Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız. HZ.ALİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ara Yayıncılık

Ara Yayıncılık

• Ara Yayıncılık Kitapları | • Ara Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Ara Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Ara Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 7 kitap bulunuyor."Ara Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Cengiz Öndersever

Ara Yayıncılık

Bu öyküler, farklı tarihlerde, farklı duygularla yazıldı. Şu anda bunları yeniden yazsam, çok daha değişik yazardım. Fakat bir çoğunu duygu olarak yeniden yaşayamayacağım bu öykülere müdahale etmek, geçmişimin sepya kendisine ihanet etmek gibi geldiğinden, virgüllerine dahi dokunmadan bıraktım. Onlar bir zamanlar ***yaşandı*** ve yazıldılar.... Bu kitapta onları bir araya getirmek..»»
Aristoteles

Ara Yayıncılık

Peter Handke

Ara Yayıncılık

Uzun süre istasyonun önünde durdum. Ömrümde şimdiye dek görmediğim kervanlar zinciri çok yakınımda idi. Şehir hemen tünelin çıkışında başlıyor ve dar bir nehir yatağı ile devam ediyordu; nehrin yamaçlarında güneye doğru genişleyen ve maden ocaklarından çıkan dumanlarla kaplı dar bir gökyüzü; sağdan ve soldan yokuşlarla ayrılan gürültülü bir caddeyle uzunlamasına bir bölge... 1960 yılı..»»
Sören Kierkegaard

Ara Yayıncılık

Ruhlar aleminde... sonu olmayan ilahi bir düzen hüküm sürer. Burada yağmur hem haklının hem de haksızın üzerine yağmaz. Burada güneş hem hayır sahibinin hem de günahkarın üzerinde parıldamaz. Burada her şey yerli-yerine oturur. Yalnızca çalışan ekmek kazanır; yalnızca muzdarip olan dinginlik bulur; yalnızca soyunu ruhlar diyarında sürdüren, sevgilisinin imdadına yetişir; yalnızca bıça..»»
Peter Handke

Ara Yayıncılık

Anlatmanın büyüsü ile başladım işe. Devam etmek. Oluruna bırakmak. Hoş görmek. Serimlemek. Aktarmak. Malzemelerin en uçucusunu: soluğunu işlemeye devam etmek; onun zanaatkarı olmak (Arka Kapak). »»
Marguerite Duras

Ara Yayıncılık

***Parkta***, Duras'yı sevenler için bildikleri bir şiirin yeni dizeleridir. Elbirliğiyle yarattığımız sevgisiz bir dünyada, içgüdü adını verdiğimiz temel bir dürtüyle, iki sıradan insan bir parkta karşılaşıyor: dertleşmeye,yakınlaşmaya uğraşıyor. Sonuç mu ? Ne önemi var? Ama aradaki acılı sonatın tadına doyulmaz. (Arka Kapak) »»
Thomas Mann

Ara Yayıncılık

Gerçekler ile kurmacanın ilişkisi, konusunu gerçeklerden alan ve bunu kurmaca içerisinde belli olmayacak derecede işlemeyen yazarın ahlaki sorumluluğu, sonra büyük kişiliklerin çevresiyle ilişkileri, yaşlılık, romanın ana sorunsallarını verir. Öte yandan ***Goethe*** olgusu, Thomas Mann için başlı başına bir roman konusu değerindedir. ***Lotte Weimar'da***nın Türk okuyucularına da ba..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.