Aşk cennetin dilinden bize kalan yegane hatıradır. -- Bulor [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Dünyayı Şiir Kurtaracak! 21 Mart Dünya Şiir Günümüz Kutlu Olsun.Kitap Ara:
Kitap Kişi
Araf Yayıncılık

Araf Yayıncılık

• Araf Yayıncılık Kitapları | • Araf Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Araf Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Araf Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 214 kitap bulunuyor."Araf Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Araf Yayıncılık

Yunus geldi geçti Sarı köy’den...Ve bir Yunus geldi geçti yüreğimizden...Ve en derin izleri bırakarak iç dünyamıza.İşte o Sarı Köy’lü Yunus bizim Yunus’tu.Hani un eleyen ve toprak kokan ellerle tandırlarda ekmek pişiren kadının oğlu...Fukara hayallerin sahibi çiftçi Yunus...Hırs ve bencillik tutkunu dünya insanının anlamakta zorlandığı bir mana eriYunus...Ne bekledi insanoğlundan?Neye davet etti?N..»»
Gülten Subaşı Kaya

Araf Yayıncılık

Bana tahammül eden, anlayışlı, sabırlı dünya, mızmız bir çocuğun, ağlaması. Genç bir kızın, heyecanlı kalbi. Aşkımın, yüzsüz yüzü. Gizlendiğim yalnızlık.Öbür dünyam, sol yanım. Yürümekten bıkmadığım sahra, Yüzmekten usanmadığım okyanus. Yaz günlerimde yağmur, kış günlerimde bereket. Olur olmaz isteklerim. Zavallı şımarıklığım. Zamansız arzularım. Seni kaybettiğim labirent, bulduğum dipsiz kuyu. Te..»»
Ali Ercan Kılıç

Araf Yayıncılık

“Bana sarıl!" dedi Devrim! İnsanoğlu, yaşamın cıva ağırlığındaki yüklerinde, en yakınını dayanak görür. Hz. Muhammed’in Mekke müşriklerinin baskılarının ayyuka çıktığı bir dönemde hanımı Hz. Hatice’ye, “Bana sarıl!” dediğini ilk kez duyduğunda, “Hayatın her türlü zorluğunda pişen Allah Resul’ünün, buna ne ihtiyacı olabilir?” demiş, sonrasında da günlerce, Hz. Muhammed’in o anki hissiyatını tahlil ..»»
Gülten Subaşı Kaya

Araf Yayıncılık

"....Bu kadar insafsızlık olur mu ? Nerdesin? Hz. Hacer kadar şaşkın ve çaresizim. İsmail'le çölün ortasında kalmış gibiyim. Testide su bitti. Sabır tükendi. Safa ile Merve arasında giderken, bir rahmet görmek istiyorum."»»
Hasan Ortakaya

Araf Yayıncılık

Şu muamma dünyada birşeyler oldu... Ve Şeytan Aç Kaldı»»
Ayten Turan

Araf Yayıncılık

Tevfik Fikret

Araf Yayıncılık

Şermin, Tevfik Fikret’in çocuklar için yazdığı şiirlerden oluşan bir kitaptır. Bu şiirler, çok sade ve sıcak bir dille, duru bir Türkçe ile yazılmış ve devrinde çok beğenilmiştir. Bu kitapta yer alan şiirlerinde, Tevfik Fikret, çocukları doğruluğa, çalışmaya, kardeşliğe, insanları sevmeye yönlendirmek istemekte, onları iyi birer insan olmaya hazırlayacak duyguları işlemektedir. Bunu yaparken de ço..»»
Theodor W. Storm

Araf Yayıncılık

Bir fıçının içine bir karınca düşmüş. Bir insan gelmiş fıçının başına, karıncayı görmüş "Ne işin var senin burada?" demiş ve karıncayı ezmiş, yok etmiş. Bir fıçının içine bir karınca düşmüş. Bir insan gelmiş fıçının başına, karıncayı görmüş "Kimseye zararın yok sevimli hayvan, haydi fıçıda yaşamaya devam et" demiş. Bir fıçının içine bir karınca düşmüş. Bir insan gelmiş fıçının başına, karıncayı gö..»»
Kolektif

Araf Yayıncılık

Çeşitli ülke ve dönemlerden on üç ayrı yazarın toplam on altı öyküsü. Bu öyküler Yahudi yaşamında, bilincinde derin kökler salmış otantik, değişen ya da süregelen imajların işlendiği, modern dünyadaki Yahudi izleklerini yansıtan önemli ve çarpıcı çalışmaların bir derlemesidir.I. L. Peretz, Sholom Aleichem, Isaac Babel, Isaac Bashevis Singer, EmanuelLitvinoff, Amos Oz, Muriel Spark gibi bir çok öne..»»
Ahmed Haşim

Araf Yayıncılık

Ahmet Haşim, Bağdat'ta doğdu. 12 yaşında İstanbul'a geldi. 1897'de Galatasaray Sultanisi'ne verildi. Mekteb-i Hukuk'a devam etti. İzmir Sultanisi'nde Fransızca ve Edebiyat Muallimliği, Maliye Nezaret Mütercimliği yaptı. 1. Dünya Savaşı'ndaki askerliği sırasında Anadolu'nun çeşitli yerlerini gördü. Şiirinin temellerinde Şeyh Galib, Abdülhak Hamid, Cenap Şahabettin yatar. Fransız şiirini ve poeti..»»
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Araf Yayıncılık

Yoksulluktan öğrenimine devam edemeyen üniversite öğrencisi Raskolnikov, toplumun yararı için kuralların ve kanunların yok sayılabileceği düşüncesiyle, toplum içinde bir parazit, bir “bit” olarak saydığı tefeci kadını öldürür. Toplumu bir parazitten kurtarmak adına böyle bir olaya cesaret ettiğine kendisini inandırmaya çalışsa da vicdanının rahatsız edici sesinden bir türlü kurtulamaz. Bu cinay..»»
Kolektif

Araf Yayıncılık

Bir gün Hoca'nın bulunduğu bir sohbette sormuşlar: -Hocam, adam olmanın yolu nedir? Hoca düşünceli düşünceli, başını bir o yana bir bu yana sallayarak: -Söyleyen olursa dinlemeli, dinleyen olursa söylemeli, demiş»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.