli’ye çevrilmişti.” Her şeye rağmen, idealleri uğruna özgürlük yolunda ilerleyen bir güvercinin hayatta kalma savaşı…»»
Ayhan Yüksel

Arı Sanat Yayınevi

Doğu Karadeniz’de bir kıyı kasabası olan Tirebolu; tarihte Sakarya şehidi 42. Alay Komutanı Hüseyin Avni Alparslan Bey’in, Cumhuriyet’in ilk donanma komutanı Amiral Şükrü Okan’ın, “Fetva-yı Şerîfe”ye imza koyan Müftü Ahmed Necmeddin Efendi’nin, Erzurum Kongresi delegesi Yusuf Ziya Bey’in, Beşiktaş’ın efsane futbolcusu Osman Refik Top’un, İstanbul mebusu Yaşar Yazıcı’nın, edebiyatçı Behzat Sinopluo..»»
Resul Aydın

Arı Sanat Yayınevi

Elif Yıldırım Aka

Arı Sanat Yayınevi

Tamamen hislerini kâğıda dökmeye çalışan şairler tarafından ortaklaşa kurulmuş, edebiyat dünyasında yerini almıştır. Her bir satırında, her bir cümlesinde, insanımızın hayatına dair bir çok şeyi onların hislerine tercüman olarak anlatmaya çalışan şairlerimizin, nedenli meşakkatli bir yolculukta oldukları kaçınılmazdır. Çünkü acıyı, mutluluğu, aşkı bire bir anlatmak bir sanattır, işte Keçeli Kalem ..»»
Semih Köse

Arı Sanat Yayınevi

Ritm, nota aramadım acılarımda.Attığım bir çığlıktı sadece.Çok sessiz,Belki de,Sesli...Artık...Oluruna bıraktım,Her şeyi...»»
Mustafa Ağır

Arı Sanat Yayınevi

Bir dost lazım bana hasreti paylaşabileceğim,Ekmeği paylaşır gibi.Dünyanın vefasızlığına ve ayrılığın hükmüneBeraberce isyan edebileceğim bir dost.Terk edilmişlerin gözlerindeki kanlı ağıdıSusturabileceğim bir dost.Bir tutam aşk bırakmak istiyorum Seven ölü bedenlerin mezarına.Dostum can suyu versin Umutlarından yıkadığı sevgisiyle.Dua niyetiyle olsun beklemeye mahkum cansızlara.Sevdiği gelmediğin..»»
Hüseyin Konak

Arı Sanat Yayınevi

ÜLTÜRÜM HAZİNEMDİR Pişmanlık fayda etmez, sorma benim paramı.Hayatı dolu yaşa, deşme sakın yaramı.Gelmiş geçmiş şairler, beklerim ben sıramı.Herkese hep söylerim, bozma seven aramı. Güvenme para pula, ihtiyaç seven kula.Görevini yerine, getir devam et yola.Yaradanı iyi tanı, boşa gitme okula.Gittiğin yolunu bil, bakın sağına sola. Hayatı ciddiye al, pencerede perde tül.Çiçekler açmış burd..»»
Ferhat Özkan

Arı Sanat Yayınevi

Tüm dertlerim bitiyorYüzüm devamlı gülüyorGönlüme umut doluyorİnan seni sevdikçe»»
Kolektif

Arı Sanat Yayınevi

Elinizdeki kitap, 1954 yılında vefat eden Rüştü Mızrak tarafından Osmanlı alfabesiyle rik’a tarzında kendine özgü bir yazı üslubuyla yazılmış bir şiir defterinden bu günkü alfabeye aynen aktarılmıştır. Bu defteri yayına hazırlamaktaki amacımız; Osmanlı dönemi okullarında okumuş bir Cumhuriyet evladının, 20. yüzyılın ilk yarısındaki şiir zevkini ortaya koymaktır. Defterde yer alan şiirlerden ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.